Wimbledon: Tatjana Maria ilk kez yarı finale yükseldi ve Ons Jabeur ile karşı karşıya | Tenis Haberleri


Tatjana Maria, vatandaşı Jule Niemeier’i 1 Nolu Kortta 4-6 6-2 7-5 yendi; kariyerine ikinci bir doğum izninden sonra devam etti ve Açık Dönem’de 34 yaşından sonra Wimbledon yarı finaline ulaşan altıncı kadın oldu; Yakın arkadaşı Ons Jabeur, son dördünde bekliyor

Son Güncelleme: 05/07/22 21:06pm

Tatjana Maria, 1 Nolu Kortta bir setten yarı final için yer ayırtmak için geldi

Tatjana Maria, 1 Nolu Kortta bir setten yarı final için yer ayırtmak için geldi

Tatjana Maria, Wimbledon’daki dikkat çekici koşusuna, vatandaşı Jule Niemeier’i yenerek All England Club’da ilk yarı finalde yer alarak devam etti.

Geçen Nisan ayında en küçük kızı Cecilia’yı dünyaya getiren 34 yaşındaki oyuncu, 1 No’lu Kortta 4-6 6-2 7-5 tüm Almanya yarışmasını kazanmak için setten geri döndü.

Açık Çağ’da 34 yaşından sonra Wimbledon yarı finaline ulaşan altıncı kadın oldu.

İki Alman oyuncu, yaptıkları müsabakanın ardından ağda kucaklaştılar.

İki Alman oyuncu, yaptıkları müsabakanın ardından ağda kucaklaştılar.

İki çocuk annesi, galibiyetinin ardından sahada yaptığı konuşmada, “Her yerde tüylerim diken diken oldu, çok zor bir maçtı ve bugün Almanya’yı gerçekten gururlandırdığımızı düşünüyorum.”

“Çevremde büyük bir destek var ve şu anda ne diyeceğimi bile bilmiyorum, burada bu sahadayım ve gerçekten keyif almaya çalıştım.

“Bu saha harika, kalabalık harika ve burada oynamak büyük bir zevk. İki küçük kızım burada. Bunu ailemle ve iki küçük kızımla yaşamak bir rüya. Bir yıl önce, sadece neredeyse doğum yaptı… bu yüzden çılgınca!”

Maria, dünya şampiyonasında 103. sırada yer aldı ve 1984’ten bu yana ilk 100’den biri olan çim kort majörünün yarı finallerine sadece dört kadın oyuncu ulaştı.

Büyük ölçüde sergilenen bazı erken sinirler nedeniyle bir sete girdikten sonra 1 Nolu Kortta da zor yoldan yaptı.

Maria, ilk seti kaybettikten sonra iyi bir başlangıç ​​yaptı ve hemşehrisinden gelen daha fazla sayıdaki zorunlu olmayan hatalardan ağda yararlanmaya başladı.

Maç İstatistikleri

Tatyana Maria Jul Niemeier
6 Aslar 3
7 Çift hatalar 11
%49 % cinsinden ilk servis %60
%67 İlk serviste kazanma yüzdesi %67
%56 İkinci serviste kazanma yüzdesi %40
29/45 Net puan kazandı 42/74
5/7 Kırılma noktaları kazandı 3/9
26 kazananlar 39
37 Zorunlu olmayan hatalar 54
109 Toplam puan kazandı 97

Niemeier ikinci sette 15 ve karar vericide 21 hata daha yaparken, Maria kendi işini kontrol altında tuttu ve çok önemli son sette yarattığı üç kırılma noktasından ikisini dönüştürdü.

İki oyuncu, son sette – beşinci ve sekizinci oyunlarda – karşılıklı molalar verdiler ve Maria uzun 11. oyun sırasında çok önemli bir kırılma noktası kaydetmeden önce.

Maria, beraberliğin başlarında Jelena Ostapenko’ya karşı zaten iki maç puanı kurtarmıştı ve rüya koşusuna devam etmek için ilk 7-5’e girmesini sağlayarak zihinsel gücünü göstermeye devam etti.

Jabeur, yarı finale çıkmak için setten kurtuldu

Jabeur, Wimbledon Şampiyonası'nda daha önce hiç çeyrek finali aşamamıştı.

Jabeur, Wimbledon Şampiyonası’nda daha önce hiç çeyrek finali aşamamıştı.

Jabeur ayrıca Marie Bouzkova’yı yenmek için bir setten kurtuldu ve ilk kez Wimbledon’da yarı finale yükseldi.

27 yaşındaki kadın, kadınlar çekilişinde kalan en yüksek tohum ve karşılaştığı en zorlu testten sonra, Afrika’dan bir kazanan ilk kadın olmaktan iki galibiyet uzaklaştırmak için 3-6 6-1 6-1 galip geldi. All England Club’da tekler şampiyonluğu.

Bu, Bouzkova’nın Wimbledon’ın en büyük sahasındaki ilk çıkışıydı, ancak sekiz dakikalık bir açılış servisi maçı düzenlemek için çok az sinir ve kararlılık sergiledi.

Maç İstatistikleri

Marie Bouzkova Ons Jabeur
0 Aslar 0
1 Çift hatalar 2
%77 % cinsinden ilk servis %59
%45 İlk serviste kazanma yüzdesi %67
%53 İkinci serviste kazanma yüzdesi %55
15/24 Net puan kazandı 21/32
3/5 Kırılma noktaları kazandı 6/9
14 kazananlar 30
17 Zorunlu olmayan hatalar 27
61 Toplam puan kazandı 83

Bu Çek’i güçlendiriyor gibi görünüyordu ve atletizmi, Jabeur’un başlangıçta onu yakalayamayan markaya özgü şutlarıyla belliydi, bu da seribaşı olmayan oyuncunun 3-2 öne geçmesi için bir mola verilmesine katkıda bulundu.

Bouzkova ayrıca birçok ustaca dokunuş sergiledi ve Jabeur tenis topunu ancak 41. dakikada ilk seti kaybettikten sonra uzaklaştırabildi.

Dünya No 2 Jabeur, saniyenin başında hızla vidayı çevirdi. Bir vole üçüncü tohum için erken bir mola verdi ve bir başkası Bouzkova tarafından çift hata yaptığında dağıtıldı.

Jabeur’dan iki ustaca dokunuş daha, Merkez Kortta bir karar vericiyi zorladı ve Bouzkova’nın üçüncü setten önce verdiği rahatlık molası bile Jabeur’un adımını atmadı.

Kararı veren oyuncunun ikinci maçında olağanüstü bir üçüncü sayı, Bouzkova’nın sahadayken bir şekilde geri döndüğünü ve 40-0 öne geçtiğini gördü, ancak Jabeur arka arkaya beş sayı atarak kırmayı başardı.

27 yaşındaki oyuncu şimdi kontrolü sıkı bir şekilde ele geçirdi ve işlemleri verimli bir şekilde tamamladı. Jabeur için sırada, arkadaşı ve dünya numarası 103 Maria ile sürpriz bir buluşma var.

Jabeur, “Tatjana’yı çok seviyorum ve ailesi çok harika” dedi.

“O benim barbekü arkadaşım, bu yüzden onu oynamak zor olacak, açıkçası ama o harika bir arkadaş ve yarı finalde olduğu için gerçekten mutluyum.”

Twitter hesabımız skysports.com/tennis aracılığıyla günlük canlı blogumuzla All England Club’dan haber almak için bize katılın @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12646354/wimbledon-tatjana-maria-reaches-semi-finals-for-first-time-and-faces-ons-jabeur

SMM Panel PDF Kitap indir