Yibir, Newmarket zaferiyle Saratoga biletini ayırdı | Yarış HaberleriYibir, Newmarket zaferiyle Saratoga biletini ayırdı | Yarış Haberleri

Yibir, Charlie Appleby’nin dünya gezgini Princess of Wales’in Newmarket’teki Close Brothers Stakes’te kazanma yollarına geri dönerken, Jokey Kulübü Stakes fatihi Yaşayan Efsane’nin durumunu değiştirdi.

Breeders’ Cup Turf şampiyonu, geçen sezon Grup Üç Bahreyn Kupası’nı inerken bu kart da dahil olmak üzere dört kez kazanan oldu.

Bununla birlikte, dört yaşındaki bir çocuk, bu İkinci Grup yarışması için bir buçuk mil boyunca Temmuz Kursuna geldi ve bu dönem şimdiye kadar boş çizdiğini kanıtlamak için bir puan aldı.

Ancak James Doyle’un sabit arkadaşı Global Force’ta belirlediği mükemmel tempoyla Yibir, optimum koşullara ve nişan alması gereken bir hedefe sahipti. Dubawi gelding’i hoş bir ritim yakalayabildi ve evden iki adım öteye itilmesine rağmen, William Buick doğru zamanda en üst vitese geçmek için atını sardı ve saldırısını son furlongun içinde vurmak için yaptı.

Rowley Mile galibi Living Legend, galip liderliğinde ikinciliği sürdürmek için cesur bir çabayla tekrar forma döndü; benzer bir durum, podyumda son sırada yer alan, tempoyu belirleyen Global Storm için de geçerli.

Bu, Appleby’nin son altı yıldaki yarıştaki ikinci galibiyetiydi ve kazanan, sezonun ilerleyen saatlerinde Keeneland’da Yetiştiriciler Kupası Çim Taçını korumak için Betfair tarafından 6-1’den 9-2’ye düşürüldü.

Appleby, “Ata binen Shane Fetherstonhaugh, son 10 gündür onun bizim kadar iyi olduğunu söylüyor. Bugün padokta bir fotoğrafa baktı ve evde çok iyi hareket ediyor.

“William az önce koşacak bir hızı olduğunda farklı bir hayvan olduğunu söyledi.

“Dışarıdaki insanlar neler olup bittiğini merak ediyor olabilir, ancak dörtnala ihtiyacı var. O büyük bir birim ve onu çekerseniz biraz dağınık oluyor ve sonra biraz zaman alıyor. ısınmak için.

“Umarım şimdi Kılıç Dansçısı için Saratoga’ya gideceğiz. Bütün yollar Yetiştiriciler Kupası’na çıkıyor, ama bu yıl Keeneland’da ve orada yumuşayabilir. Sevdiği şeylerden biri de ayaklarının çıngıraklı sesini duymak. Eğer biraz yavaş gelseydi, bunu düşünmek zorunda kalabilirdik, ama kafasının arkada olması harika.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12647715/yibir-books-saratoga-ticket-with-newmarket-victory

SMM Panel PDF Kitap indir