Wimbledon: Nick Kyrgios, Cristian Garin’i yenerek ilk Grand Slam yarı finaline ulaştı | Tenis Haberleri


Nick Kyrgios ilk kez bir Grand Slam'de son dörde yükseldi

Nick Kyrgios ilk kez bir Grand Slam’de son dörde yükseldi

Nick Kyrgios, kariyerinde ilk kez bir Grand Slam’in son dördüne ulaşmak için Wimbledon çeyrek finalinde Cristian Garin’i düz setlerle yendi.

Kyrgios, All England Club’da son sekize kalan koşusunun çoğunda tartışmalara karışmıştı, ancak Avustralyalı, Şilili rakibini 6-4 6-3 7-6 (7-5) mağlup etmek için olgun ve ölçülü bir performans sergiledi. No 1 Court ve Rafael Nadal ile yarı final toplantısı düzenledi.

Düzenli olarak muazzam yeteneğini boşa harcamakla suçlanan Kyrgios, 2015 Avustralya Açık’ta ilk kez bir Grand Slam çeyrek finalinde oynuyordu ve 2014’teki ilk maçından bu yana Wimbledon’da son sekizde ilk kez geri dönüyordu.

2005’te Lleyton Hewitt’ten bu yana Wimbledon’da son dörde ulaşan ilk Avustralyalı oyuncu olduktan sonra Kyrgios, “Bir Grand Slam’in yarı finalinde olacağımı hiç düşünmemiştim, gemimin kalktığını sanmıştım.” Dedi.

“Belki de kariyerimin başlarında bazı şeyleri biraz farklı yapmalıydım ve belki de bu pencereyi biraz boşa harcamalıydım.

Duygusal bir Kyrgios zaferi mühürledikten sonra yerde yattı

Duygusal bir Kyrgios zaferi mühürledikten sonra yerde yattı

“Buraya geldiğim ve bir performans sergileyebildiğim için gerçekten gurur duyuyorum.”

Kyrgios’un ilk Grand Slam finaline ulaşma umutları, yarı finaldeki rakibi Nadal’ın bir karın yaralanmasıyla savaşmak zorunda kalmasıyla güçlendi. Taylor Fritz’e karşı beş setlik bir gerilim filmi kazanınardından Avustralyalı oynamaya hazır olacağını “umduğunu” söyledi.

Garin maçın açılış maçında servisi kırdı, ancak ilk sette iki kez kırıldı ve o andan itibaren Kyrgios’un etkileyici teslimatında ilerleme kaydedemedi, çünkü Avustralyalı rakibinin dokuz kırılma noktası şansının sekizini kapatmak için kurtardı. galibiyeti iki saat 11 dakikada kazandı.

Kyrgios, skorbord üzerinde kontrolü elinde tutmasına rağmen hüsrana uğramış bir figür yaptı, ancak 17 ası sonuçta çok önemli bir rol oynadığından, büyük servislerle defalarca beladan kurtulmayı başardı.

Cristian Garin, Kyrgios'a karşı dokuz kırılma noktasından sadece birini alabildi.

Cristian Garin, Kyrgios’a karşı dokuz kırılma noktasından sadece birini alabildi.

Kyrgios, “Arka ayak üzerinde çok oynuyormuşum gibi hissettim” diye ekledi. “Harika bir oyuncu, belli ki kendine çok güveniyor, çeyrek finale çıkmak için müthiş bir turnuva.

“Geri ayakta olduğumu hissettim, şurada burada birkaç kırılma noktasında şanslıydım, burada duran o olabilirdi, o yüzden bunu alıp bir sonraki maçıma hazırlanacağım.”

Maç İstatistikleri

Cristian Garin Nick Kyrgios
2 Aslar 17
5 Çift hatalar 4
%72 % cinsinden ilk servis %69
%68 İlk serviste kazanma yüzdesi %73
%52 İkinci serviste kazanma yüzdesi %43
15/20 Net puan kazandı 14/24
1/9 Kırılma noktaları kazandı 3/6
30 kazananlar 35
23 Zorunlu olmayan hatalar 29
97 Toplam puan kazandı 105

Kyrgios olgun teşhirde kontrolü elinde tutuyor

26 numaralı seribaşı Filip Krajinovic’e karşı ikinci tur düz set galibiyetinin yanı sıra, Kyrgios’un bu yılki diğer üç maçında şampiyonlukların hepsi dramada yüksekti.

Beş setlik bir ilk tur maçında Britanyalı Paul Jubb’u yendi ve ardından (sahada) seyirciye tükürdüğü için para cezasına çarptırıldı. Muhtemelen turnuvanın en unutulmaz maçı olarak sonuçlanacak olan maçta dördüncü sıradaki Stefanos Tsitsipas’ı yenmeye devam edecekti.

Kyrgios, bu kez Amerikalı genç Brandon Nakashima karşısında beş setlik bir galibiyet daha alarak çeyrek finaldeki yerini alırken eğlenceyi tenisin yapmasına izin verdi.

Çarşamba günü nispeten sakin bir başka gösteriydi, ancak bu sefer tenisi tiyatronun minimumda tutulmasını sağladı.

Maçın ilk dokuz puanını kaybettikten sonra, 3-3 için geri çekilmek için kendini topladı ve ardından baskı altında ilk kez Grand Slam çeyrek finalinde oynayan Şilili rakibi oldu.

4-5’te açılış setinde kalmaya devam eden Garin, Kyrgios’a açıcı hediye etmek için art arda dört zorunlu olmayan hata yaptı.

Laura Robson, Kyrgios'un oyun için iyi olduğunu düşünüyor ve aldığı eleştirilerin ardından 'baharatını' kaybetmemesini umuyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Laura Robson, Kyrgios’un oyun için iyi olduğunu düşünüyor ve aldığı eleştirilerin ardından ‘baharatını’ kaybetmemesini umuyor.

Laura Robson, Kyrgios’un oyun için iyi olduğunu düşünüyor ve aldığı eleştirilerin ardından ‘baharatını’ kaybetmemesini umuyor.

Avustralyalı oyuncu ikinci setin başlarında bu momentumu korudu ve ardından rakibinin geri çekilme girişimlerini tamamen kontrol altına almak için durdurdu.

1 Numaralı Mahkeme kalabalığı Garin’i üçüncüde kaldırmaya çalıştı ve Şilili servis atışını tekrar tekrar kolaylıkla tutarak ve Kyrgios’un teslimatına neredeyse sürekli baskı uygulayarak karşılık verdi, ancak o bir tie-break’i zorlamaktan daha fazlasını yapamadı.

Gergin bir başlangıç, karşılıklı iki mini mola gördü, ancak belirleyici anlar, Kyrgios’un 4-5’te servis atmak için öne çıkmasıyla geldi. Avustralyalı oyuncu iki kez filelere geldi, Garin her iki durumda da onu geçme şansını kaçırdı.

Bu, Kyrgios için bir ilk maç puanı getirdi ve Garin, yere düşmeden ve anı ıslatmadan önce bir backhand vuruşu yaparken aldı.

Kyrgios: Saldırı iddiaları beni pek etkilemedi

Kyrgios maçtan sonra, çeyrek final arifesinde ortaya çıkan eski bir kız arkadaşına yönelik ortak saldırı iddialarının performansını “gerçekten etkilemediğini” söyledi.

Yerel polis, 27 yaşındaki Avustralyalının önümüzdeki ay Canberra mahkemesine çıkacağını doğruladı.

“Açıkçası çok fazla düşüncem var, söylemek istediğim çok şey var, bu konuda biraz da benim tarafım.” “Avukatlarım tarafından şu anda hiçbir şey söyleyemeyeceğim konusunda bilgilendirildim.

Kyrgios, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında kendisine yönelik mahkeme dışı iddiaları ele aldı.

Kyrgios, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında kendisine yönelik mahkeme dışı iddiaları ele aldı.

“Bak, herkesin bu konuda soru sormak istemesini anlıyorum ama şu anda sana bu konuda fazla bir şey veremem.”

Bununla birlikte, maçına hazırlanırken hikayeleri okumanın zor olduğunu, ancak bunların sahadaki performansını etkilemesine izin vermediğini söyledi.

“Dürüst olmak gerekirse beni hiç etkilemedi,” dedi. “Açıkçası görüyorum – ben sadece insanım. Belli ki herkes soru soruyordu. Zordu.

“Eldeki göreve odaklanmak biraz zordu. Bugün Wimbledon çeyrek finaliydi. Derinlerde bir yerde bunun için hazırlandığımı biliyorum.”

Avustralya Başkent Bölgesi Polis Teşkilatı’ndan Salı günü yapılan açıklamada Kyrgios’un kimliği belirtilmedi, ancak Canberra Times eski dünyanın 13 numaralı avukatının suçlamanın “aile içi ilişki” ile ilgili olduğunu söylediğini aktardı.

Polis, “ACT Polisliği, 27 yaşındaki Watson erkeğinin Aralık 2021’deki bir olayın ardından ortak bir saldırı suçlamasıyla ilgili olarak 2 Ağustos’ta ACT Sulh Ceza Mahkemesi’nde karşı karşıya geleceğini doğrulayabilir.” Dedi.

Twitter hesabımız skysports.com/tennis aracılığıyla günlük canlı blogumuzla All England Club kapsamı için bize katılın @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12647051/wimbledon-nick-kyrgios-beats-cristian-garin-to-reach-first-grand-slam-semi-final

SMM Panel PDF Kitap indir