Yama notları, güncelleme boyutu ve daha fazlası


PlayStation 5 kullanıcıları, 7 Temmuz 2022’de bugün erken saatlerde Sony’den yeni bir yama aldılar ve bu da sisteme genel performansı iyileştirmeyi amaçlayan oldukça fazla ürün yazılımı güncellemesi getirdi.

22.01-05.50 yamasının en önemli özelliklerinden biri, sonunda uyumlu TV’lerde, kullanıcılar konsolda oyun oynarken otomatik düşük gecikme modunu etkinleştirecek olmasıdır. Bunun dışında, güncellemenin geri kalanı, konsolun genel performansını iyileştirmeye yönelik küçük performans artışları sunacak.

Güncellemenin boyutu 1 GB’ın biraz üzerinde olacak ve indirmesi çok az zaman alacak. Konsolun donanım yazılımında önemli ölçüde daha büyük değişiklikler getiren önceki bazı yamalara kıyasla oldukça küçük bir güncelleme.

Yamanın daha ayrıntılı bir açıklamasıyla ilgilenen PlayStation 5 kullanıcıları, Sony’nin resmi web sitesinde arayabilir. Bununla birlikte, kısa bir genel bakış için, işte tüm önemli noktalar.


PlayStation 5 sistem yazılımı güncellemesi 22.01-05.50 notları

youtube kapağı
  • ALLM’yi (otomatik düşük gecikme modu) destekleyen bir TV kullanıyorsanız, ALLM ayarlarını [Settings] > [Screen and Video] > [Video Output] > [ALLM].
  • seçerseniz [Automatic]oyun oynarken TV’niz otomatik olarak düşük gecikme moduna geçecektir.
  • seçerseniz [Off]ALLM, VRR (değişken yenileme hızı) çıkışı dışında etkinleştirilmeyecektir.
  • Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını artırır.

Otomatik gecikme moduna aşina olmayanlar için, bu şık özellik temel olarak oyuncuların oynadığı oyunu herhangi bir giriş gecikmesini telafi etmek için yumuşatmaya çalışır. İşte tam da bu nedenle, televizyonlarında bir miktar giriş gecikmesi yaşayan PlayStation 5 kullanıcıları için harika bir haber.

Bir kullanıcının şimdiye kadar bir oyunda karşılaşmış olabileceği her türlü gecikme, herhangi bir görselden ödün vermek zorunda kalmadan önemli ölçüde düzeltilecektir.

youtube kapağı

ALLM destekli bir ekran kullananlar için, konsolun otomatik olarak ekrana Oyun Moduna veya eşdeğer bir düşük gecikme moduna geçmesini söylemesi gerçekten çok uygun olabilir.

Bu, kullanıcıların modu değiştirmeyi unutmasını ve video oyunlarında ortalamanın altında yanıt verme deneyimini yaşamasını önler.

İlginç bir şekilde bu, PS5’in bir aydan uzun süredir aldığı ilk güncelleme ve şaşırtıcı derecede küçük. God of War Ragnarok’un Kasım lansmanı için ayarlandığına göre, Sony’nin önümüzdeki aylarda hangi güncellemeleri getireceğini görmek ilginç olacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/esports/news-playstation-5-system-software-update-22-01-05-50-july-7-patch-notes-update-size?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir