Yeni oyun fragmanı ile Xbox Bethesda Games Showcase’deki Requiem özellikleri


A Plague Tale: Requiem, oyuncuların A Plague Tale: Innocence ile tanıştığı Amicia ve Hugo’nun hikayesini devam ettirecek olan 2022’nin en çok beklenen oyunlarından biri.

Devam eden Summer Game Fest 2022’nin bir parçası olan Xbox Bethesda Games Showcase, Amicia’nın şiddetli aksiyonda olduğu devam oyununun yepyeni bir oynanış klibini içeriyordu.

youtube kapağı

A Plague Tale: Innocence 2019’da çıktı ve Yüz Yıl Savaşı sırasında ortaçağ Fransa’sında kuruldu. Oyuncular, Amicia ve Hugo kardeşlerin Kara Ölüm’den ayrı düşen bir dünyayla uğraşırken mücadelelerini ve mücadelelerini takip ettiler.

Oyunun anlatımı ve mekaniği olumlu eleştiriler aldı ve oyuncuları hevesle bir devam filmi bekliyordu.


Bir Plague Tale: Requiem çok daha şiddetli bir Amicia’ya sahip olacak

Oyun fragmanının başlığı olan End of Innocence’ın belirttiği gibi, oyun Amicia’nın daha şiddetli hale geldiğini işaret edecek, çünkü diğerlerinin ona öldürmemesini söylemesine aldırış etmiyor.

Klip, “Korkmaktan yoruldum” diyerek düşmanları ardı ardına acımasızca alt ettiğini göstermeye devam ediyor. Bir askeri farelerin arasına itip diğerini boğmaya ve korkulacak bir şey olmadığını söylemeye kadar varıyor.

Bu, oyuncuların ilk oyunda tanıdıkları ana karakterden belirgin bir dönüş. Sesinde, kılıcının savuruşunda ve oklarının uçlarında sarsılmaz bir kararlılık var (evet, artık bir arbalet taşıyor). Ancak Masumiyet’teki ilk cinayetine benzer şekilde, şiddet eylemlerinin onu etkilemesi muhtemeldir.

youtube kapağı

Fragman Amicia’nın Hugo’dan “çabuk yap” demesiyle sona eriyor. Ekran kararırken Hugo yumruğunu kaldırıp yere sarılır. Sonraki kare, kamera hedefe doğru koşan bir fare sürüsünü takip ederken sarı renkli bir ekran gösteriyor, bu da muhtemelen oyuncuların veba taşıyıcılarını arama ve kontrol etme becerisine sahip olacağı anlamına geliyor.

Oyunun resmi açıklaması, oyuncuların, sevdikleri insanları kurtarmanın maliyetini keşfederken acımasız, nefes kesici bir dünyaya yürek burkan bir yolculuğa başlayacaklarını paylaşıyor. Oyuncular, gölgelerden Amicia olarak saldırabilecek veya “çeşitli silahlar, araçlar ve doğaüstü güçlerle” başa çıkabilecekler.

The Game Awards 2021’deki fragman, oyuncuların keşfedeceği çeşitli manzaraları gösterdi. Xbox Bethesda Games Showcase fragmanı da aynı şeyi yaptı ve hem kentsel hem de kırsal manzaralara bir bakış attı.

Amicia ve Hugo’nun daha önceki yolculuğundan keyif alanlar, öncekiyle aynı şekilde yankılanacak bir anlatı ile yürek burkan başka bir maceranın içindeler. Oyun 2022’de PlayStation 5, Xbox Series X|S (Game Pass’ta Birinci Gün), PC ve Nintendo Switch için çıkacak.


Summer Game Fest, duyurular ve ifşalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sportskeeda’nın bununla ilgili kapsamına bir göz atın.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/esports/news-a-plague-tale-requiem-features-xbox-bethesda-games-showcase-new-gameplay-trailer?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir