Zion Williamson, All-NBA oyuncusu olabilir


Zion Williamson, NBA’e geldiğinde bazıları tarafından nesiller boyu bir yetenek olarak görülüyordu, ancak sakatlıklar kariyerini engelledi. Yine de New Orleans Pelicans, Williamson’a inanıyor ve ona maksimum uzatma sağlıyor. Nick Wright doğru karar olduğuna inanıyor.

Duke Blue Devils ile tek bir sezon geçirdikten sonra, Zion etrafındaki hype bazı NBA efsaneleriyle karşılaştırılabilirdi.

Lige girdiğinden beri Williamson, maçlarının çoğunu kaçırdı. Hatta bazı taraftarlar, Pelicans’ın 2019 draftında Ja Morant’ı birincilikle alıp almaması gerektiğini sorgulamaya başladı bile.

Bazı taraftarlar Williamson’a olan inancını yitirmiş olsa da, New Orleans, bir supermax olma potansiyeli ile maksimum uzatma teklif ettikten sonra onu hala istiyor. Williamson’ın tüm parasını kazanması için bir All-NBA takımı kurması gerekiyor.

“First Things First” programında Nick Wright, Williamson’ın neden bir All-NBA takımı kuracağına ve parayı kazanacağına inandığını anlattı.

Wright, “Benim eğilimim, korumaların çok hafif olması ve Zion’un 190 milyon dolarının tamamını alacak olması” dedi. “O zaman, All-NBA takımı kurarsa bu 230 milyon dolara çıkıyor. 230 milyon dolar olacak çünkü Zion bir All-NBA takımı kuracak.

“Evet, sadece 85 maç oynadı. Bu 85 maçta ne yaptığını biliyor musun? Herkesin dişini sıktı. %60 şut isabetiyle yirmi altı sayı.”

Williamson oynadığı zaman elit bir oyuncu gibi görünüyordu ve Wright ve Pelicans bunun sürdürülebilir olmasını umuyor. Beş yıllık bir sözleşme imzaladığı göz önüne alındığında, Williamson’ın All-NBA takımına girmek için beş şansı olacak.

Zion, tüm sezon boyunca %60 şut isabeti ile 26 sayı atmayı sürdürebilirse, NBA’in elitleri arasında yer alacak. Wright, Williamson’ın atletizminin bunu mümkün kılacağına inanıyor.

Zion Williamson “kilitlendi” ve Nick Wright ve New Orleans Pelicans’ın hala sahip olduğuna inandığı acayip atletizm göstermeye hazır.

Sağlıklı olduğunda, Zion Williamson gezegendeki en baskın sporculardan biri olmuştur.
Sağlıklı olduğunda, Zion Williamson gezegendeki en baskın sporculardan biri olmuştur.

Zion Williamson bir yıllık sakatlığının ardından dönmeye hazırlanırken, bazıları onun basketbola olan bağlılığını sorguluyor. Maksimum uzatma sözleşmesi imzalarken, Williamson bu korkuları ele aldı.

Williamson “kilitlenirse”, onu bu kadar abartılı bir umut haline getiren acayip atletizmini bir kez daha gösterebilir. Analist Nick Wright, yeniden böyle bir sporcu olabileceğine inanıyor.

Wright, “NBA, özünde dünyanın en çılgın sporcularının kim olduğudur ve genellikle bu adamlar baskındır.” Dedi. “Zion o listede.”

Wright, Williamson’ın NBA tarihindeki en acayip atletlerden biri olduğunu ve All-NBA’de bir yer ve parasını kazanabileceğini düşünüyor.


canlı anketCANLI ANKET

S. Zion Williamson bir All-NBA takımı mı kuracak?

şimdiye kadar 3 oy

Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi

Yorumlar