“Yine bedavaya gidelim”


Liverpool’un eski sol beki Jose Enrique, Reds’in Darwin Nunez’e yaptığı yatırımı haklı çıkardı ve bu süreçte Manchester United ve Paul Pogba ile kurnazca dalga geçti.

Enrique, Reds’in Nunez’in transferini kolaylaştırmak için Sadio Mane’yi satması gerektiğini, United ise Pogba’yı tekrar ücretsiz olarak kaybetmek için satın aldığını iddia etti.

Resmi ve işte başlıyoruz! Darwin Núñez, Liverpool’un yeni oyuncusu Benfica’dan kalıcı bir sözleşme imzaladı. 🚨📑 #LFCBenfica’nın açıklaması, “75 milyon € ücret artı 100 milyon €’luk pakete ulaşmak için eklentiler için şimdi imzalanan anlaşmayı” doğruluyor.Núñez bugün tıbbi olarak 2028 yılına kadar imzalayacak.Hiç şüphe olmadı.

Paul Pogba’nın o zamanki dünya rekoru 105 milyon Euro’luk (Juventus’tan) Manchester United’a geçişinin ardından Jurgen Klopp, bu tür anlaşmaları kabul ederse işi bırakacağını söyleyerek transferi eleştirdi.

Alman demişti ki (aracılığıyla Günlük mail):

“100 milyon sterline bir oyuncu getirirseniz ve o sakatlanırsa, o zaman her şey bacadan geçer. Bunun futbol olduğu gün, artık bir işte değilim, çünkü oyun birlikte oynamakla ilgili.”

13 Haziran Pazartesi günü, Benfica onayladı Liverpool, Darwin Nunez için kulüple anlaşmaya vardı. Portekizli kulüp başlangıçta 75 milyon Euro’luk bir ücret teklif etti, ancak eklentilerle 100 milyon Euro’ya kadar çıkabilir.

Transfer ücreti açıklandıktan sonra, Klopp’un eski Paul Pogba yorumları yeniden ortaya çıktı ve birçok taraftar Alman’ı ikiyüzlü olmakla suçladı.

Ancak Enrique, Mane’nin olası gidişinin Uruguaylı’nın gelişiyle ilgili olduğunu açıklayarak iki hareketin karşılaştırılabilir olduğunu düşünmedi. O tweetlendi:

“Núñez ve United’ı almak için Sadio Mane’deki en iyi oyuncularımızdan birini satmamız gereken fark, Pogba’da harcaması ve 5 yıl sonra tekrar bedava gitmesine izin vermesi”

Manchester United’ın yıldızı Paul Pogba, 30 Haziran’da sözleşmesi bitiyor ve serbest oyuncu olarak ayrılmaya hazırlanıyor. Tesadüfen, 2012’de Juventus’un onu Old Trafford’dan uzaklaştırmasıyla kulüpten ücretsiz olarak ayrıldı.

Sadio Mane’nin ayrılacağı henüz doğrulanmadı, ancak oyuncunun Fabrizio Romano) ayrılmak istediğini ve Bayern Münih’e taşınmayı tercih ettiğini ifade etti.


Nunez, Manchester United’dan Harry Maguire’ı yenerek Premier Lig’in en pahalı beşinci transferi olabilir.

Liverpool’un yeni üyesi Darwin Nunez, İngiltere Premier Ligi tarihindeki en pahalı beşinci oyuncu olabilir. Gökyüzü sporları).

Tüm eklentiler etkinleştirildiğinde, Nunez’in fiyat etiketi 85,4 milyon £’a (99,49 milyon €) kadar yükselerek, Manchester United’dan Maguire’ın önünde beşinci sırayı almasına izin verecek.

🚨 Benfica, Darwin Nunez’i Liverpool’a satmayı kabul ettiklerini doğruladı. 75 milyon € ücret + 25 milyon € eklentiler.(Kaynak: @slbenfica)

Eski Leicester City savunucusu, 2019’da Old Trafford’a taşındığında Red Devils’e 80 milyon sterline (93.20 milyon €) mal oldu.

100 milyon £ (116.50 milyon €) fiyat etiketi ile Manchester City’den Jack Grealish şu anda Premier Lig tarihindeki en pahalı transfer olma unvanını elinde tutuyor.


Arjun Panchadar tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-let-go-free-again-ex-liverpool-star-takes-cheeky-manchester-united-paul-pogba-dig-justify-liverpool-s-outlay-darwin-nunez?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir