Zaheer Khan, Mumbai Kızılderililerinin art arda dört mağlubiyetin ardından ivmeyi sürdürememesine üzülüyor


Mumbai Kızılderililerinin Kriket Operasyonları Direktörü Zaheer Khan, muhalefet bu IPL sırasında onlara bir göz attığında oyunları kapatmayı başaramadıklarına inanıyor. Bununla birlikte, eski Hintli denizci, beş kez şampiyonları, hala devam eden 11 lig maçıyla ivme kazanmaları için destekliyor.

Rohit Sharma liderliğindeki Mumbai Kızılderilileri, Cumartesi günkü maçtan sonra bile Royal Challengers Bangalore onları yedi kaleyle mağlup ederken IPL 2022’de galibiyetsiz kaldı. Mumbai, tüm oyunlarında hem sopa hem de topla eksik bulundu ve değişiklikler de işe yaramadı.

Iplt20.com tarafından yüklenen bir klipte Cumartesi günkü maçtan sonra konuşan Khan, Mumbai Kızılderililerinin ivmeyi sürdüremese de, çalışmakta olan şeylere de odaklanmaları gerektiğini söyledi. 43 yaşındaki oyuncu, böyle uzun bir turnuvada her şeyi bir arada tutmanın hayati olduğunu düşünüyor.

“Temel olarak, oyunda momentumun değiştiği ve takım olarak bunu yapamadığımız anları kapatmanız gerekiyor. Yani, bu odaklanmamız gereken bir şey, pozitiflere odaklanmak ve bizim için her ne işe yarıyorsa. Bunun üzerinde çalışmaya devam edin, bunun üzerine inşa etmeye devam edin çünkü uzun bir sezon bu yüzden işleri sıkı tutmamız, işleri bir arada tutmamız gerekiyor.”

Mumbai merkezli franchise tarafından kaybedilen dört maçın neredeyse tamamında, üstünlüğü elinde tutmalarına rağmen yenilgiye uğradılar. Kalküta Şövalye Binicileri ve Delhi Başkentleri, Mumbai’ye karşı sert toplamları kovalarken bir yığın küçük kapı kaybetti; ancak, sonunda birdenbire kazanmak için toparlandılar.

“Bu sadece bir ilk galibiyet meselesi” – Zaheer Khan

Bununla birlikte, takımların sallantılı başladığını gören Khan, geri dönüş konusunda iyimserliğini koruyor. Eski Delhi Daredevils kaptanı, burada bir zaferin bir şeyleri değiştirebileceğini düşünüyor ve bireyleri adım atmaya ve onları taşımaya çağırdı.

“Dediğim gibi, hala 11 lig maçı var, bu yüzden toparlanmamız gerekiyor. Bu turnuvada takımların kaybetme veya kazanma ivmesi aldığını ve arka arkaya galibiyetlerin olduğunu gördük. göreceğimiz bir şey. Bu sadece bir ilk galibiyet meselesi. Bazen siz de sıkılıyorsunuz, baskının en yüksek olduğu durumlarda kendinizden şüphe etmeye başlıyorsunuz.”

43 yaşındaki oyuncu ekledi:

“Yani, bu bizim farkında olmamız ve o gruptaki o kıvılcımı aramamız gereken bir şey. Her gün senin günün olmayacak ama iyi bir gün geçiren bireylerin takımı taşıması ve bize o galibiyeti getirmesi gerekiyor. çok önemli olacak.”

Beş kez şampiyonluk kazananlar, Çarşamba günü Pune’daki MCA Stadyumu’nda Punjab Kings ile karşılaşacak ve ilk puanlarını kazanmaya çalışacaklar.


şimdiki kim Turuncu Kap & IPL 2022’de Mor Başlıklık? Bilmek için buraya tıklayın!
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ipl-2022-zaheer-khan-rues-mumbai-indians-failure-to-sustain-momentum-following-four-consecutive-defeats?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın