Wolfsburg Bayanlar 2 – 0 Arsenal Bayanlar


Arsenal, rövanşta Wolfsburg’un Volkswagen Arena’da toplamda 3-1’lik ilerlediğini görmesinden sonra çeyrek finalde Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nden elendi.

Emirates Stadyumu’nda 1-1 berabere kaldıktan sonra beraberlik eşit olarak dengelenirken, Londralılar, Arsenal’in tüm inanışlarına aşina olan bir isimle erkenden geri çekildiler.

Wolfsburg, dokuzuncu dakikada Sveindis Jonsdottir’in vuruşunu Manuela Zinsberger’in filesinin köşesine çengelleyince, eski Topçu Jill Roord’un çıkmaza girmesiyle aranın her iki tarafında da gol buldu.

Leah Williamson’ın kendi golü, Gunners’ın yarışmadaki koşusu iki kez kazananların elinde aniden sona erdiğinde zamansız bir saniye ekledi.

Wolfsburg yarı finalde nasıl yer ayırttı?

Resim:
Wolfsburg’dan Tabea Wassmuth (soldan 2.) kaleye şutunu çekiyor. (Resim: Swen Pf’rtner/picture-alliance/dpa/AP Images)

Jonas Eidevall’ın tarafı ikinci yarıda çok gelişti, ilk 45 dakikada bir Wolfsburg fırtınasını atlattı ve çok fazla net şansı olmayan bir oyunda daha fazla baskı uyguladı.

Ancak Jonsdottir gecenin ikinci asistini alarak Williamson’ı kendi kalesine çevirmeye zorlarken, ikinci yarının ortasında ziyaretçilere öldürücü bir darbe verildi.

Wolfsburg’un hareketli ön cephesinin bir parçası olarak hareketli bir gece geçiren forvet, Williamson’ın istemeden Zinsberger’in ötesinde bıçakladığı golün karşısında garip bir teslimat yaptı.

Gerçekte Arsenal, ikinci yarıda kısa süreler için toparlanmasına rağmen, Vivianne Miedema’nın Williamson’ın sonraki çabası direğe pençe atılmadan önce bir kafa vuruşu ile dik bir kafa çarpmasıyla beraberliğin çoğunluğu için ikinci sıradaydı.

Wolfsburg, finalde yer almak için son Avrupa şampiyonu Barcelona ile karşılaşacakları Şampiyonlar Ligi yarı finaline yükseldi.

‘Arsenal kendini dikti’

Courtney Sweetman-Kirk, Sky Sports Haberlerinde:

“Arsenal yaratıcıydı, agresifti, Wolfsburg’a baskı yaptılar ve ikinci yarıda hatalar yaptılar. Ama ilk yarıda Arsenal kendini toparladı. Sinir mi yoksa beklenti mi bilmiyorum ama Arsenal yakın değildi.” Wolfsburg’a gittiler ve bedelini ödediler.”

Sıradaki ne?

Cephanelik Pazar günü saat 12.30’da Leicester’a gidin, bir galibiyet onları WSL’nin zirvesine taşıyarak mevcut liderlerin iki puan önünde Chelsea.

Ancak Blues, canlı yayında 18:45’te Reading’e karşı evlerinde kazanırlarsa o akşam en üst sıralarda yer alabilirler. Gökyüzü sporları.

3 Nisan Pazar 18:30

18:45 kalkış
Kaynak : https://www.skysports.com/football/vfl-wolfsburg-women-vs-arsenal-women/report/461789

Yorum yapın