WWE SmackDown’ın doğru yaptığı 5 şey (15 Temmuz 2022)


WWE SmackDown’ın yüklü bir bölümü bu hafta başladı. Liv Morgan, Money in the Bank 2022’de SmackDown Kadınlar Şampiyonu olduktan sonra gösteride Natalya’ya karşı yarıştı.

Street Profits ayrıca SummerSlam’deki Undisputed WWE Tag Team Championships rövanş maçından önce Usos’a karşı bir galibiyet almak istiyordu. Taraftarlar, maçın özel konuk hakeminin kim olacağını merakla bekledi.

The New Day, The Viking Raiders gibi giyinmiş olarak çıktı ve sonunda Jinder Mahal ve Shanky ile birlikte topuklardan daha iyi oldu. Görünüşe göre segment, uzun bir topuk koşusunun ardından Mahal’i bebek suratına da dönüştürdü.

Sheamus ve Drew McIntyre, geçen hafta vazgeçtikten sonra bir maç için rezerve edildi. Artı, Paul Heyman kuliste bazı genç süperstarlarla anlaşma yapmak istiyordu.

Gösterinin hayranları için bazı hoş sürprizleri vardı. WWE SmackDown’ın bu hafta yola çıktığı beş şeye bakın.


#5. Pat McAfee, WWE SummerSlam ile olan eşleşmesini heyecanlandırmak için iyi bir promo kesti

Pat McAfee, SummerSlam için SmackDown rakibine seslendi
Pat McAfee, SummerSlam için SmackDown rakibine seslendi

Pat McAfee bu hafta WWE SmackDown’ı başlattı. İki hafta önce programda Happy Corbin’in kendisine saldırdığı görüntüleri arattı. McAfee, iki yıldızın oda arkadaşı olduğu ve birlikte oynadığı zamandan bahsetti.

Pat, Corbin’in WWE’ye katılmadan önce iyi bir adam olduğunu söyledi. Şimdi tek yaptığı para peşinde koşmak ve SummerSlam’de tavrını sonsuza kadar değiştirecek.

Corbin, ringde ona katılmak yerine büyük ekranda belirdi. SummerSlam’de kendisine bir ders vereceğini iddia etmeden önce McAfee’yi işinden uzak durması konusunda uyardı.

Segment çok iyi değildi, ancak iki yıldız arasında bir düşmanlık kurulmasına yardımcı oldu. McAfee kendini bir kereden fazla ringde kanıtladı ve çok daha büyük bir rakibe karşı nasıl çalıştığını görmek harika olurdu.

Corbin, rakiplerini büyük bir yere koymakta harika. McAfee’yi tam zamanlı bir ring oyuncusu yapmak için yeterince şey yapabilirdi.


#4. Liv Morgan, Natalya’yı WWE SmackDown’da tuşladı

SmackDown Kadınlar Şampiyonu Liv Morgan, gecenin en önemli maçlarından birinde Natalya ile karşılaştı. Harts Kraliçesi güçlü çıktı ve Liv’i erken devirdi.

Topuk onu iplere düşürdü ve şampiyon tarafından önlüğe yakalanmadan önce boynunu hedef aldı. Natalya, Liv’i ring direğine atıp ringin dışına gönderirken zirvede kalmaya devam etti.

Liv karşılık verdi, ancak rakibi bir güç bombasına çarptı ve neredeyse onu uzaklaştıracaktı. Kaçıp Nattie’yi ringe gönderen SmackDown Kadınlar Şampiyonu’nu cezalandırmak için Ayak Bileği Kilidi’ni kilitledi.

Şovda büyük bir galibiyet almak için Oblivion ile Harts Kraliçesi’ni vurdu. Liv’in şovdaki en büyük yıldızlardan birine karşı çalıştığını görmek güzeldi. Zafer, onu hak eden bir şampiyon olarak görmesine yardımcı olacak.

Maçtan sonra Liv Morgan, önümüzdeki hafta Ronda Rousey ile yüz yüze gelmeye hazırdı. İki kadın, SummerSlam’deki maçlarına hazırlanmak için büyük olasılıkla bir kavgaya girecekler.


#3. Drew McIntyre, WWE SmackDown’da Sheamus bir kez daha geri çekildikten sonra Ridge Holland’ı yendi.

Drew McIntyre, WWE SmackDown'da Ridge Holland'ı eledi
Drew McIntyre, WWE SmackDown’da Ridge Holland’ı eledi

Geçen hafta Sheamus, Drew McIntyre’a karşı maçından çekildi. Bunun yerine, İskoç Savaşçı Butch’ı dövdü.

Bu hafta Celtic Warrior, Undisputed WWE Evrensel Unvanı yarışmacısının maçında McIntyre ile dövüşmeyi de reddetti. Ridge Holland bu hafta WWE SmackDown’daki yerini aldı.

Eski WWE Şampiyonu, Hollanda’ya boşaldı ve onu büyük bir tekmeyle çiviledi. Butch ve Sheamus araya girdi ve Holland’ın bir süreliğine powerslam yapmasına ve kontrolü ele geçirmesine izin verdi.

McIntyre, Hollanda’dan bir hamleye karşılık verdi ve Glasgow Kiss ile ona vurdu. Rakibine Beyaz Gürültü ile vururken Sheamus’un içinden bir deliğe baktı. Bir Claymore izledi ve McIntyre’ın rahat bir galibiyet almasına izin verdi.

Zafer, Drew McIntyre’ın daha da gelişmesine yardımcı oldu. Sonunda Sheamus’a karşı maçını kazandıktan sonra Clash at the Castle’da Roman Reigns ile karşılaşacak gibi görünüyor. Yaratıcı ekip, SummerSlam’de Reigns ve Brock Lesnar arasındaki maçla hayranların ilgilenmesini sağlamak için kaçınılmaz olanı erteliyor gibi görünüyor.

WWE’nin Sheamus’a rakibinden iki kez kaçmaya çalışırken 1 numaralı adayın maçında rekabet etmesi için bir şans daha vermesinin bir anlamı yok.


#2. Madcap Moss ve The Bloodline, Theory’den daha iyi oldu

Madcap Moss, WWE SmackDown'da Roman Reigns ile karşılaşacak mı?
Madcap Moss, WWE SmackDown’da Roman Reigns ile karşılaşacak mı?

SmackDown’da kuliste Paul Heyman, Theory’ye Undisputed WWE Evrensel Şampiyonluğu için Roman Reigns’e karşı bir maç bulma şansı verdi. Bunun yerine, genç istediği zaman evrak çantasından para kazanmak istedi.

Heyman, Tribal Chief’in gelecekteki sorunu Theory ile ilgilenmesi halinde Madcap Moss’a Reigns’e karşı bir maç teklif etti. Moss kabul etti ve daha sonra WWE SmackDown’da bir maçta Theory’yi aldı.

Moss, Teoriyi bazı büyük hareketlerle ayaklarından çıkardığı için erkenden baskındı. Maç yere döküldü ve topuk, bir dropkick’e çarpmadan önce onu halka adımlarına gönderdi.

İçeride, Moss maçın kontrolünü ele geçirdi ve zirvede kalmaya devam etti. Teori bir güç bombasına karşı koydu ve rakibini neredeyse sabitledi. Moss, Teori’yi dışarı fırlattı ve Kanıtlanmamış Kişi, diskalifiye için onu Bankadaki Para çantasıyla patlattı.

Maçtan sonra, 24 yaşındaki Sami Zayn Kabile Şefini savunmak için ortaya çıkmadan önce Kan Soyunu ezip geçti. Sami’nin bir kolu askıdaydı ve The Usos genç süperstarı korkutup kaçırmadan önce Theory ona ateş etti.

Moss onu yakaladı ve segment sona ererken omzunu ilk önce ring direğine gönderdi. Madcap Moss’un harekete geçmesine yardımcı olan eğlenceli bir bölümdü. Zayn olağanüstüydü, Theory ise ekranda en iyi yaptığı şeyi yaptı. Dizinin tartışmasız en iyi bölümüydü.


#1. Jeff Jarret, Angelo Dawkins’in Jimmy Uso’yu yenmesinden sonra WWE SummerSlam’de kendine yer buldu.

Street Profits, WWE SmackDown’daki ana etkinliğe girerken Usos çoktan sahadan çıkmıştı. Angelo Dawkins, Jimmy Uso’yu bire bir yarışmada yendi.

Jimmy maçı erken domine etti ve Dawkins’i iplere geçirdi. Dawkins onu sağ eli ile yakaladığı için ringin dışına bir dalış pahalıya mal oldu. Jimmy zirvede kaldı ve Dawkins’i barikatların üzerinden geçti.

Hakem yere yığıldı, ardından Uso bir Superkick yaptı ve neredeyse galibiyeti aldı. Dawkins iyileşti ve kazanmak için Jimmy’ye Sky High ile vurdu. Tekrarlar, hakem lobutu saydığında Jimmy’nin omzunun minder dışında olduğunu gösterdi.

Maç sonrası Adam Pearce çıktı ve böyle bir durumla karşılaşmamak için SummerSlam için Özel Konuk hakeme ihtiyaç olduğunu açıkladı. WWE Hall of Famer Jeff Jarrett’ın adını etiket takımı şampiyonluk maçı için özel hakem olarak açıkladı.

Özel bir konuk hakemin profesyonel bir hakemden daha iyi bir iş çıkarması hiç mantıklı değil. Ancak Jeff Jarrett SummerSlam’de olacak ve şu an önemli olan da bu. Muhtemelen Undisputed WWE Tag Team Championships maçına çok daha fazlasını eklemeye yardımcı olacak.


Goldberg’in The Fiend’i neden yendiğini buradan öğrenin
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/wwe/5-things-wwe-smackdown-got-right-july-15-2022?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir