Yeni Zelanda 34-31 İngiltere: Ev sahipleri Auckland’da Red Roses’a karşı dramatik bir zaferle Rugby Dünya Kupası’nı kazandı | Rugby Birliği Haberleri


Lydia Thompson 18. dakikada Portia Woodman ile yüksek bir mücadeleden sonra İngiltere adına oyundan atıldı; Amy Cokayne, Red Roses için beş denemede hat-trick yaptı; Yeni Zelanda şimdi altı kez dünya şampiyonu olurken, yenilgi İngiltere’nin 30 maçlık galibiyet serisini sona erdirdi

Son Güncelleme: 11.12.22 10:31

Yeni Zelanda, Auckland'da dramatik bir Dünya Kupası final zaferini kutluyor

Yeni Zelanda, Auckland’da dramatik bir Dünya Kupası final zaferini kutluyor

Eden Park’ta İngiltere’yi 34-31 yenen Yeni Zelanda, Rugby Dünya Kupası’nı kazandı.

Amy Cokayne hat-trick’i ve Marlie Packer ve Ellie Kildunne’den gelen ek skorlar, Red Roses’ı kapanış dakikalarına kadar önde tutmasına rağmen, İngiltere, Lydia Thompson’ın pervasız bir müdahale için oyundan atılmasının ardından bir oyuncu yerde bir saatten fazla oynadı.

Black Ferns maçın çoğunu geride bıraktı, ancak Ayesha Leti-I’iga 71. dakikada kapalı gişe seyircisinin önünde bir deneme yaptığında öne geçti ve Yeni Zelanda ön- turnuva favorileri

Lydia Thompson ilk yarıda kırmızı kart görerek yıkıldı.

Lydia Thompson ilk yarıda kırmızı kart görerek yıkıldı.

Yeni Zelanda’nın zaferi, altıncı dünya şampiyonluğu ve İngiltere’ye karşı bir Dünya Kupası finalinde beşinci olurken, Red Roses’ın az farkla yenilgisi, Simon Middleton’ın takımının 30 maçlık rekor galibiyet serisini sona erdirdi.

İngiltere’ye bir Dünya Kupası üzüntüsü daha

İngiltere, Kildunne ve Cokayne’nin erken denemeleriyle rüyayı başlattı, ancak kanat oyuncusu Thompson’ın 18. dakikada Yeni Zelandalı Portia Woodman’a pervasız bir müdahale için oyundan atıldığını gördü.

Ellie Kildunne, açılışın üç dakikasında İngiltere adına skoru açtı.

Ellie Kildunne, açılışın üç dakikasında İngiltere adına skoru açtı.

Thompson, Woodman’ın kafasına yüksek bir tokat attı ve Black Ferns kanat oyuncusunu bir sedye üzerinde sahadan çıkardı, Georgia Ponsonby geçtiğinde Yeni Zelanda hemen ekstra oyuncudan yararlandı.

Uçtan uca bir yarışma, Packer yuvarlanan tokattan yararlandığında İngiltere’nin tekrar gol attığını gördü, yalnızca Yeni Zelanda’nın birkaç dakika sonra Leti-I’iga köşede geçmek için yer bulduğunda yanıt vermesi için.

Yeni Zelanda bir saatten fazla fazladan bir oyuncuya sahip oldu

Yeni Zelanda bir saatten fazla fazladan bir oyuncuya sahip oldu

Cokayne 32. dakikada ikinci oldu ve Black Ferns’in destekçisi Amy Rule, Stacey Fluhler’ın yeniden başlatmanın ardından açılış dakikasında köşeyi bulduğunu görmeden önce, titreşimli bir açılış yarısının son oyunuyla açığı azalttı.

Krystal Murray, 50. dakikada gol attığında ilk kez ev sahiplerini öne geçirdi, sadece Cokayne hat-trick yaptı ve kısa bir süre sonra yuvarlanan bir tokattan fırladığında İngiltere için ince bir liderliği yeniden kazandı.

2003 Rugby Dünya Kupası galibi Will Greenwood, Rugby Dünya Kupası'nın '80 dakikalık bir oyunu aştığını' söylüyor ve Red Roses'ın önümüzdeki birkaç yıl içinde Twickenham'ı satacağına inanıyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

2003 Rugby Dünya Kupası galibi Will Greenwood, Rugby Dünya Kupası’nın ’80 dakikalık bir oyunu aştığını’ söylüyor ve Red Roses’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde Twickenham’ı satacağına inanıyor.

2003 Rugby Dünya Kupası galibi Will Greenwood, Rugby Dünya Kupası’nın ’80 dakikalık bir oyunu aştığını’ söylüyor ve Red Roses’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde Twickenham’ı satacağına inanıyor.

Yeni Zelanda, Kennedy Simon, Abby Dow’da yüksek bir mücadele için sarı kart gördüğünde geçici olarak 14 oyuncuya düşürüldü, ancak Theresa Fitzpatrick İngiliz savunmasını süper bir vuruşla böldüğünde ve Fluhler’ın harika çıkışı Leti-I’iga’ya izin verdiğinde geri çekildiler. hayati denemeyi puanlayın.

Kırmızı Güller, yarışmayı uzatmalara götürecek puanlar için gitmek yerine, son nefes denemesini kapmak amacıyla geç saatlerde köşeye tekme attı, ancak çalınan bir diziliş temasa geçti ve güvence altına alındı ​​Yeni Zelanda büyük zafer.

Yeni Zelanda, Kadınlar Rugby Dünya Kupası finalinde İngiltere'yi konuk ediyor

Yeni Zelanda, Kadınlar Rugby Dünya Kupası finalinde İngiltere’yi konuk ediyor

Avcı ‘acımasız’ kayıpla ilgili: İngiltere için ‘içten içe’

İngiltere kaptanı Sarah Hunter: “Mahvoldum. Takımla gurur duyuyorum. Mücadele ederek çıktık. O maçın 60 dakikasında sırtımızı duvara yasladık ama asla pes etmedik, dışarı çıkmaya devam ettik.

1994 Rugby Dünya Kupası galibi Giselle Mather, Red Roses'ın Rugby Dünya Kupası final yenilgisi sırasında 'sebebi için her şeyi verdiğini' söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

1994 Rugby Dünya Kupası galibi Giselle Mather, Red Roses’ın Rugby Dünya Kupası final yenilgisi sırasında ‘sebebi için her şeyi verdiğini’ söyledi.

1994 Rugby Dünya Kupası galibi Giselle Mather, Red Roses’ın Rugby Dünya Kupası final yenilgisi sırasında ‘sebebi için her şeyi verdiğini’ söyledi.

“Tek bir sonuç, bizim nasıl bir kadromuz olduğunu, hangi insanları oluşturduğumuzu ve umarım ne yarattığımızı tanımlamaz. Umarım memleketimize döndüğümüzde yeni nesle ilham vermiş ve onlara parçası olmaktan gurur duyacağımız bir şey vermişizdir.”

“Spor acımasızdır, spor istediğiniz gibi bitmez. Ne yazık ki bu gece biz öyleydik, ama Yeni Zelanda’ya teşekkür ederiz. Gelmeye devam ettiler, bir yol buldular ve kupayla eve gittiler.”

Yeni Zelanda kaptanı Ruahei Demant: “Kelimelere dökemiyorum bile. Söyleyebileceğim tek şey teşekkür etmek – Takımımızla gurur duyuyorum!

Kaptan Ruahei Demant Yeni Zelanda için etkilendi

Kaptan Ruahei Demant Yeni Zelanda için etkilendi

“Gerçekten zorlayıcıydı. Çoğu insan geçen yıl bir kuzey turuna çıktığımızı ve heyecanlandığımızı bile bilmiyor. Oyuncuların dönüş yolları – görünmeyen çok şey var.

“Hayatımız boyunca tek bir şans elde etmek, evimizde bir Dünya Kupası kazanmak için çok şey feda ettik ve başardık!”

Fransa bronz madalya için Kanada’yı geçti

Kadınlar Dünya Kupası üçüncülük play-off’unda Kanada’yı 36-0 yenen Fransa, dokuz turnuvada yedinci kez bronz madalya kazandı.

Winger Marine Menager iki deneme yaptı ve Madoussou Fall’ı kilitledi, olağanüstü hücum yarı oyuncusu Pauline Bourdon ve pervane Annaelle Deshaye, Fransa 2014 ikincilerini acımasızca ele geçirirken geçti.

Pivot Gabrielle Vernier, “Bu madalya için çok mutluyuz,” dedi. “Geçen haftadan sonra çok zor bir haftaydı ve kalbimizi sahaya koyduk, her şeyimizi ortaya koyduk. Müsabaka boyunca gerçekten iyi bir savunma yaptık, bu bizim alametifarikamızdı ve umarım hücumda daha iyisini yaparız. önümüzde yarışmalar var.”
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/news/12040/12745121/new-zealand-34-31-england-hosts-win-rugby-world-cup-with-dramatic-victory-over-red-roses-in-auckland

SMM Panel PDF Kitap indir