Wimbledon: Nick Kyrgios kendini ‘ait’ hissediyor ve finale müdahale eden ‘sarhoş hayran’ hakkında konuşuyor | Tenis Haberleri


Nick Kyrgios, kariyerinin ilk Grand Slam finalinde Novak Djokovic ile karşı karşıya geldi.

Nick Kyrgios, kariyerinin ilk Grand Slam finalinde Novak Djokovic ile karşı karşıya geldi.

Nick Kyrgios, Merkez Kortta dört sette Novak Djokovic’e kaybettikten sonra Wimbledon finalinde “ait olduğuna” inanıyor.

Avustralyalı maverick’in final koşusu tartışmalarla dolu ve Djokovic’e karşı tam bir erime moduna girmeye hazır göründüğü zamanlar oldu.

Ancak, kendisine 3.300 sterlin para cezası veren ve turnuva toplamını 15.000 sterlin para cezasına çarptıran bir kural ihlaline rağmen, soğukkanlılığını toparladı ve Djokovic, 4-6 6-3 için iki hafta boyunca yaptığı kadar sıkı çalışmak zorunda kaldı. Merkez Kortta 6-4 7-6 (7-3) galibiyet.

Kyrgios şunları söyledi: “Finale gitmek için her zaman biraz endişe var gibi hissettim, eğer orada olmaya layık hissediyorsanız. Kupanın bugün kesinlikle elde edilebilir olduğunu hissettim.

Kyrgios istisnai bir şekilde hizmet etti ve 125 ilk servisinin 91'ini aldı;  ayrıca finalde 62 kazanana ulaştı

Kyrgios istisnai bir şekilde hizmet etti ve 125 ilk servisinin 91’ini aldı; ayrıca finalde 62 kazanana ulaştı

“Çok iyi bir ilk set oynadım ve kendimi maçın kontrolünü ele geçirecek bir pozisyona koydum.

“Seviyem tam orada. Novak’ın diğer bazı rakiplere ne yaptığına baktığınızı hissediyorum ve bu iyi bir his değil.

“Ama tam oradayım. Sekiz topun arkasında değilim. Tüm zamanların en iyilerinden birine karşı bir Slam finali oynadım ve tam oradaydım.

“Cehennemlik bir fırsattı. İnsanlar muhtemelen bugün bir şey olmasını bekliyordu. Ama ilk sette çıktım ve çok fazla final oynamış gibi görünüyordum. Uğraştığımı sanıyordum. basınç oldukça iyi.

“Dürüst olmak gerekirse, kendimi ait hissettim. Daha önce büyük finaller oynadım. Finallerdeki rekorum oldukça iyi. Finallerde çok iyi oyuncularla oynadım.

İki oyuncu, müsabakanın ardından ağda sıcak bir alışveriş yaptı.

İki oyuncu, müsabakanın ardından ağda sıcak bir alışveriş yaptı.

“Çekecek çok deneyimi olduğunu hissettim. Bak, turnuvayı kaç kez kazandı bilmiyorum, arka arkaya dört kez.

“Artık bir Wimbledon finalisti olarak kemerimin altına aldım. Tecrübeden bir şekilde faydalanabilirim.

“Yine de ait olduğumu hissettim. Oyunum gibi hissediyorum, seviyem her zaman oradaydı. Bu birkaç hafta içinde biraz bir araya getirdiğimi hissediyorum.”

Kyrgios: Sarhoş taraftar bana bir oyuna mal olmadı

Kyrgios, kalabalığın içindeki bir hayran tarafından açıkça üzüldü ve görüşlerini sandalye hakemine açıkça belirtti.

Kyrgios, kalabalığın içindeki bir hayran tarafından açıkça üzüldü ve görüşlerini sandalye hakemine açıkça belirtti.

Kyrgios ilk seti aldıktan sonra, Djokovic daha sonra seviyesini yükseltti ve Kyrgios’un raketinden birkaç hata çıkınca, Oyuncu Kutusu’ndaki ailesinin ve arkadaşlarının düzenli olarak onlara bağırarak tepki vermesiyle giderek daha fazla hayal kırıklığına uğradı.

Kyrgios daha sonra kalabalığın bir üyesi tarafından bozulan bir anahtar servis oyununa sahipti. Avustralyalı açıkça üzgündü ve başkan hakem Renaud Lichtenstein ile sonların değişmesi üzerine uzun bir konuşma yaptı.

Avustralyalı, yarışma sırasında oyuncu kutusuna karşı hayal kırıklığı belirtileri gösterdi ve düzenli olarak onlara bağırdı

Avustralyalı, yarışma sırasında oyuncu kutusuna karşı hayal kırıklığı belirtileri gösterdi ve düzenli olarak onlara bağırdı

Kyrgios, “Ben servis yaparken dikkatimi dağıtıyor. Wimbledon finalinde bundan daha büyük bir olay yok,” dedi. “Bana inanmadın ve sonra tekrar yaptı ve neredeyse bana oyuna mal oldu.

“Neden hala burada? Oyunun ortasında benimle konuşurken, ilk satırda aklını kaçırmış durumda. Kabul edilebilir olan ne?”

Lichtenstein bunun kabul edilemez olduğunu kabul etti ve Kyrgios’tan durumun ele alınması için onu işaret etmesini istedi.

“Hangisi olduğunu tam olarak biliyorum. Elbisenin içindeki, 700 içki içmiş gibi görünen bu, kardeşim.”

Wimbledon: Nick Kyrgios kendini 'ait' hissediyor ve finale müdahale eden 'sarhoş hayran' hakkında konuşuyor | Tenis Haberleri

Djokovic, Kyrgios karşısında klas dört setlik galibiyetle yedinci Wimbledon şampiyonluğunu kazandı

Novak Djokovic, Merkez Kortta Nick Kyrgios için fazla klas olduğunu kanıtladı çünkü Pazar günü üst üste dördüncü Wimbledon şampiyonluğunu ve yedinci genel şampiyonluğunu elde etti.

Finalden sonra Kyrgios medyaya taraftar ve onun üzerindeki etkisi hakkında konuştu.

Avustralyalı, “Bana oyuna mal olduğunu söyleyemem” dedi. “Muhtemelen tüm zamanların en iyi oyuncularından birine karşı Wimbledon finalinde oynuyorum. Benimle kesinlikle ezilmiş birine ihtiyacım yok, dikkat edin. Ne demek istediğimi anlıyor musunuz?

“Harika vakit geçirmekten yanayım. Birinci ve ikinci servis arasında konuşmak gibi, bilirsiniz. Yani, bakın, hayatımda birkaç gece dışarı çıktım,” dedi küçük bir gülümsemeyle. “Ve onun çok fazla olduğunu biliyordum.

“Kendimi hissediyorum, hakeme söyledim, ‘Benimle çok konuşuyor ve sarhoş. Bu konuda ne yapacaksın?’ ‘Sarhoş olduğunu bilmiyordum’ dedi.

“Sonra devam etti. Ve sadece ben değil. İşte o zaman ona su vermen ya da onu dışarı çıkarman gerektiğini hissediyorum.”

Djokovic, yedinci Wimbledon şampiyonluğunu kazanmak için ilk seti kaybetmekten kurtuldu

Djokovic, yedinci Wimbledon şampiyonluğunu kazanmak için ilk seti kaybetmekten kurtuldu

Kyrgios, şu anda yedi kez Wimbledon şampiyonu olan rakibine de yansıdı ve Djokovic’in final sırasında Merkez Kort’ta ne düşündüğünü vurguladı.

“Büyük anlarda, hiç sarsılmamış gibi hissettim. En büyük gücünün bu olduğunu hissediyorum, asla sarsılmış görünmüyor. Tüm bu süre boyunca tamamen kendi içinde görünüyor.”

Avustralyalıya daha sonra Djokovic’in bu soğukkanlılık özelliğinin, kendi oyununda taklit edip geliştirmek isteyeceği bir şey olup olmadığı soruldu.

“Kuradaki diğer 126 oyuncunun soğukkanlılıklarını artırabileceğini düşünüyorum” dedi.

“Ama bazı zamanlar, açıkçası, biraz sinirleniyordum çünkü sadece bu turnuvayı kazandınız, teniste ölümsüz oluyorsunuz, diye düşündüm. İnsanların hayatları boyunca çalışması benim için sadece bir fırsattı. için.

“Kendimi ilk seti kazanacak bir pozisyona koydum. İşler biraz sarpa sarmaya başladı. O sadece sağlamdı. Sonra dördüncü seti kazandım ve kim bilir.

“Yani, evet, açıkçası oyunumda pek çok şeyi geliştirebilirim, sadece soğukkanlılığımı değil. Forehand dönüşü geliştirmem gerekiyor. Bunun üzerinde çok çalışıyorum. Her zaman daha güçlü olabilirim. Her zaman daha zinde olabilirim. Bu biraz zordu ama çekilişteki herkesin bir şeyleri iyileştirebileceğini hissediyorum.”

Bizi Twitter hesabımız skysports.com/tennis adresinden takip etmeyi unutmayın. @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12649629/wimbledon-nick-kyrgios-feels-like-he-belongs-and-speaks-about-drunk-fan-who-interfered-in-final

SMM Panel PDF Kitap indir