Zion Williamson ve New Orleans Pelicans, olumsuz anlatıları susturmak için yeni bir başlangıç ​​arıyor | NBA HaberleriZion Williamson ve New Orleans Pelicans, olumsuz anlatıları susturmak için yeni bir başlangıç ​​arıyor | NBA Haberleri

Sakatlığı nedeniyle işten ayrılması sırasında ortaya çıkan sayısız hikayeye bakarsanız, Zion Williamson ile New Orleans Pelicans arasındaki ilişki pek iyi sayılmaz.

Ancak kilosundan takım arkadaşı olarak ne kadar meşgul olduğuna ve Williamson’ın Pelicans’ın bilet yenilemeleriyle ilgili promosyon materyallerinin tamamen dışında bırakılmasından sadece birkaç ay sonra gelen olumsuz hikayelerden sonra bile, sakatlıklarla dolu yıldız forvet geri döndü. New Orleans’ın geleceğinde son derece etkili bir figür olarak kutlandı.

Williamson, “Son birkaç ay, duyguların hız treniydi” dedi. “Dünya anlatılarla dolup taşıyordu ve bu yüzden ailem halka açıkken, New Orleans’ı neden sevmediğimiz veya neden burada olmak istemediğimiz hakkında insanlar tarafından taciz ediliyorlar. durum hiç.

Williamson, “Ayağım kırıldığı için oynayamadım” diye devam etti. “Telefonumu her kontrol ettiğimde, her zaman olumsuz bir şey oluyor. Durumdan olumlu olmaya çalıştığınızda bile, çok zordu.”

Bu yüzden Pelicans, Williamson’ın 193 milyon dolarlık, beş yıllık bir sözleşme uzatması imzalaması vesilesiyle – patlayıcı, 6’6″, 280 lb’lik dev bomba sağlıklı olduğunda sergilediği potansiyeli karşılıyorsa, değeri 231 milyon dolara kadar çıkabilir – denemek için geçmiş güvensizlik kavramlarını ortadan kaldırmak ve yeni bir anlatı başlatmak için.

Pelicans’ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı David Griffin, “Bu hepimiz için gerçekten çok önemli bir fırsat” dedi. “Bu bizim için bir organizasyon olarak söylenen birçok şeyi gerçekten yatmak için bir fırsat.

“Konuşulan pek çok şey sadece kelimeler,” diye devam etti Griffin, Williamson onun yanında hemfikirce başını salladı. “Zion Williamson’ın bugün yaptığı şey, bu takıma, bu şehre ve bu topluluğa olan bağlılığını ifade etmektir. Dolayısıyla, tüm bunların çeperindeki gürültü tamamen alakasız.”

Williamson artık sağlıklı görünüyor, kulüp tarafından kısıtlama olmaksızın basketbol aktivitelerine katılmasına izin verildi. Son zamanlarda, o ve üvey babası Lee Anderson, New Orleans YMCA’da çocuklar için basketbol kampları yürütüyor ve Williamson, kampçılar onun arkasında durup alkışlarken resmen sözleşmesini imzaladı.

Aynı zamanda Williamson’ın 22. doğum günüydü ve Griffin’in omzundan tutup gülümserken, bunun şimdiye kadarki en iyi doğum günü olduğunu söyledi.

Williamson, Pelikan ekibine, “Geçen yıl bana sadık kaldığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi. “Zor bir yıldı ve sonra Pelicans’ın bu doğum günü hediyesini vermesi için onları hayal kırıklığına uğratmayacağım. Şehri hayal kırıklığına uğratmayacağım, ailemi hayal kırıklığına uğratmayacağım. ve hepsinden önemlisi, kendimi hayal kırıklığına uğratmayacağım.”

Şimdi, ilk üç sezonunda sadece 85 maçta forma giyen Duke’un 2019 1 No’lu genel seçimi, geri dönüşünün geçen sezonun sonlarında önemli ölçüde gelişen ve şaşırtıcı derecede rekabetçi bir playoff gösterisi yapan bir takıma ne kadar yardımcı olabileceğini görmeye hazırlanıyor. o.

Bu arada Griffin, sürekli başarı için kurulmuş genç bir takım kurma vizyonunun, NBA baş antrenörü olarak ilk sezonunda takımı 1-12’lik bir başlangıçtan sezon sonrası elemelerine, iki play-in’e liderlik eden Willie Green’in altında bir araya geldiğini görüyor. birinci tur seride birinci turda Phoenix’e karşı zaferler ve iki zafer daha.

Griffin, “Bir araya getirdiğimiz ekiple, bunun muazzam bir parçası olan Zion ile koç Green ve ekibinin inanılmaz bir koşuyu bir araya getirebileceğini hissediyoruz.” Dedi. “Gençiz, yetenekliyiz ve en önemlisi çok açız.”

Williamson, sezon öncesi sağ dizindeki sakatlık (lateral menisküs) nedeniyle çaylak olarak sadece 24 maçta forma giydi. İkinci sezonunda, 72 maçın 61’inde oynadı, 27 sayı ortalaması tutturdu ve sakatlıklarla büyük ölçüde ya da tamamen silinmemiş tek NBA kampanyası sırasında ilk kez All-Star oldu.

Green, “Zion, başarmak istediğimiz şeyin büyük bir parçası,” dedi ve Williamson’ın ikinci sezonda başarılı bir şekilde yaptığı gibi, periyodik olarak topa elle müdahale ederek hücumu başlatacağını belirtti. “Onun uyum sağlaması şart değil. Bunu ligdeki herhangi bir takımla yapabilir. Bu, ona sahip olduğumuzda sahip olduğumuz grubu en üst düzeye çıkarmakla ilgili. Ve açıkçası, bunun geri kalanı için korkutucu olacağını düşünüyorum. NBA’de.”

Williamson, sağlığını korumak ve kariyer ömrünü uzatmak için stratejiler benimsemeye odaklandığını söyledi – ancak daha düşük etkili turnikeler lehine güçlü, yüksekten uçan smaçları azaltmak muhtemelen onlardan biri olmayacak.

Williamson şakacı bir sırıtışla, “Ben bir yarışmacıyım, bu yüzden sahadayken ‘Bu topu bırakayım, umarım kariyerim daha uzun sürer’ diye düşünmüyorum” dedi. “Hayır, o kişiyi çemberden geçirmeyi düşünüyorum.

“Yani, smaç yaptığım sürece, bu her zaman olacak. Bu, ne olursa olsun olmaya devam edecek. [team trainers and management] hakkında konuşuyorlar. Ben her zaman smaç yapıyorum. Adam hadi!”

Canlı WNBA Playoff maçları bu hafta Sky Sports’ta devam ediyor – oyunların listesine buradan bakın ve canlı eylemi izlemek için abone olun.
Kaynak : https://www.skysports.com/nba/news/12040/12647611/zion-williamson-and-new-orleans-pelicans-look-for-fresh-start-to-quieten-negative-narratives

SMM Panel PDF Kitap indir