Wimbledon: Novak Djokovic, Cameron Norrie’nin Nick Kyrgios karşısında finale kalma umutlarını sona erdirdi | Tenis Haberleri


Novak Djokovic, Cameron Norrie’nin art arda dördüncü Wimbledon şampiyonluğu için rotasında kalma ve Açık Çağ’da Roger Federer, Pete Sampras ve Bjorn Borg’dan sonra burada üst üste dört galibiyet serisi kaydeden dördüncü adam olma rüyasını sonlandırıyor.

Son Güncelleme: 08/07/22 18:15

Novak Djokovic, Britanyalı Cameron Norrie'nin umutlarını sona erdirdikten sonra sekizinci Wimbledon finaline çıktı.

Novak Djokovic, Britanyalı Cameron Norrie’nin umutlarını sona erdirdikten sonra sekizinci Wimbledon finaline çıktı.

Novak Djokovic, Britanyalı Cameron Norrie’nin Pazar günkü finalde Nick Kyrgios’a karşı yedinci şampiyonluğu kazanmayı hedefleyeceği Wimbledon hayallerine son verdi.

Açık Çağ’da Wimbledon finaline ulaşan ikinci İngiliz adam olarak Andy Murray’e katılmayı teklif eden Norrie, ilk seti kazanmak için Djokovic’i buharlı yuvarlayarak mükemmel bir başlangıç ​​yaptı.

Ancak Djokovic, 9 yıldır Center Court’ta neden hiçbir maçı kaybetmediğini 2-6 6-3 6-2 6-4 kazanmak için geri vurarak ve All England Club’da üst üste dördüncü şampiyonluğu için rotasını koruyarak gösterdi.

Altı kez Wimbledon şampiyonu olan Djokovic, art arda çim kort galibiyetlerini 27’ye çıkarırken, son 19 Slam yarı finalinden yalnızca birini kaybederken, 32 Grand Slam finaline ulaşan ilk adam oldu.

Norrie, ilk büyük finalini yapamadığı için şüphesiz hayal kırıklığına uğrayacaktır, ancak dokuzuncu tohum, tamamen dünyanın en iyilerine ait olduğunu ve gelecekte daha fazla şansı olabileceğini gösterdi.

Djokovic, dirsek sorunlarının pençesine düştüğü 2017 hariç 2010 yılından bu yana her yıl en az bir Grand Slam şampiyonluğu kazandı – ve çoğu zaman iki veya üç değil.

Yine de Wimbledon’a geldi, bunun muhtemelen ABD’ye giriş için bir gereklilik olan Covid-19 aşı sertifikasıyla sezondaki son şansı olduğunu biliyordu.

Djokovic vs Norrie: Maç İstatistikleri

Djokoviç Maç İstatistikleri Norrie
13 Aslar 7
1 Çift Hata 3
%82 1. servis kazanma yüzdesi %71
%58 2. servis kazanma yüzdesi %41
5/14 Kırılma noktaları kazandı 3/4
38 Toplam kazananlar 33
28 Zorunlu olmayan hatalar 36
113 Toplam puan kazandı 89

Dolayısıyla bu, Sırp oyuncunun tüm tecrübesine rağmen çok büyük bir maçtı ve ilk etaplarda kesinlikle daha gergin görünen oydu.

Geçen yılki tek karşılaşmasında sadece üç maça çıkan Norrie, servis karşısında ilk puanı kazandığında büyük bir kükreme patladı ve 1 Numaralı İngiliz, açılış molasını büyük bir yumruk hareketiyle karşıladı.

26 yaşındaki oyuncunun kariyerindeki en büyük günde komik bir şekilde erken ama aynı zamanda tamamen anlaşılabilir bir durumdu.

Djokovic, molayı hemen geri aldığında aynı şekilde tepki göstermedi, ancak en üstteki tohum yerleşemedi, normalde su geçirmez zemin vuruşları uzun süre veya fileye uçtu.

Norrie bu koşu boyunca soğukkanlılığını korudu, ev baskısından korkmuş hissetmek yerine aniden yükselen profilini benimsedi ve kesinlikle en büyük sahnede bu vesileyle yükseliyordu.

Ağır forehandiyle birkaç darbe indirirken rakibini acele ettirmek için alışılmadık derecede düz çift elli ters elini kullanarak Djokovic’in sinirlerinden faydalandığından emin oldu.

Norrie açılış setini perçinlemek için arka arkaya beş maç kazandığı için seyirciler inanamamıştı, ancak ikincisinin ilk işaretleri Djokovic’in istikrarını koruduğuydu.

Norrie'nin Wimbledon koşusu Cuma günü yarı finalde Djokovic tarafından sona erdi.

Norrie’nin Wimbledon koşusu Cuma günü yarı finalde Djokovic tarafından sona erdi.

Norrie’nin dördüncü ve altıncı maçlarda mola puanları kurtarması ve ağın sağ üst köşesinden 3-4’te kaçırdığı bir vole, Djokovic’in inisiyatifi ele geçirmek için ihtiyaç duyduğu anlık bir boşluk olduğu için baskı büyüyordu.

Çeyrek finalde Djokovic’i iki set farkla aşka getiren Jannik Sinner’ın aksine, Norrie büyük bir silaha sahip değil ve savunan şampiyon artık taban çizgisinden mırıldanırken Briton’un bir ışık parçası bulması zor oldu.

Temel çizginin çok gerisine itiliyordu ve yapmayı göze alamayacağı türden hatalar yavaş yavaş ortaya çıkıyordu.

Dördüncü sete başlamak için başka bir servis molası Djokovic’i bir adım daha yaklaştırdı ve Norrie temasta kalmak için cesurca savaşmasına ve beşinci oyunda dört mola puanı kurtardığında büyük alkış almasına rağmen, Sırp’ın servisi onu erişilemez durumda tuttu.

Maç noktasında geri dönüşü olmayan son bir servisten sonra, Djokovic, sekizinci bir Wimbledon finaline ulaşmayı kutlamadan önce, seslenen ve sözlü bir voleybolla havaya uçuran, bir yuhalanan seyircilerden oluşan bir bölüme döndü.

Sakatlanan İspanyol Rafael Nadal tarafından Pazar günkü finale kalan Avustralyalı Kyrgios, şimdi 35 yaşındaki Djokovic ile 21. Grand Slam şampiyonluğu arasında duruyor.

Twitter hesabımız skysports.com/tennis aracılığıyla günlük canlı blogumuzla All England Club’dan haber almak için bize katılın @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12648041/wimbledon-novak-djokovic-ends-the-hopes-of-cameron-norrie-to-reach-final-against-nick-kyrgios

SMM Panel PDF Kitap indir