York Dante Festivali: Fine Wine, Scott Dixon için Epsom Dash teklifini ayarlamak için ikinci gün açılışını şık bir şekilde kazandı | Yarış Haberleri


Fine Wine, York’taki Paddy Power ‘Making Flat Less Flat’ Handikap’taki koşunun her yardasını nasıl yaptığına bakılırsa, adından da anlaşılacağı gibi açıkça olgunlaşıyor.

Scott Dixon tarafından eğitilmiş beş yaşındaki oyuncu, Ekim ayından bu yana 17. koşusunu yapıyordu ve o sırada beşinci galibiyetini kaydederek rakiplerine temiz bir çift topuklu ayakkabı gösteriyordu.

Sadece Pazar günü Hamilton’da koşmasına rağmen, Fine Wine kariyerinde en iyi çabayı gösterdi ve Jack Duern’in altındaki tezgahlardan sıçradı.

Baştan sona işlerin başında, yarı yolda oturan bir ördek gibi görünmüş olabilir, ancak Duern ona bir soru sorduğunda, Fine Wine aldı ve birkaç iyi engelli koşucudan uzunluk alarak net bir şekilde uzaklaştı.

5./1 şans, Raasel’i üç boy farkla yendi, böyle bir yarışta büyük bir fark, Good Effort kısa kafayla üçüncü oldu.

Dixon, “Bu gerçekten çok etkileyiciydi,” dedi. “Onu bu kadar çabuk geri koşma konusunda kesinlikle birkaç endişe vardı. Koştuktan sonraki gün her zaman ağrıyor ve onu gerçekten ilan etmeye niyetim yoktu, ama açıklama sabahı onu tırıstım ve bir terbiye atı gibiydi. .

Jack Duern tarafından basılan Fine Wine
Resim:
Fine Wine, önümüzdeki ay Epsom’daki Dash’i hedef alıyor

“Açıklamamız gerektiğini düşündüm ve bugüne kadarki en etkileyici performansını ortaya koydu.

“Dash (Epsom’da) bir sonraki hedef. Daha önce yarışta şanssız ikinci ve üçüncü olduk, kazanmayı çok isterim ve her zaman Fine Wine’ın bir Dash atı olacağını düşünmüşümdür. Doğruca oraya gideceğim. Birkaç hafta tatili hak ediyor.”

Tim Easterby nadiren büyük bir York toplantısını kazanan olmadan bırakır ve Cruyff Turn, Paddy Power Hambleton Handikap’ta bir oyun başarısı ile durumun bir kez daha böyle olmasını sağladı.

Ağustos ayındaki Ebor toplantısında başarılı olan 8-1 kazanan, hız belirleyici Aslan Kulesi’nin hemen arkasında mükemmel bir pozisyonda oturdu.

David Allan ondan son furlonga girmeyi hızlandırmasını istedi, ancak yarışı tamamen sona erdirmeyi başaramadı ve en iyi Brunch, Cruyff Turn’in bir kafa ile kalmasıyla sürekli bir mücadeleyi atmak için tempodan çıktı.

Easterby şunları söyledi: “Harikaydı, o süper bir at ve iyi dörtnala koştu.

“Hunt Cup’ta Thirsk’te biraz devrildi ve erkenden alındı, bu yüzden planlandığı gibi gitmedi, ama bugün bitti.

“Buradaki Ebor toplantısını hedefleyeceğiz. Şimdi ve o zaman arasında nereye gideceğimizden emin değilim. Bugünkü planlarımızdan biri buydu, o yüzden biraz uğraşacağız.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12611365/york-review-fine-wine-maturing-into-smart-handicap-sprinter

Yorum yapın