Yorkshire ve yedi kişi, ırkçılık ve diğer iddialarla ilgili soruşturmanın ardından ECB tarafından suçlandı | Kriket Haberleri


Azeem Rafiq, Yorkshire CCC ve yedi kişinin Yorkshire’daki ırkçılık iddialarının ardından suçlanmasının ardından yaptığı açıklamada, “AMB’nin bugünkü açıklamasını memnuniyetle karşılıyorum ve duruşmaya hızla geçebileceğimizi umuyorum.”

Son Güncelleme: 15/06/22 14:32

ECB, Yorkshire CCC'deki ırkçılık iddialarını araştırdı

ECB, Yorkshire CCC’deki ırkçılık iddialarını araştırdı

Yorkshire CCC ve yedi kişi, kulüpteki ırkçılık ve diğer iddialarla ilgili soruşturmasının ardından ECB tarafından suçlandı.

ECB soruşturması, eski Yorkshire oyuncusu Azeem Rafiq tarafından yapılan ırkçılık iddialarını takip etti.

31 yaşındaki oyuncu Dijital, Kültür, Medya ve Spor (DCMS) komitesine 2008-2014 ve 2016-2018 yılları arasında kulüpteki deneyimi hakkında ifade verdi.

ECB’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Yorkshire County Kriket Kulübü ve birkaç kişi, ECB’nin Kulüpteki ırkçılık ve diğer iddialarla ilgili soruşturması ve bu iddiaları ele alması sonrasında bugün suçlandı.

Suçlamalar, AMB Direktifi 3.3’ün (uygun olmayan veya kriket çıkarlarına zarar verebilecek veya AMB’nin, kriket oyununun veya herhangi bir kriketçinin itibarını zedeleyebilecek davranışlar) ve AMB Ayrımcılıkla Mücadele Yasası’nın ihlal edildiği iddialarından kaynaklanmaktadır. .

“Kriket Disiplin Komisyonu’nun bağımsız bir paneli davaları zamanı gelince dinleyecek.

Azeem Rafiq, ECB'nin açıklamasını memnuniyetle karşıladı

Azeem Rafiq, ECB’nin açıklamasını memnuniyetle karşıladı

“Önemli bir süreyi kapsayan iddialar ve bir dizi tanık ve diğer kişilerin kendi deneyimlerini ve iddialarını paylaşmak üzere öne çıkmasıyla ECB’nin soruşturması kapsamlı ve karmaşıktı. ECB, soruşturmaya zaman ayıran herkese müteşekkirdir. soruşturma ekibiyle konuşun.

“Bu nitelikteki konularda, normal uygulamamız, bu aşamada suçlanan kişileri belirlemek değildir. Bu karar, vaka bazında alınır. Bununla birlikte, CDC disiplin kurulunun kararlarını ve yazılı gerekçelerini yayınlaması standart bir uygulamadır. duruşmanın ardından tam olarak.

“Duruşma gerçekleşene ve kararlar yayınlanana kadar başka bir yorum yapılmayacak. Şu anda duruşmanın Eylül veya Ekim 2022’de gerçekleşmesini bekliyoruz.”

Rafiq, “AMB’nin bugünkü açıklamasını memnuniyetle karşılıyor ve duruşmaya hızla geçebileceğimizi umuyorum.

“Bu, başka bir yorucu ama ne yazık ki gerekli bir süreç oldu. Deneyimlerimi kamuoyuna açıklamamın üzerinden iki yıl geçti, ama umarım tüm bunlar, hiçbir genç oyuncunun bir daha böyle bir acı ve yabancılaşma yaşamadığı anlamına gelir.

“Bu duruşmanın halka açık olarak yapılmasını tercih ederim, ancak en azından ailem ve benim için bir miktar kapanma hissinin olacağı bir noktaya yaklaştığımızı umuyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12634490/yorkshire-and-seven-individuals-charged-by-ecb-after-investigation-into-racism-and-other-allegations

SMM Panel PDF Kitap indir