Women’s Euro: Adidas, turnuva sırasında kadınlar, kızlar ve ikili olmayan oyuncular için özel sahalar sağlayacak | Futbol Haberleri


Adidas, Temmuz ayı boyunca Londra’da kadınlara, kızlara ve ikili olmayan oyunculara özel futbol sahası alanı sağlayacağını duyurdu.

Kadınlar Euro 2022 rekor kıran bir turnuva olarak şekillenirken, bu, futbolu kadınlara, kızlara ve ikili olmayan oyunculara açmak için nesiller boyu bir fırsattır, ancak futbol tesislerine erişim eksikliği, bu fırsatın potansiyelini baltalıyor. alındı.

Kadınların, kız çocuklarının ve ikili olmayan kişilerin katılımın önündeki en büyük engellerden biri, sahalara ve yeterli altyapıya erişimdir. Sahalara erişim, genellikle eski rezervasyonların varlığı ve mevcut saha alanının yeni oyunculara ve takımlara eşit olmayan şekilde tahsis edilmesi nedeniyle kısıtlanır.

Araştırmalar, eskiden sporla ilgilenen genç kızların yüzde 59’unun* yetersiz fırsatlar ve tesisler nedeniyle okulu bıraktığını ortaya koydu.. Bunun yanında, Son bulgular, erkeklerin egemen olduğu sporlardaki kadın oyuncuların tesisler ve erişim konusunda eşit olmayan muameleye maruz kaldığını gösteriyor.bazı spor kulüpleri veya organizasyonlarında ise kızlar soyunma odalarını erkeklerle paylaşmak zorunda kalmışlardır.

Adidas

adidas, Kadınlar Avrupa Şampiyonası süresince bu eşitsizliği gidermeye yardımcı olmak için ‘Pitch, Please’ adlı kampanyasını duyurdu. Oyun tesislerine erişimin iyileştirilmesine yardımcı olmak ve tüm deneyim seviyelerindeki oyuncuların bir ev turnuvasının heyecanından en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak için Londra genelinde kadınlar, kızlar ve ikili olmayan oyuncular için düzenli saha erişimi sağlandı.

Kampanya, kadın futbolunun önde gelen isimlerinden bazılarının değişim çağrısında bulunduğu bir filmle Cuma günü başlatıldı.

Bu oyunculardan biri, Everton ve İngiltere forveti Toni Duggan, “Büyümek, futbol oynamak için güvenli ve erişilebilir bir alana sahip olmak çok önemliydi ve o olmasaydı bugün olduğum yerde olamazdım. Adidas’ın bu konuyu vurguladığını ve kadınlar ve kızlar için özel bir saha sağladığını görmek çok güzel.” ve ikili olmayan oyuncular oynamak için. Bunun sahip olabileceği değeri ilk elden anlıyorum ve topluluğa gerçekten fayda sağlayacağını biliyorum.”

Women's Euro: Adidas, turnuva sırasında kadınlar, kızlar ve ikili olmayan oyuncular için özel sahalar sağlayacak | Futbol Haberleri

Oynamak için saha arayan kadınlar, kızlar ve ikili olmayan oyuncular, turnuva boyunca her Cumartesi ve Pazar günü Haggerston School’da beş, yedi ve dokuz kişilik sahalar bulunan WhatsApp rezervasyon hizmeti aracılığıyla bir oturum talep edebilecek. -yan futbol.

adidas ortağı Fulham ile Motspur Park eğitim tesislerinde sahaya daha fazla erişim sağlanacak ve turnuva sırasında duyurulacak daha fazla etkinlik ve saha erişim fırsatı olacak. Adidas, turnuva boyunca kadınlar, kızlar ve ikili olmayan oyuncular için toplamda 100 saatten fazla teklif sunacak.

Adidas

Turnuvanın ötesinde adidas, Powerleague sahalarına 150 saatlik ücretsiz erişim sağlamak için VERSUS ile iş birliği yaptı. Ağustos ayında lansmanı yapılacak, Londra genelinde beş saha rezervasyon için hazır olacak ve daha uzun ömürlü, güvenli ve erişilebilir alanlar sağlamaya yardımcı olacak.

adidas Kuzey Avrupa Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Kathryn Swarbrick şunları ekledi: “Kadınlar Euro’su boyunca binlerce kadın, kız çocuğu ve ikili olmayan insan kahramanlarını izleyecek ve oynamak için ilham alacak, ancak sahaya erişim eksikliği, bunu gerçeğe dönüştürmek için büyük bir engel.

“Bu gerçek bir meydan okuma ve kadınları, kızları ve ikili olmayan insanları spora davet etmek için nesiller boyu bir fırsatın kaybolmadığından emin olmak için toplu olarak mücadele etmemiz gereken bir şey. Böylece en çok yapmaktan keyif aldıkları şeye, yani futbol oynamaya konsantre olabilirler.”

Sky Sports’ta Euro 2022’yi takip edin

Bu yaz Sky Sports ve Sky Sports Haberlerinde Euro 2022’den en son haberleri takip edin.

Kapsam, Jessica Creighton ve Kyle Walker ile birlikte Sky Sports WSL sunucusu Caroline Barker tarafından sabitlenecek. Bu arada Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk ve Laura Bassett turnuva boyunca analiz verecek.

Onlara ayrıca deneyimli İngiltere kalecisi Karen Bardsley ve Manchester City defans oyuncusu Esme Morgan da katılacak.

Uzmanlar ve sunucular, Sky Sports News ekibini ülke çapında takip edecek olan Sky Sports Kadınlar Euro 2022 Mobil Sunum Otobüsünden maçların oynandığı çeşitli stadyumlara kadar çalışacak.

Ek olarak, Sky Sports’un Temel Futbol Podcast’i, 21 Haziran’dan itibaren turnuva için Sky Sports Women’s Euro Podcast’i olarak yeniden adlandırılacak. Charlotte Marsh ve Anton Toloui’nin ev sahipliğinde, turnuva boyunca güçlü bir program dizisine ek olarak özel haberler ve oyuncu röportajları yer alacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12648038/womens-euros-adidas-to-provide-dedicated-pitches-for-women-girls-and-non-binary-players-during-tournament

SMM Panel PDF Kitap indir