WNBA All-Star Maçı: Team Wilson’dan Kelsey Plum, Team Stewart’a karşı galibiyet rekorunu egale ettikten sonra MVP seçildi | NBA Haberleri


Las Vegas Aces guardı Kelsey Plum, WNBA All-Star Maçı rekorunu eşitlemek için 30 sayı attı ve Team Wilson, Chicago’da Team Stewart’ı 134-112 yendi.

Plum, üç sayılık mesafeden 11’den beşi de dahil olmak üzere 18 şut denemesinden 12’sine bağlandı ve En Değerli Oyuncu olarak adlandırılmak üzere üç asist ekledi.

Bir All-Star maçında 30’a ulaşan diğer tek oyuncu 2015’te Maya Moore iken, Plum ayrıca Shoni Schimmel’in (2014) paylaştığı önceki 11’lik rekoru geçerek bir WNBA All-Star Maçında en çok sahada atılan gol rekorunu kırdı. ) ve Nneka Ogwumike (2017).

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sylvia Fowles bu oyunda her şeyi, WNBA All-Star maçında harika bir top çalma ve ardından tek elle kötü bir çarpma ile yapıyor.

Diğer altı oyuncu, Seattle’ın Breanna Stewart’ı ile birlikte taraftar oylamasında ilk iki oyu alan Las Vegas yıldızı A’ja Wilson tarafından seçilen Team Wilson için çift hanelere ulaştı.

Sabrina Ionescu (New York) 19 sayı, Candace Parker (Chicago) ise 15 sayı kaydetti.

Rhyne Howard (Atlanta) yedek kulübesinden 13 sayı ile oynarken, Wilson, Dearica Hamby (Las Vegas) ve Brionna Jones (Connecticut) 10 sayı attı.

Wilson Takımı sahadan yüzde 53.1 isabet aldı ve 51 topta 37 asist topladı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

WNBA, şu anda Rusya’da uyuşturucu suçlamasıyla tutuklu bulunan Brittany Griner’ı All-Star maçında haraç olarak ödedi.

Connecticut’tan Jonquel Jones, Team Stewart’ta 29 sayı ve 13 ribaundla oynadı ve maçın üç dakikadan az kala yaptığı ilk dört sayılık atış dahil. Jewell Loyd (Seattle) 21 sayı, Stewart ise 14 sayı kaydetti.

Nneka Ogwumike (Los Angeles) 12 sayı attı ve Arike Ogunbowale (Dallas) 11 sayı attı, ancak Team Stewart şutlarının yalnızca yüzde 42,9’unu atıp 60 üçlük denemesinden sadece 18’inde bağlantı kurduğu için çabaları sonuçsuz kaldı. .

Sylvia Fowles (Minnesota) ve Sue Bird (Seattle), sezon sonunda planlanan emekliliklerinden önce son All-Star maçlarını oynadılar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Candace Parker, WNBA All-Star maçında çok eski zamanlardan bu şutla etkileyici isabetliliğini menzilden gösteriyor.

Fowles sayıya bir üçlük ile başladı ve Wintrust Arena’da 9.572 seyirciyi heyecanlandıran bir top çalma ve smaçla Team Wilson’ın 36-11 ikinci çeyrek çıkışını noktaladı.

Wilson Takımı devreyi 59-39 önde tamamladı ve ikinci yarıda Team Stewart’ı 75 sayıyla geride tuttu.

Stewart’ın turnikesi takımını 3:50 kala 112-105’e getirdi, ancak Plum ve Parker, geri dönüş umutlarını kırmak için Ionescu’nun üçlük isabeti ile noktalanan 10-2’lik bir hamle yaptı.
Kaynak : https://www.skysports.com/nba/news/12040/12649626/wnba-all-star-game-team-wilsons-kelsey-plum-named-mvp-after-equalling-record-in-victory-over-team-stewart

SMM Panel PDF Kitap indir