‘Yıkıcı’: Teksas’ta okul saldırısına tepki verenler arasında Steve Kerr, Jason Kidd, LeBron James, Jayson Tatum | NBA Haberleri'Yıkıcı': Teksas'ta okul saldırısına tepki verenler arasında Steve Kerr, Jason Kidd, LeBron James, Jayson Tatum | NBA Haberleri

Dallas’ta Steve Kerr ve Jason Kidd basketbol hakkında konuşmak istemediler, LeBron James öfkesini gizlemek için hiçbir çaba göstermedi, genç bir baba olan Boston Celtics’ten Jayson Tatum ise haberi “yıkıcı” olarak nitelendirdi.

Spor dünyası, Salı günü Teksas’ın Uvalde kentindeki bir ilkokula 18 yaşındaki silahlı bir kişinin ateş açması ve en az 19 çocuğu öldürmesine hızlı tepki verdi.

Bu, yaklaşık on yıl önce Connecticut, Newtown’daki Sandy Hook İlköğretim Okulu’nda silahlı bir kişinin 20 çocuğu ve altı yetişkini öldürmesinden bu yana ABD’de bir ilkokula yapılan en kanlı saldırı oldu.

Golden Warriors baş antrenörü Steve Kerr, “Bıktım. Bıktım artık” dedi.

“Bu gece oyunu oynayacağız. Ama buradaki herkesin, bunu dinleyen herkesin kendi çocuğunu veya torununu, anneni veya babanı, kız kardeşini, kardeşini düşünmesini istiyorum. Bu senin başına gelse nasıl hissederdin? bugün?”

Kerr ayrıca Kongre’yi, takımı Batı Konferansı finallerinin 4. maçında Dallas Mavericks ile karşılaşmadan önce silah alımları için geçmiş kontrollerini zorunlu kılmaya çağırdı.

LeBron James Tweet attı: “Düşüncelerim ve dualarım Teksas, Uvalde’deki Robb İlköğretim Okulu’nda ölen ve yaralanan sevdiklerimizin aileleriyle! okul. Cidden OKULDA gibi, en güvenli olduğu varsayılır!”

“Sadece burada, Teksas’ta değil, ülkemizde olanlarla ilgili haberler üzücü.” Mavericks koçu Jason Kidd, şunları söyledi:

Boston Celtics forveti Jayson Tatum, “Bu haberi duymak kalbimi kırıyor, hiçbir ebeveyn orada çocuğunu kaybetmek zorunda kalmamalı. O çocukların aileleri ve öğretmen için dua etmek… Bu çok yıkıcı.”

San Antonio Spurs, Twitter üzerinden: “Uvalde, Doğru söz yok. Kalbimiz seninle ve bugünkü korkunç saldırıdan etkilenen tüm komşularımız seninle.”

Seattle Storm forveti Breanna Stewart: “Düşünülemez ve hayal edilemez. Kızıma baktığımda, kaybedilen tüm hayatlar ve sevdikleri için kalbim acıyor. Bir ebeveynin en kötü kabusu. Yeter artık. Silah şiddeti yok, terör yok. Bu mide bulandırıcı.”

Diğerlerinin yanı sıra LeBron James’i temsil eden spor menajeri Rich Paul: “Yeterince ne zaman yeterli olacak? Anlamsız cinayetler, çocuklar bir silahın elinde ölüyor. Bu kadar çok çocuğun eline silah aldığını görmek acı verici! Okullar” güvenli değil. Bakkallar güvenli değil. Çocuklar çocukları öldürüyor. Silah yasalarını korumak hayat kurtarmaktan daha önemli olamaz.”

Bu tarif edilemez trajediden sonra aileleri, arkadaşları ve tüm toplumla birlikte yas tutuyoruz” dedi. Dallas Mavericks anons spikeri Sean Heath, Warriors-Mavericks maçından önce.

NFL dünyasından Houston Texans, Twitter aracılığıyla: “Kurbanlara, ailelerine ve tüm Uvalde topluluğuna, bugün ve önümüzdeki haftalarda kalbimize yakınsınız.”

Arizona Cardinals defans oyuncusu JJ Watt şunları söyledi: “Yıkılmış, onu tarif etmeye bile başlamaz. Teksas’tan korkunç korkunç haberler.” Arizona Cardinals defans oyuncusu JJ Watt.

Kansas City Chiefs oyun kurucu Patrick Mahomes: “Teksas’taki tüm ailelere erkek dualarını durdurmak zorunda.”

New York Yankees sürahisi Zack Britton: “Çocuklarımızın korunmasını her şeyin üstünde ne zaman önemseyeceğiz? Çocuklar okulda kurşuna dizilmemeli. Bunun devam etmesi kesinlikle kabul edilemez. Bu çocuklar ülkemizin geleceğini, bizim geleceğimizi temsil ediyor. umutlarımız, hayallerimiz.”

Dallas Cowboys oyuncusu Micah Parsons: “Değişim gelmeli.”
Kaynak : https://www.skysports.com/nba/news/12040/12620883/devastating-steve-kerr-jason-kidd-lebron-james-jayson-tatum-among-those-to-react-to-texas-school-shooting

SMM Panel PDF Kitap indir