Yorkshire, Adil Rashid tweet’ine yanıt verdikten sonra ‘saldırgan’ takipçileri engelleme sözü verdi | Kriket Haberleri


Yorkshire, Twitter’da melon Adil Rashid’in ailesiyle hac ziyareti yapmak için Mekke’ye gittiğini duyurduktan sonra bir dizi yoruma yanıt verdi; “Yorkshire CCC, saldırgan sayılabilecek herhangi bir yoruma müsamaha göstermeyecektir”

Son Güncelleme: 09/07/22 11:56

Adil Rashid'e İngiltere tarafından T20'yi ve Hindistan'a karşı bir günlük uluslararası seriyi kaçırma izni verildi.

Adil Rashid’e İngiltere tarafından T20’yi ve Hindistan’a karşı bir günlük uluslararası seriyi kaçırma izni verildi.

Yorkshire, sosyal medya sitelerinde “saldırgan olduğu düşünülen” herhangi bir şey yayınlayan takipçileri engelleyeceklerini söyledi.

White Rose ilçesi, Twitter’da melon Adil Rashid’in Hac ziyaretini yapmak için ailesiyle birlikte Mekke’ye gittiğini açıklamasının ardından bir dizi yoruma yanıt verdi.

Yorkshire şunları söyledi: “Yorkshire CCC, saldırgan sayılabilecek herhangi bir yoruma müsamaha göstermeyecektir. Bu nedenle, rahatsız edici yorumları kaldıracağız ve bunları bu sayfadan gönderenleri engelleyeceğiz.”

Daha önceki bir tweet’te Yorkshire, Rashid ve ailesine güvenli bir yolculuk ve “çok sıcak bir Hac” diledi.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Yorkshire ve İngiltere’nin bacak bükücüsü Adil Rashid bugün Hac görevini tamamlayacak.

“Adil ve ailesine çok sıcak bir Hac Mübarek ve güvenli bir yolculuk diliyoruz. Bu hafta sonu Kurban Bayramı’nı kutlayan herkese çok sıcak bir Eid Mubarak diliyoruz. #OneRose.”

Geçen yıl Kasım ayında Rashid, ilçe takım arkadaşı Azeem Rafiq’in eski İngiltere kaptanı ve Yorkshire takım arkadaşı Michael Vaughan’a karşı ırkçılık iddiasını kamuoyu önünde destekledi.

Rafiq, Vaughan’ın Yorkshire için oynadığı süre boyunca bir grup Asyalı takım arkadaşına ırkçı yorumlar yaptığını iddia etti ve daha sonra Rashid, olayı hatırladığını doğrulayan bir açıklama yayınladı.

İddiaları reddeden Vaughan, geçen ay BBC’deki uzman rolünden geri adım attı.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12648687/yorkshire-vow-to-block-offensive-followers-after-response-to-adil-rashid-tweet

SMM Panel PDF Kitap indir