Yuki ve Tengen, Yıldız Plazma Damarlarını tartışıyor, Choso Kenjaku ile yüzleşiyor


Jujutsu Kaisen Bölüm 201 öncelikle Kenjaku’nun Japon büyücüleri yakalamayı ve onları lanetli enerjiyi incelemek için örnek olarak kullanmayı kabul ettikten sonra ABD ile yaptığı müzakerelere odaklandı. Kenjaku onlara kendisini Suguru Geto olarak tanıtmış, hatta Geto’nun Lanetli Tekniği’ni kullanarak onlara bir jujutsu tadı vermişti.

Bölüm 201, Kenjaku’nun “büyücü avı”nı tartıştıklarını öne sürmesiyle sona erdi; Yuji, Megumi, Hana ve Takaba ise Tokyo 2 Nolu kolonideki saklandıkları yerden fırlarken görüldü.

Daha önce tahmin edilenin aksine, Jujutsu Kaisen 202. bölüm, büyücüler ve İnfaz Oyununa giren askerler arasındaki kavgalara doğrudan atlamayacaktır. Sızdırılan spoiler, hayranlara Choso ve Kenjaku arasındaki çatışmanın başlangıcına dair bir fikir vermeden önce, Yuki Tsukumo ve Tengen hakkında bazı şaşırtıcı gerçekleri ortaya çıkardı.

Feragatname: Bu makale hakkında spoiler içerir Jujutsu Kaisen manga. Bu makaledeki tüm harici medya, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.


Jujutsu Kaisen 202. bölüm spoilerları Yuki’nin geçmişini ve Kenjaku’nun Tengen’in bariyerine girişini ortaya koyuyor

Jujutsu Kaisen 202. bölüm sızdırılmış spoiler, Yuki Tsukumo ve Tengen’in geçmişi, özellikle Gojo ve Geto’nun Yıldız Plazma Gemisi Riko Amanai’yi koruma konusundaki başarısız misyonunu tartışmasıyla başlar. Tartışma, Yuki’nin kendisinin eski bir Yıldız Plazma Gemisi olduğunu ortaya koyuyor, ancak bir olarak kabul edilmekten hoşlanmıyor. Tengen, diğer gemilerin hiçbirinin onunla aynı mükemmelliğe sahip olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Yuki, Tengen’e asimile olmak yerine neden bu riski aldıklarını sormaya devam ediyor, Tengen gerçekle yüzleştiklerini belirterek buna karşı çıkıyor. Evrimleşmiş bir Tengen onları insanlık için bir tehdide dönüştürecek olsa da, 12 yıl önce Amanai ile asimile edemeyen Tengen hakkında ne düşündüğünü sorarak detaylandırıyorlar.

Bu, Tengen’i küçük çocuklara bu kadar ağır yükler yüklediği için lanetleyen Yuki’yi kızdırır ve eğer onlar asimile etmemenin iyi olduğu mantığıyla hareket edeceklerse, bir Damar rolüne uymayı reddettiği için onu övmeleri gerektiğini söyler. Ham taramalar, Tengen’den “lanet olası bir büyükbaba” olarak bahsettiğini ve Tengen’in teknik olarak bir büyükanne olduklarını, ancak cinsiyetin artık onlar için önemli olmadığını ortaya koyarak eğlendiklerini ifade ettiğini gösteriyor.

Jujutsu Kaisen 202. bölüm spoilerları daha sonra Yuki’nin geçmişteki olayları düşündüğünü gösterir ve kültün Yıldız Plazma Damarlarını basitçe öldürmek yerine korumayı amaçladığını, Gojo ve Geto ile ortaklık yapabileceğini belirtir. Tengen ona geçmişteki Gemilerin seslerini hala duyup duymadığını ve ne dediklerini sorar.

Yuki, Tengen’e Gemilere ne olduğunu söylemeyi reddediyor çünkü Tengen’in bunu, Gemileri geçmişte asimile olmaya zorlama suçundan kendilerini kurtarmak için bir araç olarak kullanacağına inanıyor.

Jujutsu Kaisen 202. bölüm sızdırılan spoiler, Choso ve Kenjaku’nun Tomb of the Star Corridor’a girmesinden sonra arasındaki yüzleşmeye geçiyor. Kenjaku, Tengen’i evrim geçirmeye zorlamanın sonuçları hakkında derin düşüncelere dalıyor, bu da büyücü olmayan bir milyondan fazla kişinin dönüşmesine neden olur.

Büyücü olmayan tüm dönüştürülmüşlerin lanetli enerjisiyle şişmiş lanetli bir ruhun yükselişini tasavvur edebildiğini belirtiyor. Ayrıca, söz konusu lanetli ruhu Geto’nun Uzumaki tekniği gibi bir şeye özümseyip, neşesini ifade edip, kendisini boya kalemi tutan ve boş bir tuvale bakan bir çocukla karşılaştırıp sindiremeyeceğini merak ediyor.

Spoiler, Choso’yu Kenjaku’nun bunu yapmaktan ne kazanacağını sorduğunu gösteriyor, kim sadece ilginç bulduğunu söylüyor. Jujutsu Kaisen 202. bölüm ham taramaları, Choso’nun Lanetli Tekniği ile ilk hamleyi yaptığı ve saldırdığı için bölümün Chose ve Kenjaku arasındaki bir kavganın başlamasıyla sona ereceğini gösteriyor.


Son düşünceler

Jujutsu Kaisen 202. bölüm sızdırılan spoiler, Tengen’in Riko Amanai’nin ölümünden sonra başka bir Yıldız Plazma Gemisi ile asimile etmemek için bilinçli bir seçim yaptığını ortaya koyuyor. Yuki Tsukumo’nun çelişkili duyguları, bireysel adalet ile daha iyi olan arasında karanlık bir tartışmayı akla getiriyor, çünkü Kenjaku, asimile olmayı seçmiş olsaydı Tengen’in evrimini zorlayamamış olabilir.

Yuki ve Tengen’in tartışması, Kenjaku’nun, Star Plasma Vessels’ı öldürmek ve Tengen’in asimile olmasını engellemek için kültleri de yöneten kişi olabileceği şüphesini doğuruyor.

Düzenleyen Abhipsa Choudhury
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/anime/jujutsu-kaisen-chapter-202-spoilers-yuki-tengen-discuss-star-plasma-vessels-choso-confronts-kenjaku?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir