“Yüksek baskı anlarının üstesinden gelir” – Rivaldo, PSG’de Pochettino’nun yerine ‘çok sağlam’ bir menajer olarak en iyi seçenek olarak Zidane’ı reddediyor


Brezilyalı futbol efsanesi Rivaldo, Zinedine Zidane’ı, Paris Saint-Germain’de (PSG) devralmak için en iyi seçenek olarak Jose Mourinho lehine küçümsedi.

Mauricio Pochettino’nun baltayla yüzleşmeye yakın olduğu ve yerine birkaç yöneticinin getirildiği bildiriliyor. tarafından bildirildiği gibi Futbol Haberlerini Alın Fransa Bu haftanın başlarında, Christophe Galtier Ligue 1 şampiyonlarının öncelikli hedefiydi.

Futbol Haberlerini Alın Fransa şimdi Zinedine Zidane’ın üç kez Ligue 1 Yılın Menajeri öncesinde yeni PSG patronu olmaya hazır olduğunu bildiriyor.

Ancak Rivaldo, AS Roma menajeri Jose Mourinho’nun Parc des Princes’i devralmak için en iyi seçim olacağını öne sürdü.

Dünya Kupası kazanan orta saha oyuncusu, Mourinho’nun yıldızlarla dolu bir kadroyu yönetme deneyiminin onu Fransız tarafı için ideal bir seçim haline getirdiğinde ısrar etti. Eski Brezilyalı enternasyonal söyledi Betfair:

“İyi patron Christoph Galtier, Fransız şampiyonlar Pochettino’dan vazgeçerse işi almanın favorisi. Ancak Jose Mourinho’yu yeteneklerle dolu koçluk kadroları sayesinde çok sağlam bir seçenek olarak görüyorum.”

Ancak Rivaldo, Paris Saint-Germain’in Mourinho’yu Roma’da eğleniyor gibi göründüğü için ikna etmesinin zor olacağını da öne sürdü. Ekledi:

“İki kulüple Şampiyonlar Ligi şampiyonu, yüksek baskılı anları yönetiyor ve Roma’yı ilk Avrupa Konferans Ligi şampiyonluğuna taşıdı. AS Roma’da mutlu görünüyor, bu yüzden PSG için onu almak kolay olmayabilir. , eminim ki, kulübün hangi oyuncularla sözleşme imzaladığını ve hangilerinin satıldığını kontrol etmek istiyor.”


Jose Mourinho, PSG’yi devralmak için ideal seçim mi?

Mauricio Pochettino’nun işi söz konusu olduğunda Paris Saint-Germain’de büyük bir değişiklik yaşanıyor. Paris Saint-Germain’in sıcak koltuğuyla bir dizi isim ilişkilendirildi ve şu anda Zidane favori gibi görünüyor.

Rivaldo, Mourinho’nun en üst düzeydeki deneyiminin ve oyunculara hakimiyetinin onu Fransız tarafı için ideal bir seçim haline getirdiğini öne sürmek yanlış olmaz.

Resmi, onaylandı. Luís Campos, Paris Saint-Germain’in yeni Kulüp Danışmanı olarak atandı. 🔴🔵 #PSGCampos, “Bu projenin bir parçası olmaktan gerçekten gurur duyuyorum” dedi. Nasser Al Khelaifi’nin bir sonraki adımı Mauricio Pochettino’yu kovmak olacak.

Mourinho’nun özgeçmişi gerçekten özel olsa da, onun Zidane yerine ilk tercih olmasının hiçbir yolu yok.

Zidane, Mourinho kadar tecrübeli olmasa da Şampiyonlar Ligi’ndeki rekoru PSG’nin onu tercih etmesi için yeterli olmalı. Zidane, PSG’nin uzun zamandır peşinde olduğu bir kupa olan arka arkaya üç Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanan dünyadaki tek menajer.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-handles-high-pressure-moments-rivaldo-snubs-zidane-names-very-solid-manager-best-option-replace-pochettino-psg?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel