Zorua’nın Pokemon GO’daki ilk çıkışına ne oldu?


Pokemon GO geliştiricileri, Ekim ayındaki son Spotlight Hour etkinliğinde Zorua’yı benzersiz bir yöntemle tanıtarak hayranlarını şaşırttı. Ancak, birkaç saat sonra sorunlar olduğu için bu sonuçta Niantic için kötü bir hareket olduğu ortaya çıktı.

Zorua, 25 Ekim’de yerel saatle 18:00 ile 19:00 arasında Shuppet Spotlight Hour kapsamında sürpriz bir başlangıç ​​yapacaktı. Ne yazık ki, Zorua ile karşılaşmanın yeni mekanizmasının geliştiricilerin uygulaması için karmaşık bir hareket olduğu bildirildi. Pokemon GO Shuppet Spotlight Hour sırasında oyuncular, Niantic oyundan kaldırılacağını duyurmadan önce platformda Zorua’yı kısaca göreceklerdi.


Pokemon GO bug, Niantic’in Zorua’nın ilk çıkışını oyundan çekmesini sağlıyor

youtube kapağı

Zoroark’ın ön evrimi olan Zorua, Pokemon GO’daki en tartışmalı çıkışlardan birine sahipti. Hayranlar, sonunda ulaşmadan önce oldukça uzun bir süredir gelmesini bekliyordu ve çok erken alındı. Tilki Pokemon’un ilk çıkışının bir parçası olarak, kendini eğitmenin Buddy Pokemon’u olarak gizledi, ancak gerçek benliğini karşılaşılıp mağlup edildikten sonra ortaya çıkardı. Ditto’nunkine benzer bir güçle, kendisini başka bir Cep Canavarı olarak gizledi ve ancak karşılaşıldıktan sonra ortaya çıktı.

Niantic’in bu konuyla ilgili tweet’i şöyle:

“Eğitmenler, 25 Ekim’deki Shuppet Spotlight Hour sırasında planlı bir sürpriz karşılaşması olan bir Pokemon olan Zorua’nın, başlangıçta biçimini aldığı Pokemon’un yüksekliği, CP ve saldırıları gibi istatistikleri koruduğu bir hatanın farkındayız.”

Bu Pokemon için ilk plan, sistemdeki büyük bir hata nedeniyle alınmadan önce Spotlight Hour’un yalnızca ilk ve son beş dakikasında mevcut olacaktı. Bu garip hata, Zorua’nın kılık değiştirdiği Pokemon’un CP’sini, yüksekliğini ve hareket setini koruyacak şekilde işlev gördü. Sonuç olarak, Pokemon GO geliştiricileri, Zorua ile karşılaşılmasını, Pokemon HOME’a aktarılmasını, takas edilmesini veya oyun içinde kullanılmasını yasakladı.

Niantic’in Zorua’nın ilk çıkışını her bölgeden çekmesinin ana nedeni bu hataydı. Bu hataya rağmen Shuppet Spotlight Hour etkinliği devam ediyor ve her zamanki gibi devam edecek. Başka bir sorun yok ancak Pokemon GO oyuncuları şu anda başka hiçbir bölgede Zorua ile karşılaşamayacak.

Zorua çıkışı başladıktan sadece birkaç saat sonra sona erdi. Pokemon ile daha önce karşılaşmış olan oyuncular, platforma geri döndüğünde bir başlangıç ​​yapabilirler, ancak bu şimdilik sadece bir spekülasyon. Niantic Support’tan (@NianticHelp) bir tweet şöyle:

“GMT+13 dahil ve öncesindeki saat dilimlerinde meydana gelen Zorua sürprizi, biz bunu düzelttikten sonra saat dilimlerinde oluşmayacak. Shuppet Spotlight Hour devam edecek.”

GMT+13 dahil ve öncesindeki zaman dilimlerinde meydana gelen Zorua sürprizi, biz bunu düzelttikten sonra saat dilimlerinde oluşmayacaktır. Shuppet Spotlight Hour devam edecek.

Zorua’nın platformda ne zaman yeniden ortaya çıkacağına dair henüz bir haber yok, ancak Pokemon GO 2022 Cadılar Bayramı etkinliğini kutlarken, oyuncuların odaklanması gereken hala Mega Banette, Shiny Noibat ve Galarian Yamask var. Ancak bu, hayranların memnuniyetsizliklerini sosyal medyada dile getirmelerini engellemedi. Oyunun alt dizisi, son Zorua böceği hakkında kendi iki sentini veren memnun olmayan eğitmenlerle dolup taştı.

Eğitmenler, Niantic oyun içi mikro dönüşümlerin sayısını artırdığından, Zorua’nın ilk çıkışının sorun yaşamamasını bekliyordu. Topluluk, tüm güncellemelerin halka yayınlanmadan önce kontrol edildiği bildirildiği için oyunun kalite testçilerini sorguladı. Zorua şu anda Pokemon GO’dan yasaklanmış olsa da, insanlar muhtemelen gelecekte onları elde edebilecekler.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pokemon/what-happened-zorua-s-debut-pokemon-go?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir