“Yine erkek oyunu”


Liverpool efsanesi Graeme Souness’in Chelsea ile Tottenham Hotspur arasındaki olaylı Premier Lig çatışması hakkındaki yorumları tartışmalara yol açtı.

Premier Lig’de 14 Ağustos Pazar günü Chelsea ile Tottenham, Stamford Bridge’de 2-2’lik eğlenceli bir beraberlik yaşadı. Maç, saha içinde ve dışında tartışmalara sahne olmadı.

Kalidou Koulibaly ve Reece James Chelsea adına gol atarken, Pierre-Emile Hojbjerg ve Harry Kane ziyaretçiler için gol attı. Thomas Tuchel ve Antonio Conte ise taç çizgisindeki çekişmeleri ile manşetlere çıktı.

Özellikle Tuchel, Tottenham’ın her iki golünü de atışı karşısında çileden çıktı. Alman, Chelsea’nin Hojbjerg’in golünden önce Kai Havertz’e yaptığı faul için serbest vuruş verilmesi gerektiğini düşündü.

Hakem Anthony Taylor da Tottenham’lı Cristian Romero’ya, Kane’in son dakika ekolayzırından hemen önce Marc Cucurella’nın saçını çektiği için işlem yapmadı. Pazar günkü maç hakkında uzmanlar ve taraftarlar tarafından çok şey söylendi.

Souness, Tuchel ve Conte arasındaki tartışmanın kontrolden çıkmasına rağmen Stamford Bridge’deki olaylardan zevk alan biri. Liverpool harikası özellikle hakemlerden ‘çok daha fazlasını bıraktıkları’ için etkilendi.

Ancak İskoç, canlı yayında yaptığı yorumlarla cinsiyetçilik tartışmasını ateşledi. Eski orta saha oyuncusunun futboldan ‘erkek oyunu’ olarak bahsetme kararı pek de iyi olmadı. Sky Sports’ta söyledi [via The Daily Telegraph]:

“Hakemler çok daha fazlasını veriyor ve bu daha iyi bir izleme sağlıyor. Birdenbire erkek oyunu oldu. Bugün her iki maçtan da çok keyif aldım.”

“Sanırım futbolumuzu geri aldık, çünkü ben futboldan zevk alırdım. Adamlar ona darbe vuruyor ve hakem de devam etmelerine izin veriyor.”

Souness’in bu yorumları eski İngiltere’li uluslararası Karen Carney ile otururken yaptığını belirtmekte fayda var. Liverpool efsanesi açıklama yaptığında kaşlarını kaldırmış gibi görünüyordu.


Souness, Chelsea-Tottenham maçıyla ilgili yorumların ardından tepki aldı

Carney’nin eski İngiltere takım arkadaşı Eniola Aluko, yorumları için Souness’i aramak için Twitter’a gitti. 35 yaşındaki, İskoç’un sözlerinin ‘tamam değil’ olduğunu iddia etti. Yazdı:

“Garip kaplumbağalar, Graeme Souness ‘yine bir erkek oyunu’ hakkında konuşuyor, Lionesses 56 yıllık bekleyip Avrupa Şampiyonasını kazandıktan iki hafta sonra bir İngiliz yüzbaşı Karen Carney’nin yanına oturdu. Hadi.

Garip kaplumbağalar, Graeme Souness “yine erkek oyunu” hakkında konuşuyor, iki hafta sonra bir İngiliz yüzbaşı Karen Carney’nin yanına oturdu @Aslanlar 56 yıllık bekleyişe son verin ve Avrupa Şampiyonasını kazanın. Hadi. Tamam değil.

Chelsea ve Lionesses oyuncusu Bethany England da Açıklamayı ‘utanç verici’ olarak nitelendirdi Twitter’dan. Ancak yayıncı ve gazeteci Piers Morgan, Souness’i savunmaya geldi. O yazdı:

“Graeme Souness’in özellikle iki takım erkek tarafından oynanan bir erkek oyunundaki bir olaydan bahsederken ‘erkek oyunu’ kelimelerini kullanmasına öfkeliyim ve tiksiniyorum. oyun.'”

Graeme Souness’in özellikle iki takım erkek tarafından oynanan bir erkek oyunundaki bir olaydan bahsederken ‘erkek oyunu’ kelimesini kullanmasına öfkeliyim ve tiksiniyorum. Özellikle de son birkaç haftayı ‘kadınlar maçı’ hakkında konuşarak geçirdiğimiz zaman.

İngiltere, 1966’dan beri Lionesses geçen ay UEFA Avrupa Kadınlar Şampiyonasını kazanana kadar büyük bir uluslararası kupa kazanmamıştı.


Dakir Mohammed Thanveer tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-it-man-s-game-again-liverpool-legend-graeme-souness-comments-chelsea-vs-tottenham-sparks-sexism-row?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir