“Yıllar değişir, Kaptanlar değişir, Formatlar değişir ama Samson’un düşürülmesi asla değişmez”


Hindistan Takımı kaleci-vurucu Sanju Samson, 20 Kasım Pazar günü Yeni Zelanda’ya karşı ikinci T20I için oynayan XI’e bir kez daha girmeyi başaramadı. Mavili Adamlar, Rishabh Pant ile orta sırada Shreyas Iyer ve Deepak Hooda gibi oyuncuları tercih etti. devreleri açması muhtemeldir.

Samson’un son T20I görünümü, Ağustos 2022’de Batı Hint Adaları turu sırasında geldi. 2022 Asya Kupası ve T20 Dünya Kupası 2022 kadrolarına katılamadı. ODI serisini birkaç ay önce Güney Afrika’ya karşı oynadıktan sonra, Syed Mushtaq Ali kupasında Kerala için takas yaptı.

Yetenekli vurucu, ellerindeki ezici yetenek nedeniyle son zamanlarda Hindistan’ın oynayan 11’ine girmekte zorlandı. Bununla birlikte, Yeni Zelanda’yı gezen ikinci bir tarafla, Samson’un Kivilere karşı orta düzende önemli bir rol oynaması bekleniyordu.

Samson’ın bir daha seçilmeme ihtimaline öfkelenen hayranlar, hayal kırıklıklarını Twitter’da dile getirdiler. İşte sosyal medya platformuna gelen tepkilerden bazıları:

@TonyStark3104 Yıllar değişirKaptanlar değişirFormatlar değişirAma Samson’un düşürülmesi asla değişmez

@TonyStark3104 Yıllar değişirKaptanlar değişirFormatlar değişirAma Samson’un düşürülmesi asla değişmez

Hooda, hiyerarşide Samson’un yerini nasıl aldı?

@BCCI İnanılmaz bir siyaset dönüyor. Gerçek olmayan önyargı. Hakkını almak için ne yapması gerektiğini bilmiyorum. Sanju Samson için gerçekten üzülüyorum. #SanjuSamson

T20I’deki başarısızlığına rağmen T20I’de Rishabh Pant’ı destekliyorsanız, o zaman bugünkü XI oyununda Sanju Samson’a şans vermelisiniz. Rishabh Pant’ın desteği var ama Sanju Samson ve Unran Malik @bcci değil @manoj_dimri @vikrantgupta73 @YaariSports

Yazıklar olsun BCCI’ya. Utanç! Utanç! Utanç! Utanç! Utanç! Kızılderililerin duygularıyla oynamak! Sanju Samson’a işkence! Uluslararası arenada ülke adına böyle oynamaya hakkınız yok. #sanjusamson Daha iyi bir ülkeyi hak ettin! 🥺💔@BCCI @IamSanjuSamson @irfanpathan

@gurkiratsgill Zavallı bir XI. Samson yok, 5’te Hooda oynuyor, onun sıralamanın en üstünde çok daha rahat olduğunu bildiğimiz halde. Bhuvi hala ısrar ediyor. Hiçbir şey değişmeyecek gibi görünüyor.

İkinci dizide bile Sanju Samson’a yer yok! Bhuvi hala orada .. Saçma. #INDvNZ

İkinci dizide bile Sanju Samson’a yer yok! Bhuvi hala orada .. Saçma. #INDvNZ

Sanju Samson 11’de bile B takımında değil 😂😂😭 #NZvIND

Hooda yerine Samson’u tercih ederdim. Tbh Hooda biraz bundan biraz. Thoda vuruş thoda bowling. Samsun orada olmalıydı. #NZvIND

Hint kriket takımı hiçbir yere gitmiyor, Samson şimdi bile oynamıyor. Smh.🤦#NZvIND

Sanju Samson’un T20I formatında oynamak için başka ne yapması gerekiyor?

Hindistan, ikinci T20I’de Yeni Zelanda tarafından birinci olarak bowling oynamak istedi

Maunganui Dağı’ndaki ikinci T20I’yi gölgeleyen yağmur tehdidine rağmen, hava tanrıları şimdiye kadar nazik davrandılar ve yarışmanın zamanında başlamasına izin verdiler.

Yeni Zelanda kaptanı Kane Williamson, yıllar boyunca sahada ilk vuruş yapan takımların baskın rekoruna rağmen birinci olarak bowling oynamayı seçti. Trent Boult’un yokluğu, Blackcaps’i oynadıkları 11’de değişiklik yapmaya zorladı. Sağ kol hız oyuncusu Adam Milne, takımın geri kalanı Pakistan’a karşı T20 Dünya Kupası 2022 yarı finalini oynayan takımın aynısı olacak şekilde kenara atıyor.

Öte yandan Hindistan, Shubman Gill’i karışıma dahil etmemeyi seçti, bu da onun ilk çıkışını beklemesi gerekeceği anlamına geliyor. Shreyas Iyer, Deepak Hooda ve Suryakumar Yadav orta düzeni oluşturuyor. Dinesh Karthik’in yokluğu ve Rishabh Pant’ın terfisi, yedek kaptan Hardik Pandya’yı sıralamanın biraz altına koyuyor.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-years-change-captains-change-fo-years-change-captains-change-formats-change-samson-getting-dropped-never-changes-twitterati-fume-wicketkeeper-finds-bench-yet-againrmats-change-samson-getting-dropped-never-changes-twiterati-fumes-wicket-keeper-finds-bench-yet?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir