Wimbledon: Şampiyon Novak Djokovic, ABD Açık öncesinde Covid kural değişikliğini umuyor | Tenis Haberleri


İlk seti kaybeden Novak Djokovic, Avustralyalı Nick Kyrgios’a karşı Wimbledon’da 4-6, 6-3, 6-4, 7-6 (7-3)’lük galibiyetlerle üst üste dördüncü galibiyetini elde etmek için ilk seti kaybetmekten kurtuldu.

Son Güncelleme: 22/07/22 22:33

Novak Djokovic, Wimbledon'da Nick Kyrgios'a karşı kazandığı zaferin tadını çıkarıyor

Novak Djokovic, Wimbledon’da Nick Kyrgios’a karşı kazandığı zaferin tadını çıkarıyor

Wimbledon şampiyonu Novak Djokovic, bu yaz sonunda dördüncü ABD Açık şampiyonluğu için mücadele etmesi için Amerikan Covid-19 giriş kurallarında zamanında bir değişiklik yapmayı umuyor.

Nick Kyrgios’u dört sette yenerek Wimbledon tacını Pazar günü art arda dördüncü ve toplamda yedi kez kaldıran Djokovic, Covid aşısını sürekli olarak reddetti.

Bu duruş, ülkenin yetkilileriyle uzun bir aradan sonra bu yılın başlarında Avustralya Açık’ta rekabet etme fırsatına mal olan 35 yaşındaki oyuncuya mal oldu – ancak Flushing Meadows turnuvası Ağustos’ta başladığında bunun farklı bir hikaye olabileceğini umuyor.

Djokovic, “Aşı olmadım ve aşı olmayı da planlamıyorum” dedi. “Bu yüzden alabileceğim tek iyi haber, Amerika Birleşik Devletleri’ne girmek veya muafiyet için zorunlu yeşil aşı kartını ya da her ne diyorsanız onu kaldırmaları.

Djokovic, art arda dördüncü Wimbledon şampiyonluğunu kazandıktan sonra kutluyor

Djokovic, art arda dördüncü Wimbledon şampiyonluğunu kazandıktan sonra kutluyor

“Bilmiyorum, muafiyetin gerçekçi bir şekilde mümkün olduğunu düşünmüyorum. Bu bir ihtimal ise muafiyetin ne olacağını bilmiyorum.

“Orada çok fazla cevabım yok. Sanırım sadece bunu ABD’ye gitmem için zamanında kaldırırlar ya da kaldırmazlar.

“Yakında herhangi bir turnuva oynasam da oynamasam da önümüzdeki birkaç hafta kesinlikle dinleneceğim çünkü benim için oldukça yorucu ve zorlu bir dönem oldu.

“O zaman umarım ABD’den iyi haberler bekleyeceğim çünkü oraya gitmeyi gerçekten çok isterim.”

Açık Çağ’da art arda dört Wimbledon şampiyonluğu kazanan dördüncü adam olan Djokovic, Kyrgios’a karşı elde ettiği başarının, özellikle Avustralya’dan uzun süren sınır dışı edilmesinin ardından bir ‘rahatlama’ duygusu sağladığını itiraf etti.

Djokovic, Nick Kyrgios'un ilk Wimbledon şampiyonluğunu reddetti ve dört sette zafer kazandı.

Djokovic, Nick Kyrgios’un ilk Wimbledon şampiyonluğunu reddetti ve dört sette zafer kazandı.

Wimbledon tarihsel olarak her zaman hayatımın ve kariyerimin bu kadar önemli aşamalarında geldi” diye ekledi. “2018’de yıla dirsek ameliyatı ile başladığımda, sıralamada geri dönmeye çalışıyordum, iyi oynamıyordum.

“Buranın hayatımda ve kariyerimde bu kadar önemli bir yere sahip olması tesadüf değil. Bu yıl yaşadıklarımı göz önüne alırsak bu da bir rahatlama – tabii ki daha fazla değer, daha fazla anlam ve daha fazla duygu katıyor.

“Birçok kez söyledim, bu turnuva benim için çok özel çünkü çocukken izlediğim ve tenis oynamaya başlamamı sağlayan ilk turnuva oldu.

“Ne kadar çok kazanırsan, o kadar mantıklı, kendinden emin olman o kadar mantıklı, bir daha sahaya çıktığında kendini o kadar rahat hissediyorsun. Bu yüzden koşu devam ediyor ve şüphesiz bu sahaya ve bu turnuvaya çok bağlı hissediyorum.”

Novak Djokovic, finalde Nick Kyrgios'u mağlup ettikten sonra seyircilere üst üste dördüncü Wimbledon kupasını takdim etti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Novak Djokovic, finalde Nick Kyrgios’u mağlup ettikten sonra seyircilere üst üste dördüncü Wimbledon kupasını takdim etti.

Novak Djokovic, finalde Nick Kyrgios’u mağlup ettikten sonra seyircilere üst üste dördüncü Wimbledon kupasını takdim etti.

Kendi oyun kariyeri boyunca dört Wimbledon finaline ulaşan ve 2001’de turnuvayı kazanan Djokovic’in teknik direktörü Goran Ivanisevic, Avustralya Açık’ta yaşadığı hayal kırıklığının ardından ilk seribaşının geri döneceğinden her zaman emin olduğunu söyledi.

Ivanisevic, “Bazı insanlar için iyileşmezler – asla tenis oynamazlar,” dedi. “Bu büyük bir şoktu. Benim için bir şoktu ve özgürdüm – onun için hayal edin.

“Bu benim için gerçekten kahramanca, çünkü sindirmek ve tenis oynamak için geri dönmek kolay değildi. Onun gibi insanlar şüpheniz olmasın, o harika bir şampiyon.

Djokovic yedinci Wimbledon şampiyonluğunu ve 21. Grand Slam başarısını elde etti.

Djokovic yedinci Wimbledon şampiyonluğunu ve 21. Grand Slam başarısını elde etti.

“Sadece huzuru bulması gerekiyordu. Dediğim gibi bir şey planlamak kolay olmadı çünkü bir hafta oynayabilir, gelecek hafta o turnuvada oynayamaz.

“Kolay olmadı ama sonuç bu. Bu kupa, Merkez Korttaki bu sevinç, çok güzel. Bu meyvesini veriyor.”

Bizi Twitter hesabımız skysports.com/tennis adresinden takip etmeyi unutmayın. @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12649688/wimbledon-champion-novak-djokovic-hopes-for-covid-rule-change-ahead-of-us-open

SMM Panel PDF Kitap indir