“Yaptığı gerçekten çok özel”


Hindistan Takımı kaleci-vurucu Dinesh Karthik, Suryakumar Yadav’ın 20 Kasım Pazar günü ikinci T20I’de Yeni Zelanda’ya karşı yenilmemiş yüzyılının, onun özel yeteneğinin bir başka hatırlatıcısı olduğunu belirtti. SKY’nin, olağanüstü yeteneği nedeniyle vuruşu gerçekte olduğundan çok daha kolay gösterdiğini belirtti.

32 yaşındaki Suryakumar, Pazar günü Maunganui Dağı’nda 51 topa 111* vurarak ikinci T20I yüzünü çentikledi. Vuruşta 11 dört ve yedi altı vardı ve Men in Blue’nun kurayı kaybettikten ve önce vuruş yapması istendikten sonra 191/6’yı geçmesini sağladı.

Sağ elini kullanan vurucunun çabaları, Hindistan Takımını üç maçlık serinin ikinci T20I’sinde 65 turluk bir galibiyete götürdü. Cricbuzz’da maç sonrası bir tartışmada Karthik, Suryakumar’ı bir başka harika vuruş için selamladı ve şu yorumu yaptı:

“Aslında yaptığından çok daha kolay görünmesini sağlıyor. Yaptığı gerçekten çok özel. Kalenin her iki tarafından da vuruş yapabilme ve hızı tutarlı bir şekilde kullanma becerisine sahip olmak kolay bir iş değil. Bu ona çok doğal geliyor.

DK, “Yine de, ilk topların üzerinden geçmek ve ardından devam etmek ve sonunda kesinlikle bir patlama yaşamak için zihinsel yeteneğe sahip olmak… Onun neden bu kadar özel olduğunu görebilirsiniz,” diye ekledi.

Hindistan, 13’üncü turda Lockie Ferguson’dan 13 sayı vurulduğunda Shreyas Iyer 3’te 108’di. Ancak Suryakumar, Hardik Pandya (13) ile dördüncü kaleye 82 ekleyerek takımın skorunu yükseltti ve eskisi baskın ortak oldu. Stand.

Mavili Adamlar 200’ü geçecek gibi görünüyordu. Ancak, Tim Southee’nin son hat-trick’i Hindistan’ı 191’de tuttu.


“Akranları arasında tam olarak zirvede” – Suryakumar Yadav hakkında Dinesh Karthik

Pazar günkü muhteşem vuruşunda SKY, 217.65’lik bir vuruş oranıyla gol attı. Başka hiçbir Hintli vurucu, vuruşlarda 150’lik bir vuruş oranıyla sonuçlanamaz. Yeni Zelanda’nın vurucuları da devam etmekte zorlandı. Suryakumar’ın bowlinge hakim olma yeteneği sorulduğunda, Karthik şu yanıtı verdi:

“(Onun vuruş oranı), tabiri caizse, Surya’nın merdivendeki yerini hemen hemen özetliyor. Bence şu anda dünya kriketindeki akranları arasında tam zirvede. Hünerinin zirvesinde vuruş yapıyor ve onun vuruşunu izlemek bir zevk – sadece bowling oyuncularıyla, (muhalefet) kaptanıyla oynuyor.”

Toplam 191’i savunan, yarı zamanlı spinner Deepak Hooda dört kaleyi ele geçirirken, Muhammed Siraj ve Yuzvendra Chahal, Kiviler 18.5’te 126’ya yenilirken ikişer tane aldı.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Düzenleyen Renin Wilben Albert
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-what-really-special-dinesh-karthik-reflects-suryakumar-yadav-s-spectacular-ton-2nd-ind-vs-nz-t20i?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir