WNBA: Diana Taurasi ve Sue Bird NBA 2K23 video oyunu kapağında | NBA Haberleri


Sue Bird ve Diana Taurasi, UConn’da kolej basketbolunda birlikte oynayarak ve ardından ABD Olimpiyat kadın basketbol takımının beş altın madalya kazanmasına yardımcı olarak, yirmi yılı aşkın bir süredir bağlantılılar.

Şimdi basketbolun harikaları, 9 Eylül’de piyasaya sürülecek olan NBA 2K23 WNBA sürümü video oyununun kapağında görünecek.

“Kişisel olarak gerçekten çok havalı ve ayrıca bence, biliyorsunuz ki biz kadınız ve şimdi ikinci kez kapakta kadın oluyorlar, farklı bir şekilde anlamlı ve özel.” dedi kuş.

Video oyununun kapaklarından birinde bir WNBA sporcusunun yer alacağı ikinci yıl; Candace Parker geçen yıl üzerindeydi.

2K Global Pazarlama Stratejisi Başkan Yardımcısı Alfie Brody, “NBA 2K’nın geçen yılki ilk WNBA Sürümüne verilen yanıt ezici bir çoğunlukla olumluydu ve W’nun büyüyen izleyici kitlesinin ve öneminin bir kanıtıydı” dedi. “Sue Bird ve Diana Taurasi hem bireysel hem de birlikte mükemmelliğe ulaştılar ve WNBA tarihindeki en iyi iki oyuncu olarak statülerini pekiştirdiler.”

Diana Taurasi, solda ve Sue Bird, 2020 Tokro Olimpiyatları kadın basketbolu madalya töreninde altın madalyalarıyla poz veriyor
Resim:
Diana Taurasi, solda ve Sue Bird, 2020 Tokro Olimpiyatları kadın basketbolu madalya töreninde altın madalyalarıyla poz veriyor

Bird ve Taurasi, küçükken biraz video oyunları oynadıklarını ancak maçlarda kadın basketbolcuların olmadığını söyledi.

Taurasi, “Bütün bu küçük kızların basketbol oynadığını biliyorsun ve şimdi, umarım, kapaktaki en sevdikleri iki oyuncuyla oyun oynamaya başlayabilirler.” Dedi. “Sadece size oyun oynamanın ve kadın basketbolunun ne kadar ilerlediğini gösteriyor.”

Bird, video oyununda kapakta olmanın ve WNBA oyuncularına sahip olmanın hem erkek hem de kız çocukların hayatlarında kadın sporcuların varlığını normalleştirmeye yardımcı olacağını düşünüyor.

Bird, “Kız ya da erkek, kadın, erkek fark etmez ve işin güzelliği de bu” dedi. “Profesyonel spor ve oyun bu ekosistemin büyük bir parçası olan bu ekosistemin normal bir parçası gibi olmaya başladı, bu yüzden şimdi buna dahil olmak sadece işleri ilerletmeye devam edecek ve sadece daha fazla kapı ve daha fazlasını açacak. akıllar.”

NBA 2K ayrıca, Every Kid Sports’a 100.000 $ bağışlamak için WNBA yıldızlarıyla ortaklık kuruyor ve gençlere ülke çapında gençlik basketbol programlarına katılma fırsatı veriyor. Bağış, geliri kısıtlı ailelerden gelen 550’den fazla kızın kayıt ücretlerini karşılayacak.

Bird, “Kızlar endişe verici bir oranda sporu bırakıyor ve bence bunun bir kısmı, küçük erkekler için gerçekten kolay olabilecek bir kariyerin ne olabileceğini her zaman hayal edemiyor olmaları” dedi. “Başarsan da başaramasan da asıl mesele bu değil. Ama televizyonu açan küçük çocukların, eğer spora devam edersem hayatın nasıl olabileceğini görmeleri gerçekten çok kolay.”

bu canlı basketbol WNBA aksiyonu ile devam ediyor Sky Sports’ta, canlı maçları izlemek için abone olun.
Kaynak : https://www.skysports.com/nba/news/12040/12647571/wnba-diana-taurasi-and-sue-bird-on-cover-on-nba-2k23-video-game

SMM Panel PDF Kitap indir