Wimbledon: Rafael Nadal, All England Club’da karın yaralanması nedeniyle turnuva dışı kaldı | Tenis Haberleri


Rafael Nadal’ın nadir bir takvim yılı olan Grand Slam’i tamamlama umutları, Perşembe günü İspanyol’un Avustralyalı Nick Kyrgios ile merakla beklenen karşılaşmasından karın ağrısıyla çekilmesiyle sona erdi.

Son Güncelleme: 07/07/22 19:37pm

Rafael Nadal, çeyrek finali beş sette kahramanca geçti, ancak mahkemeye çıkamadı

Rafael Nadal, çeyrek finali beş sette kahramanca geçti, ancak mahkemeye çıkamadı

Rafael Nadal, karın yaralanması nedeniyle Wimbledon’dan çekildi ve Nick Kyrgios’a karşı yarı final oynamayacak.

İspanyol oyuncu, karın rahatsızlığıyla mücadele etmesine rağmen çeyrek finalde Taylor Fritz’e karşı beş setlik bir zafer kazandı ve sonrasında Cuma günkü yarı finalde Kyrgios’la karşılaşıp karşılaşmamaya karar vermeden önce tıbbi yardım alacağını söyledi.

Nadal düzenlediği basın toplantısında, “Maalesef tahmin edebileceğiniz gibi buradayım çünkü turnuvadan çekilmek zorundayım.

“Dün herkesin gördüğü gibi karın ağrısı çekiyordum ve orada bir şeyler yolunda değildi. Bu doğrulandı, kasımda bir yırtılma var ve iletişim çok geç.

“Bütün gün karar vermeyi düşünüyordum ama devam etmek için kariyerimi denesem bile gitmenin mantıklı olmadığını düşünüyorum. Bu çok zor koşullar ama devam edersem belli olur.” yaralanmaya gitmek daha kötü ve daha kötü olacak.”

Nadal’ın planlanan Avustralyalı rakibi şimdi ilk büyük finale adım atacak.

İspanyol oyuncu, karındaki sorun nedeniyle servis atmasına engel olduğu için zor kararını verdiğinde ısrar etti.

Nadal, “Takvim çarpışmasını hiç düşünmedim, günlüğümü ve mutluluğumu düşündüm” dedi.

“Karar veriyorum çünkü bu şartlar altında iki maç kazanabileceğime inanmıyorum. Sadece doğru hızda servis atamam değil, servis atmak için normal hareketi yapamam.

“Bundan sonra iki maç kazandığımı ve bir şekilde kendime saygı duyduğumu hayal ederek, oraya gitmek ve hedeflerime ulaşmak için oynamam gereken seviyede oynayacak kadar rekabetçi olmak istemiyorum.”

İspanyol basını, Nadal’ın karın kasında yedi milimetrelik bir yırtık olduğunu ve İspanyol’un devam etmemeye karar verdiğini bildirdi.

Nadal, bu yıl Avustralya ve Fransa Açık’ta zafer kazandı ve 1969’da Rod Laver’dan bu yana takvim yılı Grand Slam’i tamamlayan ilk adam olmayı umuyordu.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12647653/wimbledon-rafael-nadal-out-of-tournament-at-all-england-club-due-to-abdominal-injury

SMM Panel PDF Kitap indir