Zazzaroni Dünya Kupası’nı değerlendirdi – Son dakika Futbol haberleriZazzaroni Dünya Kupası'nı değerlendirdi - Son dakika Futbol haberleri

Tecrübeli İtalyan gazeteci, Roma’daki Yabancı Basın Derneği’ni ziyaretinde, futbol yönetiminde bir çıkan sorulan soruları yanıtladı.


Zazzaroni, Katar’ın ev sahipliğindeki 2022 FIFA Dünya Kupası’nın iyi bir şekilde sonuçlanması temennisinde bulundu.


Dünya Kupası’nda favorisinin kim olduğu yönündeki ligde Zazzaroni, “Bu Dünya Kupası’ndan büyük bir sürpriz olacak. Kupayı alacak ya da final maçında takımlar bence büyük sürpriz olacak.” cevap verdi.


İtalyan gazeteci, bu Dünya Kupası’na ilişkin şüpheleri olduğunu belirterek, “Hangi maçları söylemiyor ama teknik özellikler liginden bir Dünya Kupası olacak. Teknik açıklamaları ne kadar inandırıcı olabilir onlardan belki de bugüne kadar oynanan en güzel Dünya Kupası olacak.Şüphelerim var.” diye konuştu.


“(NAPOLİ) BENCE ÇOK BÜYÜK FAVORİ”


Dünya Kupası 15 haftası oynandıktan sonra İtalya Serie A’da şampiyonluklar için kimi favori gördükleri de yarış Zazzaroni, “Bugünkü maçı Napoli’nin rakibi yok. Ligde de Şampiyonlar Ligi’nde de rakip yok. Ligde 8 puan avantajı var ki Avrupa liglerinin Hiçbirinde bir takım bu kadar puana sahip değil.Diğer takımların Napoli’yi yakalayabilmesi için ocaktan itibaren çok mücadele etmesi gerekiyor.Napoli gibi kompakt, kaliteli, her mevkide alternatifi bol, dinç, motivasyonu yüksek başka takım yok. Bence çok büyük favori.” şeklinde cevap verdi.


İTALYA İLE TÜRKİYE ARASINDA FUTBOLCU TRANSFERLERİ


Futbol tutkuyla bağlı olan İtalya ile Türkiye arasında son dönem oyuncu transferlerinin ortaya çıkması ve Napoli’nin sezon başında Fenerbahçe’den aldığı Güney Koreli stoper Kim Min-jae’nin de biri olduğu hatırlatılan Zazzaroni, “Evet bu kaydetmeye değer. Son yıllarda pek çok oyuncu Serie A’dan Türkiye’ye gidiyor. Aynı şekilde biz de Türkiye’den gidecek. Koulibaly’e göre daha az hata yapıyor, 90 dakika boyunca inanılmaz bir şekilde bir araya var, çok Hızlı.Eğer izlediğiniz Liverpool maçında Salah’ı marke ederken gördünüz onu, ki onu marke etmeyi başardı.Hava toplarında da çok iyi. ” yorumunu yaptı.


HAKAN ÇALHANOĞLU VE MERİH DEMİRAL’A ÖVGÜ


İtalya Serie A’da kariyerlerini sürdüren Türk oyuncuları nasıl değerlendirdiği de geçen Zazzaroni, “Hakan Çalhanoğlu’nu Almanya’da oynadığı dönemden takip ediyorum. çok önemli bir oyuncu.Pek çok rolde oynayabiliyor,açık gibi de rol alabiliyor.Merih Demiral ise sağlam ve gitti bir oyuncu.” yanıtını verdi.


Kaynak : https://www.fotomac.com.tr/futbol/2022/11/18/zazzaroni-dunya-kupasini-degerlendirdi

SMM Panel PDF Kitap indir