Zak Hardaker, sağlık korkusunun ardından yeni Leeds Rhinos ve Süper Lig bölümüne başlamaya hazır | Rugby Ligi Haberleri


“Dükkânı her yerde dolaştım ve yüzde 100 sağlıklı değil. Ancak tüm testler gerçekten olumlu çıktı. Birkaç tarama yaptım, MR en önemlisi. Eğitim aşamalarını yeni yaptım ve yükleniyor. Oldukça iyiyim. Diğer taraftan çıktım.” – Zak Hardaker

Son Güncelleme: 22/12/22 17:31

Yakın tarihli bir sağlık korkusu ve nöbetten sonra, Leeds'ten Zak Hardaker Perşembe günü medyaya konuştu

Yakın tarihli bir sağlık korkusu ve nöbetten sonra, Leeds’ten Zak Hardaker Perşembe günü medyaya konuştu

Zak Hardaker, son nöbetine stresin yol açmış olabileceğine inanıyor, ancak tamamen iyileştiğinde ve bu hafta sonu Leeds ile ikinci yarışına başlamaya hazır olduğunda ısrar ediyor.

30 yaşındaki İngiliz milli oyuncu, Wigan tarafından serbest bırakılmasının ardından serbest oyuncu olarak Rhinos’a yeniden katıldı ve 18 aylık oğluyla dışarıda yürürken sokakta yığılıp kalana kadar iki hafta önce Hull KR ile karşı karşıya kalacaktı. , Abel, Pontefract evinin yakınında.

Hardaker, o zamandan beri sıkı ve kapsamlı bir oyuna dönüş protokolünden geçti ve yeni Leeds koçu Rohan Smith, kulübün sağlık personelinden tamamen net bir sonuç alması koşuluyla Pazar günkü Salford’daki Süper Lig maçı için seçileceğini söyledi.

Hardaker, imza atmasından bu yana zoom konusundaki ilk basın toplantısında, “Nörologu ve kalbimi görmeye gittim” dedi. “Gerçekten iyiyim. Doktor oldukça formda olduğumu söyledi.

“Krizin ya da nöbetin kaldırıma düşerek çarpmam sonucu olduğunu düşünüyorlar. Çimenlere düşseydim farklı olur muydu? Bilmiyorum.

Hardaker, ilk haftasında Leeds ile antrenman yaptıktan sonra nöbet geçirdi

Hardaker, ilk haftasında Leeds ile antrenman yaptıktan sonra nöbet geçirdi

“Bu o şeylerden sadece biri. Sanırım strese sokabilirsin. Son üç veya dört haftadır Wigan’la ilgili çok şey yaşadım, sonra eve geldim.

“Sanırım dükkanı biraz dolaştım ve yüzde 100 sağlıklı olmadım. Ancak tüm testler gerçekten pozitif çıktı. Başlamak için bir beyin buldular, bu bir başlangıçtı.

“Birkaç tarama yaptım, MR, beynin dört farklı bölümünü araştırabilecekleri ve görebilecekleri ana taramaydı.

“Antrenman ve yükleme aşamalarını yeni yaptım. Oldukça iyiyim. Diğer taraftan çıktım.”

30 yaşındaki oyuncu bu hafta sonu Leeds formasıyla Salford'a karşı ikinci maçına çıkabilir.

30 yaşındaki oyuncu bu hafta sonu Leeds formasıyla Salford’a karşı ikinci maçına çıkabilir.

Hardaker, düştüğü sırada oğlu için duyduğu endişeden bahsetti ve yardımına gelen sağlık görevlisine sonsuza kadar minnettar olacağını söyledi.

“Gerçekten korkutucuydu” dedi. “Evimden yaklaşık iki dakika uzakta olduğu için şanslıydım ama daha da şanslıydım ki, dışarı çıkıp bana bakan bir sağlık görevlisinin evinin dışında oldu.

“Onun adı Rosie. Benimle kaldı ve harikaydı. O zamandan beri onunla konuşuyorum.

“Sanırım yılın geri kalanında her hafta çiçeklerle onun evine gitmem gerekecek çünkü bunu özellikle oğlum için ne kadar minnettar olduğumu kelimelere dökemeyeceğimi düşünüyorum.

“İyiyim ama orada kimse olmasaydı ve oğlum üç tekerlekli bisikletinden inip bir yerlere doğru yürümeye başlasaydı, durum farklı olabilirdi. Bunu halletmenin zor olduğunu düşünürdüm.”

Hardaker, Ağustos ayında ikinci çocuklarını bekleyen ortağı Elisha’ya yakın olmak için kış aylarında Wigan’dan bir hamle istedi ve üç Süper Lig şampiyonluğu ve iki kez Challenge’ı kazandığı eski kulübüyle yeniden bir araya geldiği için mutlu. Bardak.

“Dürüst olmam gerekirse, biraz garip geliyor,” dedi. “Rhinos renklerini giymek garip bir duyguydu ve sonra, antrenman yaptıkları Kirkstall Yolu’ndan aşağı inerken küçük geri dönüşler almak.

Hardaker, Süper Lig'deki ilk maçına 2011'de Leeds formasıyla çıktı.

Hardaker, Süper Lig’deki ilk maçına 2011’de Leeds formasıyla çıktı.

“Memory Lane’de bir yolculuktu. Hala burada birkaç eski yüz var ve bir sürü yeni yüz var. Gerçekten mutluyum. Etrafta güzel bir hareketlilik var. Geri dönmek çok güzel.”

Hardaker, kısa vadeli bir sözleşmeden memnun, ancak saha dışı sorunlar nedeniyle hem 2013 hem de 2017’de kaçırdığı Dünya Kupası iddialarını bastırmaya kararlı.

“Fazla ileriye bakmayacağım” dedi. “Anlaşma yıl sonuna kadar. Bundan gerçekten çok mutluyum.

“Yeni teknik direktöre beni görme fırsatı veriyor, bana önümüzdeki birkaç yıl burada olmak isteyip istemediğimi görme fırsatı veriyor. Hem Leeds hem de kendim için iyi sonuç veriyor.

“Bir kontrat kazanmak için iyi oynamam gerekiyor ve sonra Leeds benim iyi oynamamdan faydalanıyor.”

Hardaker, Nisan ayında Wigan'daki sözleşmesinden serbest bırakıldı.

Hardaker, Nisan ayında Wigan’daki sözleşmesinden serbest bırakıldı.

Bu arada Hardaker, koçu Matt Peet’in saha dışında kulübün standartlarının altına düştüğünü ve hatalarından ders almadığını iddia ettiği Wigan’a karşı hiçbir kin beslemediğini söyledi.

Hardaker, Wigan’da “yanlış bir şey yapmadığı” konusunda ısrar ediyor ve ekliyor: “Nasıl bittiği muhtemelen en iyisi değildi.

“Oldukça mutluyum ve olan bu ve Wigan devam etti. Challenge Cup finaline çıkmaları onlar için harikaydı ve oradaki çocuklar için gerçekten mutluyum.

Onlarla hala konuşuyorum ve kulübe, oyunculara veya personele karşı kötü hislerim yok.”
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12611496/zak-hardaker-ready-to-begin-new-leeds-rhinos-and-super-league-chapter-after-health-scare

Yorum yapın