Xavi, pasaport sorunları nedeniyle Barcelona’nın sezon öncesi uçuşunu kaçırdı


Barcelona teknik direktörü Xavi Hernandez, pasaport sorunları nedeniyle bu hafta sonu takımının Amerika Birleşik Devletleri’ne uçuşunu kaçırdı. Kulüp, sezon öncesi hazırlıkları kapsamında ülkede dört hazırlık maçına hazırlanan İspanyol oyuncunun ABD’deki kadrosuyla yeniden bir araya gelebileceğini söyledi.

İspanyol basınına göre AS ve Mundo Deportivo, diğerleri arasında (h/t Lancaster Çevrimiçi), ABD makamları 42 yaşındaki kişiden ek belgeler istedi.

Xavi’den Katar kulübü Al-Sadd için oynarken İran’a yaptığı üç ziyaret için ek evrak hazırlaması istendi. Görünüşe göre Associated Press’e konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

Kulüp, menajerinin “önümüzdeki günlerde” ABD’ye seyahat edebileceğini iddia ederse, taraftarların endişelenecek çok şeyi yok. Ancak Miami’ye zamanında ulaşamazsa, birkaç günlük sezon öncesi eğitimini kaçırabilir.

Resmi: Barcelona menajeri Xavi, şu oyuncuları ABD turu için kadro dışı bıraktı. ❌🔵🔴 #FCB▫️ Martin Braithwaite ▫️ Oscar Mingueza ▫️ Samuel Umtiti ▫️ Riqui Puig ▫️ NetoBarça onların bir an önce ayrılmasını istiyor.

Barcelona, ​​Real Madrid ve Juventus’a karşı yüksek profilli fikstürlerinden önce Pazar günü Inter Miami ile oynayacak. New York Red Bulls’a karşı bir hazırlık maçı, Amerika turlarını tamamlayacak.

Xavi, 2015’ten 2019’a kadar Al-Sadd için bir oyuncu olarak oynadı ve ardından menajeri oldu. Bu süre zarfında İran’a birkaç ziyaret yaptı; bunlardan biri, Al-Saad’ın Şubat 2017’de Azadi Stadyumu’nda İran tarafı Esteghlal’e karşı oynadığı AFC Şampiyonlar Ligi maçıydı.


Mika Marmol, sezon öncesi ara verdikten sonra Barcelona’dan kiralık olarak ayrılmaya daha yakın

Mika Marmol, Barselona’nın bu hafta sonu Amerika Birleşik Devletleri turu için Miami’ye inen sezon öncesi kadrosunda yer almadı. Bu, 21 yaşındaki yıldızın bu yaz kredi çıkışına yaklaştığı görüşmelerinin ortasında geldi.

Gazeteciye göre Josep Capdevila (s/t Barça Evrensel), bu, stoperin bu yaz kiralık başka bir kulübe katılma şansını artırıyor. UD Las Palmas ve Girona FC oyuncuyla ilgileniyor.

Estados Unidos acerca ve Mika Marmol ve un casión’daki tüm konvokatoria para la gira. Girona y Las Palmas, olası olasılıkların dışında

İki kulüp Segunda Division’da oynuyor ve Marmol’a düzenli olarak oynama ve kıdemli takımları için etkileme şansı verebilir.

Şimdi 21 yaşında, hala sadece bir kıdemli görünümü var. Blaugrana. İspanyol, kariyerinin bu döneminde kesinlikle üst düzey futbol oynamak isterdi, ancak yakın zamanda Andreas Christensen’i satın almasıyla, Barça ile ilk takım futbolunun kapısı onun için biraz daha az açık görünüyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/xavi-misses-barcelona-s-pre-season-flight-after-passport-issues?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir