“Yılda bir ya da iki kez”


Barcelona’dan kiralık Miralem Pjanic, Lionel Messi’yi dünyanın en iyi frikik oyuncusu olarak selamladı ve Arjantinli’nin antrenmanlarda onları nadiren uyguladığını iddia etti.

Bu kuşağın en iyi oyuncusu olarak kabul edilen Paris Saint-Germain süperstarı, birçok yeteneği olan bir adam. O mükemmel bir top sürme oyuncusu, her açıdan gol atabiliyor, takım arkadaşlarını seçme vizyonuna sahip ve olağanüstü bir set topçusu.

34 yaşındaki eski Barcelona ası, kariyerinde bazı mükemmel serbest vuruşlar kaydetti ve bunların çoğu kaleciyi yerinde bıraktı.

Kendisi de harika bir frikik oyuncusu olan Pjanic, Arjantinli’nin yeteneklerinin sıkı bir hayranı ve eski Barça takım arkadaşının bu işte en iyisi olduğuna inanıyor. Genel olarak, bu kadar iyi bir frikik oyuncusu olmak için, saatlerce ona vakit ayırmanız gerekir. İkonik orta saha oyuncusu David Beckam, isabetliliğini saatlerce süren antrenmanlarla elde etti.

Ancak Bosnalı, yedi kez Ballon d’Or kazananının antrenmanlar sırasında nadiren serbest vuruşlarla uğraştığını iddia etti. Pjanic, La Gazzetta dello Sport’a dünyanın en iyi frikik oyuncusunu seçmesi istendiğinde Futbol İtalya):

“Messi. Hayatım boyunca, günde 20-30 dakika olmak üzere haftada iki kez serbest vuruş idmanı yaptım. Belki yılda bir veya iki kez pratik yapıyor ve onları bu şekilde alıyor.”

Messi şanlı kariyerinde 58 direkt frikik attı, Barcelona için 50 ve Arjantin’in renklerinde kalan sekiz gol attı. Ezici rakibi Cristiano Ronaldo, 57 direkt serbest vuruştan gol atarak çok geride değil. Portekizli, kulüp seviyesinde 47 ve ulusu için 10 gol attı. gelen son rapora göre gezegen sporuArjantinli Ronaldo’dan daha iyi bir dönüşüm oranına sahip. Yaklaşık 16 maçta bir serbest vuruş atarken, Ronaldo bunu yaklaşık 19 maçta bir yapıyor.

Pjanic, her iki süper yıldızla da oynamanın ayrıcalıklı onuruna sahip oldu. Barcelona’da Messi, Juventus’ta Ronaldo ile birlikte oynadı.


Lionel Messi’nin Arjantin’i son FIFA Dünya Sıralamasında dördüncü sırada

FIFA geçtiğimiz günlerde Nisan 2022 ayı için en son erkekler dünya sıralamasını yayınladı. Şubat ayı sıralamasında dördüncü olan Arjantin bu ayki yerini korudu, ancak bir miktar zemin kaybetti.

Son CONMEBOL Dünya Kupası elemelerinde Ekvador ile 1-1 berabere kaldıktan sonra, Messi’nin tarafı FIFA tarafından 1.86 puan düşüldüğünü gördü.

İşte hala FIFA Dünya Kupası çekişmesinde yer alan her takımın FIFA sıralaması ?Hangi takım en çok küçümseniyor?

Önemsiz olmasına rağmen, özellikle Brezilya’nın ne kadar iyi yaptığını gördükten sonra Arjantinlileri kesinlikle rahatsız ederdi. Ezici rakipleri, Nisan ayında 1832,69 puan (+9,27 puan) ile dünya sıralamasında birinci oldu ve 2018’den bu yana Belçika’yı tahttan indiren ilk takım oldu.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-once-twice-year-miralem-pjanic-says-best-free-kick-taker-world-lionel-messi-hardly-practices-training?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın