Wimbledon: Rafael Nadal sakatlığı yenerek Taylor Fritz’i beş setlik çeyrek final geriliminde yendi | Tenis Haberleri


Rafael Nadal, Nick Kyrgios ile Wimbledon yarı finalini ayarlamak için Taylor Fritz’i 3-6 7-5 3-6 7-5 7-6 yendi; Nadal, Center Court klasiği ile karın ağrısı çekiyordu; Fritz ayrıca belirgin bir uyluk sorunu nedeniyle tedavi gördü

Son Güncelleme: 06/07/22 20:22pm

Rafael Nadal, Center Court'ta dikkat çekici bir geri dönüş yaptı

Rafael Nadal, Center Court’ta dikkat çekici bir geri dönüş yaptı

Rafael Nadal, Wimbledon’da beş setlik çeyrek final geriliminde Taylor Fritz’i yenmek için arkadan geldi ve İspanyol bir Grand Slam takvimi umutlarını canlı tutmak için sakatlıklarla mücadele etti.

Nadal, antrenörü ikinci sette bir karın sorunuyla ilgilenmeye çağırdığı için çekilmenin eşiğinde göründü, ancak iki kez Amerikalılara karşı setten geldi ve dikkate değer bir 3-6 7-5 3-6 7-5 7 4 saat 20 dakikada -6 (10-4) galibiyet.

Bu yılın başlarında Avustralya Açık ve Fransa Açık’ı kazanan ve erkekler rekoru 22 Grand Slam şampiyonluğuna ulaşan 36 yaşındaki İspanyol, Avustralya’nın son dörde geçmesinin ardından Cuma günkü yarı finalde Nick Kyrgios ile karşılaşacak. Cristian Garin karşısında düz set galibiyetiyle ilk kez.

İki kez şampiyon olan Nadal maçtan sonra sahada yaptığı açıklamada, “Genel olarak vücut iyi, tabii ki karında bir şeyler iyi gitmiyor, dürüst olmak gerekirse.” dedi.

“Biraz farklı servis yapmanın bir yolunu bulmalıyım. Bir çok an belki maçı bitiremeyeceğimi düşündüm.”

Nadal birkaç kez tedavi gördü

Nadal birkaç kez tedavi gördü

“Oynamaya hazır olmayı umuyorum. İlk şey bu. O zaman, Nick her zeminde ama özellikle burada çimde harika bir oyuncu. Harika bir çim kort sezonu geçiriyor. Bu büyük bir mücadele olacak, ben Şansa sahip olmak için yüzde 100’de olmam gerekecek ve ben de bunu yapmaya çalışacağım.”

Mart ayında Indian Wells finalinde Nadal’ın sezona galibiyetle başlamasını, İspanyol’un kırık bir kaburga tarafından engellendiği ve tarihin kendini tekrar ettiği ortaya çıktığında durduran 11 numaralı seribaşı American Fritz’di.

Taylor Fritz, Wimbledon'da Rafael Nadal'a beş setlik yenilgisinin ardından umutsuzluğa kapıldı.

Taylor Fritz, Wimbledon’da Rafael Nadal’a beş setlik yenilgisinin ardından umutsuzluğa kapıldı.

Ancak bu olayda, ilk kez bir Grand Slam çeyrek finalinde oynayan 24 yaşındaki oyuncu, başlangıçta Nadal’ın içinde bulunduğu kötü durumdan rahatsız olmuş gibi görünüyordu ve ayrıca ağır bir şekilde bağlanmış uyluğuna da müdahale etmesi gerekecekti.

Maç İstatistikleri

taylor fritz Rafael Nadal
19 Aslar 5
3 Çift hatalar 7
%63 % cinsinden ilk servis %65
%70 İlk serviste kazanma yüzdesi %70
%48 İkinci serviste kazanma yüzdesi %47
20/35 Net puan kazandı 26/36
8/14 Kırılma noktaları kazandı 7/14
56 kazananlar 56
35 Zorunlu olmayan hatalar 42
168 Toplam puan kazandı 168

Nadal dikkat çekici geri dönüş yaptı

Kağıt üzerinde, Nadal’ın dördüncü turda Botic van de Zandschulp’a karşı düz set galibiyeti basitti, ancak İspanyol’un karnındaki bant görülüyordu.

Nadal daha sonra sorunu tartışmayı reddetti ve Fritz’e karşı erkenden iyi davrandı, ilk oyunda servisi kırdı ve 3-1 öne geçti.

Oradan Amerikalı, ikinci serinin servisini gerçekten tehdit etmeye başladı ve arka arkaya beş maçlık bir seri ona açılış setini kazandırdı.

Fritz ilk setin ardından öne geçti

Fritz ilk setin ardından öne geçti

Nadal iyi yanıt verdi ve ikinci sete başlamak için servisi kırdı, ancak Fritz’in geri gelmesiyle model kendini tekrarladı ve rakibinin servis hızı önemli ölçüde azaldı.

Servis atmak ve 4-3 önde olmak için mücadele ettikten sonra antrenörle konuşurken 36 yaşındaki oyuncunun yüzüne hüzünlü bir bakış geldi ve uzun bir tıbbi mola için saha dışına çıktı.

Oyuncu kutusundan izleyen Nadal’ın babası Sebastian, oğluna bir gün demesini işaret ediyormuş gibi göründü ama o savaştı ve ikinci seti kazanarak derin kazma yeteneğini gösterdi.

Nadal, maçtan çekilmeyi düşündüğünü itiraf etti

Nadal, maçtan çekilmeyi düşündüğünü itiraf etti

Ancak üçüncü sette mucizevi bir iyileşme umutları azaldı ve bu set Nadal’ın sandalyesine oturup başını ceza sahasına doğru sallamasıyla sona erdi.

Fritz tokalaşmayı bekleyerek rakibine baktı ama gelmedi ve Nadal dördüncü setin başlarında öne geçmek için tekrar kuyuya gitti.

Amerikalı, maçın almak için orada olduğunu biliyordu ama Nadal’ı uzaklaştırmak farklı bir hikayeydi.

Fritz ilk setin ardından öne geçti

Fritz ilk setin ardından öne geçti

Nadal’ın öne geçmesi için 5-4 önde olmak için geri çekildi ve beklenmedik bir karar vermeye zorlamak için arka arkaya üç maç talep etti.

Fritz, Nadal 4-3’ü geride bıraktığında artan bir hayal kırıklığının resmiydi, ancak İspanyol hala serviste üstünlük bulmakta zorlanıyordu ve hemen rakibine geri döndü.

Nadal, ilk beş puanı kazanarak belirleyici tie-break’in kontrolünü ele geçirdi ve Fritz kısaca geri dönüş tehdidinde bulunsa da, zaferi perçinleyen olağanüstü İspanyol’u inkar edemedi.

Twitter hesabımız skysports.com/tennis aracılığıyla günlük canlı blogumuzla All England Club kapsamı için bize katılın @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12646977/wimbledon-rafael-nadal-overcomes-injury-to-beat-taylor-fritz-in-five-set-quarter-final-thriller

SMM Panel PDF Kitap indir