Xavi Hernandez Barcelona’daki ilk icraatını açıkladı!

İspanya Ligi takımlarından Barcelona’nın başına geçen Xavi Hernandez, göreve gelmesinin arkasında açıklamalarda bulundu.

Geri dönüşüyle ilgili konuşan Xavi “Kendimi evimde gibi hissediyorum, burada fazla güzel anılarım var. Ekibimdeki herkes heyecanlı. Taraftarlara sıkı çalışacağımıza laf veriyorum. Başkan Joan Laporta’dan bir telefon aldım ve bana burada ihtiyaçları olduğunu söyledi. Başkana teşekkür etmek istiyorum. Ailemden, arkadaşlarımdan, eski meslektaşlarımdan fazla mesaj aldım. Çok heyecanlıyım!” dedi.

41 yaşındaki genç teknik adam “Taraftarlara laf veriyorum, onları bu takımla gururlandıracağım. Disiplin kelimesini uygulamak istemiyorum, hoşuma gitmiyor lakin bir düzen koymak istiyorum ve hepimiz bunun için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Barcelona için hazır olduğunu söyleyen Xavi “Uygun bir zamanda geliyorum lakin kendimi hazır hissediyorum. İnsanların coşkusunu görüyorum. Bu proje orta ve uzun vadeli. Harika şeyler yapacak bazı var. Çoğu şeyi geri getirmemiz gerekiyor. Bilhassa de top kaybettikten sonraki baskı bizim için çok kayda değer olacak” diye konuştu.

Yorum yapın