Wimbledon: Nick Kyrgios, yarı finalde Rafael Nadal ile oynayamamaktan ‘hayal kırıklığına uğradı’ | Tenis Haberleri


40. sıradaki Kyrgios, büyük bir turnuvadaki ilk finaline yükseldi ve 2003’te Roger Federer’e yenilen hemşehri Mark Philippoussis’ten bu yana Wimbledon’da seri başı olmayan ilk erkekler finalisti oldu; “Sana karşı acımasızca dürüst olmak gerekirse, burada olacağımı hiç düşünmemiştim”

Son Güncelleme: 22/08/22 14:51

Avustralyalı Nick Kyrgios, Leyton Hewitt'in 2002'de burada kazanmasından bu yana Wimbledon'da ilk erkek Avustralya Grand Slam kazananı olmayı hedefleyecek.

Avustralyalı Nick Kyrgios, Leyton Hewitt’in 2002’de burada kazanmasından bu yana Wimbledon’da ilk erkek Avustralya Grand Slam kazananı olmayı hedefleyecek.

Nick Kyrgios, İspanyol oyuncunun sakatlığı nedeniyle çekilmesinin ardından Wimbledon yarı finalinde Rafael Nadal ile oynayamamanın “hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Kyrgios, Pazar günü Novak Djokovic veya Cameron Norrie ile karşılaşacağı All England Club’da tek erkekler finaline 2003’ten bu yana ulaşan ilk Avustralyalı oldu.

27 yaşındaki Nadal, Taylor Fritz’e karşı beş setlik destansı çeyrek final zaferi sırasında aldığı karın yaralanmasıyla Cuma günkü ikinci yarı finalden çekildiğinde bir adım attı.

Kyrgios, Nadal’ın duyurusuna Instagram’a yazarak yanıt verdi: “Farklı oyuncular, farklı kişilikler. @rafaelnadal Umarım iyileşmen iyi geçer ve hepimiz seni en kısa zamanda sağlıklı görmeyi umuyoruz. Bir dahaki sefere kadar…”.

Wimbledon: Nick Kyrgios, yarı finalde Rafael Nadal ile oynayamamaktan 'hayal kırıklığına uğradı' | Tenis Haberleri

“Bir sürü karşılaşmamız, bir sürü savaşımız oldu. Eminim günün sonunda herkes bizim orada savaşa girdiğimizi görmek istemiştir.”

Nadal’da Kyrgios

Cuma günkü basın toplantısında şunları söyledi: “Dürüst olmak gerekirse ilk hissim biraz hayal kırıklığıydı. Enerjim onu ​​oynamaya ve taktiksel olarak oraya nasıl gideceğime ve nasıl oynayacağıma odaklanmıştı, orada yürümenin duyguları, tüm bunlar şey türü.

“Ama biliyorsun, bunu yapmak onun için kolay olmayacaktı. Eminim ki birçok takım üyesi ve kendisi, onun bir parçası oynamak isteyecekti, kesinlikle. bu yıl bir maç kaybetti.Muhtemelen dördüne de gitmek istedi.Bu yüzden kolay olmayacaktı.

“Sadece güzel bir gönderi koyup şöyle diyeceğimi düşündüm, “Bir sürü karşılaşmamız, bir sürü savaşımız oldu. Günün sonunda eminim herkes bizi görmek istemiştir.” orada savaşa git.

“Umarım iyileşir.”

Kyrgios, Pazar günkü finale veda etmeden “her olumlu”yu çıkaracağını ve “şok edici” bir gece uykusundan sonra vücudunu dinlendireceğini söyledi.

“Açıkçası bir Grand Slam’de o maçları yapmak istersiniz. Bir bakıma, söylediklerinizin tam olarak doğru olduğunu düşünüyorum, rekabetçi meyve suları, bunların devam etmesini istiyorsunuz, adrenalin. Bu sadece yapmam gereken bir şey. Kyrgios, “Yarı final deneyimi yaşamadan finale çıkın” dedi.

“Ama sorun değil. Her olumlu şeyi alacağım. Vücudumu biraz dinlendireceğim. Oraya gitmek fena değil, taze hissetmek.

“Dürüst olmak gerekirse dün gece şok edici bir uyku çektim. Muhtemelen her şeyle birlikte bir saat uyudum, heyecan gibi. Çok endişeliydim, zaten çok gergindim ve genellikle gergin hissetmiyorum. .

“Sadece iyi olmamı ve elimden gelenin en iyisini yapmamı isteyen bir sürü insan olduğunu biliyorum. Ama dün gece şok edici bir uyku çektim. Umarım bu gece biraz uyuyabilirim (gülümsüyor).”

Kyrgios için tenisin zirvesi

Kyrgios, Açık Dönem'de Grand Slam finaline ulaşan 15. Avustralyalı oldu –  ve Hewitt'in 2005 Avustralya Açık'ta ikinciliği bitirmesinden bu yana ilk

Kyrgios, Açık Çağ’da Grand Slam finaline ulaşan 15. Avustralyalı ve Hewitt’in 2005 Avustralya Açık’ta ikinciliği bitirmesinden bu yana ilk Avustralyalı oldu.

Gençlerde daha önce 1 numara olan seribaşı Kyrgios, şimdi ilk single’ları Grand Slam finalinde oynayacak.

Kyrgios, “Size karşı acımasızca dürüst olmak gerekirse, burada olacağımı hiç düşünmemiştim,” diye itiraf etti. “Açıkçası dünyada 1 numaralı gençken ve burada junior olarak oynarken, bunun özgüvenim için yaptıklarını, gençlere yeterince kredi veremem. O genç yaşta Grand Slam’lerin etrafında olmak, bazılarının etrafında olmak. En iyi oyuncular arasında, tesis, erkeklerde bu kadar hızlı atılım yapabileceğimi sanmıyorum ama oynayacağımı hiç düşünmemiştim.

“Etrafta dolaşan profesyonellerden bazılarını gördüm ve burada genç olurdum ve gerçek erkekler şampiyonluğu için oynayacağımı hiç düşünmemiştim. Tenisin zirvesi gibi hissediyorum. Slam kupası, demek istediğim, elde edilecek başka ne var?

“Bu yüzden burada olacağımı hiç düşünmemiştim. Sadece çok gururluyum ve gitmeye hazırım. Her şeyimi vereceğim ve ne olacağını göreceğiz.”

Twitter hesabımız skysports.com/tennis aracılığıyla günlük canlı blogumuzla All England Club’dan haber almak için bize katılın @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12648042/wimbledon-nick-kyrgios-disappointed-not-to-be-playing-rafael-nadal-in-the-semi-finals

SMM Panel PDF Kitap indir