Yardımcı antrenör Erdem Can, Fenerbahçe ile yollarını ayırdı: Kariyerine NBA’de devam edecek

NBA’de kariyerini sürdürme kararı alan asistan antrenör Erdem Can, Fenerbahçe ile yollarını ayırdı.

Yardımcı antrenör Erdem Can, Fenerbahçe ile yollarını ayırdı: Kariyerine NBA'de devam edecek

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, NBA’de kariyerini sürdürme kararı bölge yardımcı antrenör Erdem Can ile yollarını ayırdı.

Kulüpten yapılan açıklamada, Fenerbahçe ailesine 2012 yazında katılan ve Avrupa Ligi şampiyonluğu öncelikle olmak üzere elde edilen çoğu özel başarıda emekleri yer alan Erdem Can ile yolların karşılıklı anlaşmaya varılarak ayrıldığı bildirildi.

Erdem Can’ın kariyerine NBA’de devam edeceği belirtilerek, şu görüşlere yer verildi:

“Erdem Can, takımımızda ödev yaptığı süreçte ortaya koyduğu egzersiz azmi ile teknik ekibimizin en önemli parçalarından biri olmuş; çoğu genç antrenöre örnek teşkil edecek kişisel gelişimiyle basketbolun en prestijli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen NBA Yaz Ligi’nde de antrenör olarak takımımızı ve ülkemizi tekrar tekrar temsilcilik etmiştir. Erdem Can, şimdi ise bir Türk antrenör olarak bir prensip imza atacak ve NBA’de tezgâhtar koçluk yaparak bizleri gururlandırmaya devam edecektir. Değerli antrenörümüz Erdem Can’a, Fenerbahçe ailesine yaptığı katkılardan nedeniyle teşekkür eder, kariyerindeki bu yeni dönemde kendisine baki başarılar dileriz.”

Yorum yapın