Yorkshire County Kriket Kulübü: Stephen Vaughan yeni CEO olarak atandı | Kriket Haberleri


Yorkshire County Kriket Kulübü, Stephen Vaughan’ın yeni CEO’su olarak atandığını duyurdu, eski Yorkshire ve İngiltere hızlı bowling oyuncusu Darren Gough, kriket genel müdürü olarak kalıcı olarak kalıyor.

Vaughan, son birkaç yılını Eşekarısı ile mücadelede CEO olarak geçirdiği ragbi birliğinin karşısına geçiyor. Kulübün geçen ay yönetime geçmesiyle Vaughan, 167 acil iş kaybından biriydi.

Walsall’da eski bir profesyonel futbolcu olan Vaughan, iş dünyasında kariyer yapmaya devam etti ve ayrıca Wasps’taki zamanından önce Gloucester Rugby ile yedi yıl geçirdi. 7 Kasım’da Yorkshire’daki görevine resmen başlayacak.

Bu arada Gough, geçen yıl görevi geçici olarak almak için yayıncılık kariyerini askıya aldıktan sonra uzun vadeli geleceğini kulübe adadı ve kulüp, Azeem Rafiq’in kurumsal ırkçılık iddialarından kaynaklanan serpinti sonrasında krize girdi.

Darren Gough
Resim:
Darren Gough, Yorkshire’ın daimi kriket genel müdürü olarak kalacak

Kulüp, Gough’un ilk kampanyasının sonunda LV= Insurance County Şampiyonası’nın ilk bölümünden küme düştü, ancak Gough, Headingley’deki çalışmalarına devam etmeyi kabul etti.

Gough, “Kulüple köklü bir bağlantım var ve kalıcı bir sözleşme imzalayarak geleceğimizin bir parçası olmaktan çok mutluyum.” Dedi. “İyimser olmak için çok şey var, özellikle olağanüstü genç yetenekler geliyor ve takımı geliştirmek için yaptığımız imzalar için heyecanlıyım.

“Zor iş kış boyunca başlıyor ve Ottis ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum. [Gibson, head coach] ve önümüzdeki yıllarda koçluk ekibi, kriket sahasındaki başarıyı Yorkshire’a geri getirmek için.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Warwickshire, Liam Norwell’in sadece beş koşuyla Hampshire’ı yenmelerine ve Yorkshire’ı İlçe Şampiyonasından düşürmelerine yardımcı olan bowling kahramanlarıyla hayatta kaldı.

Vaughan, Yorkshire’daki rolün kendisi için mevcut olan birkaç olası hedeften biri olduğunu ve tarihinin karanlık bir bölümünden ortaya çıkarken daha parlak günlerin ortaya çıkmasına yardımcı olabileceğini umduğunu söyledi.

“Yorkshire County Kriket Kulübü, dünyanın en ikonik spor kurumlarından biridir ve bu pozisyonu almak gerçekten bir onurdur” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sky Sports’tan Michael Atherton, Yorkshire CCC’yi içine çeken ırkçılık skandalını yansıtıyor.

“Geçtiğimiz yıl boyunca karşılaştığımız önemli zorluklardan uzaklaşmadan, hem saha içinde hem de saha dışında gelecek hakkında iyimser olmak için birçok neden var.

“Birkaç teklif aldım, ancak bu kulübü İngiliz kriketinin ön saflarına geri götürme ve tüm potansiyelimizi fark etme fırsatı çok çekiciydi.”

Yorkshire başkanı Lord Kamlesh Patel, Vaughan’ın atanması hakkında şunları söyledi: “Stephen’ı son derece yetenekli bir alanda seçkin aday olarak kulübe davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

“Sporun çeşitli disiplinlerinde uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve tecrübesiyle, büyük miktarda uzmanlık getirecek. Kanıtlanmış sicili ve iş zekası, gelecekteki başarımız için hayati önem taşıyacak.

“Stephen’ın Covid’in ardından Wasps’taki zorlu koşullarla başa çıkma konusundaki açıklığı, kulübün devam eden dönüşümü için hayati önem taşıyan karakterin gücünü gösteriyor. Yeniden inşa yolculuğumuza devam ederken onunla çalışmayı dört gözle bekliyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12736365/yorkshire-county-cricket-club-stephen-vaughan-named-new-chief-executive

SMM Panel PDF Kitap indir