Yeşil Ekonominin Evrimi: Wellness – Sağlık Haberleri


Technogym bir garaj hikayesi olarak başladı ve seneler içinde milyarlarca çalışan bir şirkete geldi. Şirketinizin seneler içindeki gelişim öyküsünden ve önemli dönüm noktalarından bahsedebilir misiniz?

1983 yılında 22 yaşında Technogym’i Kuzey İtalya’nın küçük bir şehri olan Cesena’daki evimin garajında ​​kurdum. Hristiyanların “Sağlıklı bir sağlık içinde bir zihin” mottosuna dayalı İtalyanların düzenli fiziksel egzersiz, sağlıklı beslenme ve pozitif zihinsel yaklaşımın harmanlandığı bir yaşam tarzı olan “wellness” şirketimizde yıllar içinde önce elektrikli aletler kullanarak, sonra bilgisayar programlarından destek alarak, dijitale ortalamalar ve bugün de medya içeriklerini üreterek görmek sürekli yenileyecek inovasyonlar yaptık.

Technogym bugün, alanda lider bir marka haline geldi. Büyüyen 55 milyon kişi Technogym cihazlarımız, dijital çözümlerimiz ve egzersiz programlarımızdan faydalanarak 400.000 evde ve 80.000 sağlıklı yaşam salonu egzersiz yapıyor. Bugün 100’den fazla ülkede 14 şube ve 80 özel dağıtım ağı ile hizmet veriyoruz.

Yaşadığımız sağlık sektörü hakkında ne yaşıyor? Bu harcamalarınız yatırımlarınız nasıl şekillenecek?

Technogym markası, teknolojisi ile kullanıcıların sporda korunmasına ulaşmak, her istediği özel üst düzey hızlı, hassas antrenman seçenekleri ile kesin sonuç amalarına yardımcı olur.

Technogym tabii ki sadece sporcuları değil, sağlığına dikkat eden her yaştan kullanıcıyı da sağlıklarını sergilemeleri, korumaları ve daha zinde olmaları için verildi. Technogym teknolojisi, sonuçların Hızlı ama aynı zamanda güvenli ve keyifli bir şekilde elde edilmesini sağlar. Biz her zaman dijitalin ve yaşayabileceğimiz güce inanılmış bir markayız.

Technogym Ekosistemini kendi evinde herkesin ona ve her yere götürebileceği, Total Wellness Çözümleri yani yapay zeka tarafından yönetilen yazılımlar, herkese yönelik içerikler ve anahtarlardan oluşan bir işletim işletmeciliği. Wellness sağlıklı bir toplum ve sağlık bir dünya için en önemli değer. Gerçek sürdürülebilirlik için tek çözüm Wellness. Bu merkez Wellness ekonomisi, yeşil ekonominin evrimi olacaktır.

Wellness merkezlerinin sağlık harcamalarını azaltması, çevre koruma birimleri, kullanıcıların daha iyi hissetmesi, daha iyi yaşaması, daha uzun ve sağlıklı bir hayat sürmesi demektir. Technogym’in işleyişi de içerikler, hizmetler ve ekonomi yönünde olacaktır.

Biraz da Technogym Deneyim Merkezi’nden bahsedelim. Kullanıcıları neler bekliyor?

Bugün emlak, fitness, sağlık ve spor evlerine hizmet vermek, varlıkların olmak ve işletmecileri desteklemek için buradayız. Bugün, Technogym Türkiye merkez ofisinde “Let’s Move for a Better Turkey” sloganı ile Technogym’in İstanbul’daki deneyim merkezinin açılışındayız. Burası Technogym Türkiye’nin yeni evi. İçerisinde eğitim ve idmanlar için bir Wellness Enstitüsü, hedeflendiği ve denenebildiği bir showroom ve Türkiye’deki kullanım için en iyi çözümleri bulmak için çalışan kadromuzun bulunduğu bir ofis alanımız mevcut.

Türkiye’nin diğer Technogym ülkelerinin arasındaki yeri ve faydaları nedir?

Türkiye hem çok güzel bir ülke hem de bizim için çok iyi bir pazar. 15 yılı aşkın süredir Türkiye’yi ziyaret ediyoruz. İş ortaklarımızın çıkardığı muhteşem özellikler sayesinde sadece ürün muhafazaları ile kalmadık, aynı zamanda ülke çapında Technogym Kültürü oluşturabildik ve geniş kapsamlı wellness çözümleri sunabildik.


Kaynak : https://www.ntv.com.tr/saglik/yesil-ekonominin-evrimi-wellness,eAPejiliWEeLaSII8RHRcg

SMM Panel PDF Kitap indir