Ziraat Türkiye Kupası’nda heyecan sürüyor! İşte zorlu karşılaşmalar…

Ziraat Türkiye Kupası 4. Eleme Turu Kura Çekimi, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirildi. A Spor’dan canlı yayınlanan kura çekimine TFF Başkan Vekili Ali Düşmez, Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik ve Maç Tasarlama Müdürü Besim Yalçın ile kulüplerin başkan ve yöneticileri katıldı. Bu tura Süper Lig’den Hatay, Alanya, Ç.Rize, Gaziantep, Göztepe, Konya, Kasımpaşa, Başakşehir, Malatya ve Karagümrük ile 3. turu bay geçen Giresun da katıldı.

TEK MAÇ ELEME USULÜNE GÖRE

Ziraat Türkiye Kupası 3. eleme turu müsabakaları sonucunda 43 takım tur atlamıştı. Süper Lig’den gelenler de eklendi ve 4. turda toplam 54 ekip mücadele edecek. Tek maç eleme usulüne ve süratli başı sistemine kadar oynanacak Ziraat Türkiye Kupası 4. eleme turu müsabakaları; 30 Kasım ile 1 ve 2 Aralık tarihlerinde yapılacak. Turkuvaz Medya’nın yayıncılığını üstlendiği Ziraat Türkiye Kupası’nda belirlenen bazı karşılaşmalar A Spor’dan naklen yayınlanacak. Kupa heyecanı milyonların kalbinde yaşanacak.

TURKUVAZ’A TEŞEKKÜR

TFF Başkan Vekili Ali Düşmez, Ziraat Türkiye Kupası yayıncısı Turkuvaz Medya’ya teşekkür etti. Düşmez, “Turkuvaz Medya Grubu ve A Spor ailesine, şahsım ve yönetimimiz adına destekleri için şükranlarımı sunuyorum. Kupa maçlarını tüm Türkiye izliyor” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ KUCAKLIYOR

Bu sezon Türkiye Kupası’nın 60. defa düzenlendiğini söyleyen Ali Düşmez, “Kupayı daima çok önemsedik. Federasyonumuzun da benim de bu turnuvaya çok büyük ilgisi var. 12 yıldır ‘Türkiye Kupası Türkiye’yi kucaklıyor’ diyoruz. paha biçilmez bir organizasyon” dedi.

DİREKT AVRUPA YOLU

Ali Düşmez, kupanın önemine şu sözlerle değindi: Kupayı kazanan takım UEFA Avrupa Ligi’ne direkt katılıyor. Daha Aşağı lig takımlarına üstteki ligden takımlarla tesadüf fırsatı sunuyor. Genç kardeşlerimiz kendini bakış fırsatı yakalıyor. Tüm paydaşlarımız kupaya tartı vermeli.

AŞILARIMIZI YAPTIRALIM

Ali Düşmez, 4. turdan itibaren stadyumların tam kapasiteyle açılacağını duyurarak, “Kulüpler sağlık durumu koşullarını yerine getirerek stadyumlarını doldurabilecek. Aşılarını yaptırmış futbolseverler statlarda olacak. sırası gelmişken herkesi aşı olmaya gösteri ediyorum” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda heyecan sürüyor! İşte zorlu karşılaşmalar...

Yorum yapın