Zhang Weili, ilk şampiyonluk savunması için potansiyel rakiplerle konuşurken İngilizcesinde inanılmaz bir gelişme gösteriyor


UFC saman siklet şampiyonu Zhang Weili’nin Çinli olmayan hayranlarıyla konuşmak için tercümana ihtiyacı olmaması artık an meselesi. Sporun küresel elçisi rolünü benimseyen Zhang, dünyanın en çok konuşulan dilini öğrenmeye olan bağlılığını sergiledi.

Apex’te bu geceki UFC Dövüş Gecesi etkinliğine katılan Zhang, medya mensuplarına yaklaşan programı hakkında konuştu. Ne zaman harekete geçmeyi beklediği sorulduğunda Zhang, soruyu şaşırtıcı bir şekilde İngilizce olarak yanıtladı:

“Sanırım UFC’nin bir planı var. Sanırım yaz olabilir.”

Aşağıdaki klipte Zhang Weili’nin röportajına göz atın:

33 yaşındaki, yakın zamanda Carla Esparza’ya karşı saman sıklet kemerini yeniden ele geçirerek UFC 281’de iki kez şampiyon oldu. Aranan bir kadın olarak konumunun farkında olan Zhang, vatandaşı Yan Xiaonan dahil herkesle savaşmaya açık olduğunu açıkladı.

Zhang daha önce, Çin’in yerlileri olarak bariz bağları nedeniyle Yan’ı almaya pek hevesli olmadığını iddia etmişti. Ama artık unvanı geri aldığına göre, “Magnum” bölümdeki her dövüşçünün onunla dövüşmek istediğini anladığını söyledi. Yan’ın bu fırsatı reddetmeyeceğini ekledi.

Ancak şu anda, UFC’nin Zhang’ın ilk unvan yarışmacısı olarak kimi seçebileceği hala belirsiz. Rose Namajunas, Zhang’a karşı iki galibiyet aldığı için muhtemelen yarışıyor.

2022’de çıktığı üç dövüşten ikisini kazanan Amanda Lemos, yarışmacılığı için de sağlam bir kanıt oluşturdu.


Zhang Weili, Çin’de UFC başlık savunmasını hedefliyor

Zhang Weili, UFC saman siklet unvanını 2023’te memleketindeki hayranlarının önünde savunmayı planladığını açıkladı.

UFC 281 dövüş sonrası basın toplantısında Zhang’a, UFC’nin şampiyonluk savunmasına ev sahipliği yapmak için Çin’e geri gelmeyi düşünüp düşünmeyeceği soruldu. Yanıt olarak, yeni taç sahibi şunları söyledi:

“Biz yapabilirsek, UFC yapabilirse, umarım gelecek yıl Çin’de unvanımı savunabilirim. Bir milyar Çinli MMA hayranı, Çin’de büyük bir izleme başına ödeme etkinliği arıyorlar.”

Zhang Weili’nin röportajını aşağıdan izleyebilirsiniz:

youtube kapağı

Zhang’ın ilk şampiyonluk galibiyeti Ağustos 2019’da Çin’in Shenzhen kentinde gerçekleşti. UFC o zamandan beri Çin’e geri dönmedi.

Etkinlik yerel saate göre ayarlandı, bu da birçok Kuzey Amerikalı izleyicinin zaferini canlı izleme şansı bulamadığı anlamına geliyordu. Bununla birlikte, Madison Square Garden’da New York kalabalığından aldığı yüksek tezahüratlardan da anlaşılacağı gibi, Zhang’ın popülaritesi o zamandan beri arttı.

Sportskeeda Güreşinin SONRAKİ YÜZÜ SİZ olabilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenmek için linke tıklayın!

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-watch-zhang-weili-shows-incredible-improvement-english-talking-potential-opponents-first-title-defense?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir