Wimbledon: Eski Dünya 1 Numarası Naomi Osaka bacağındaki sakatlığı gerekçe göstererek çekildi | Tenis Haberleri


Naomi Osaka, bacağından sakatlanarak Wimbledon’ı kaçıracak; eski dünya No 1 daha önce, Ukrayna’nın devam eden işgali nedeniyle Rus ve Belarus oyuncuları yasaklama kararının ardından turnuva sıralama puanları kaldırıldıktan sonra oynamasının muhtemel olmadığını söylemişti.

Son Güncelleme: 18/06/22 14:41pm

Naomi Osaka, bacağındaki sakatlık nedeniyle Wimbledon'dan çekildi.

Naomi Osaka, bacağındaki sakatlık nedeniyle Wimbledon’dan çekildi.

Organizatörler, eski dünya No 1 Naomi Osaka’nın bacağındaki sakatlık nedeniyle Wimbledon’dan çekildiğini duyurdu.

24 yaşındaki Osaka, geçen ay Madrid’de aldığı bir Aşil sorunuyla boğuşuyor ve şimdi çim kort majörünü bir kez daha kaçıracak.

Dört kez grand slam şampiyonu geçen yılki etkinliği zihinsel sağlık nedenleriyle iptal ederken, 2020 baskısı koronavirüs pandemisi nedeniyle rafa kaldırıldı.

Osaka daha önce, turnuvanın sıralama puanları kaldırıldıktan sonra bu yıl All England Club’da rekabet etme olasılığının düşük olduğunu söylemişti.

ATP ve WTA, Wimbledon’ın Ukrayna’nın devam eden işgali nedeniyle Rus ve Belaruslu oyuncuların katılımını yasaklamayı seçmesinin ardından bu çağrıyı yaptı.

Osaka, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, “Sıralama puanlarıyla ilgili karar, zihniyetimin çimlere girmesini etkiliyor” dedi. “Gidip gitmeyeceğimden yüzde 100 emin değilim.

“Çim kortta biraz deneyim kazanmak için gitmeyi çok isterim, ancak sıralamamın yükseldiğini görerek motive olan bir oyuncuyum.

“Wimbledon’ı puansız oynarsam, daha çok bir sergi gibi hissediyorum. Bunun doğru olmadığını biliyorum ama beynim böyle hissediyor. Bir şeyin sergi gibi olduğunu düşündüğümde, ona gidemiyorum. Yüzde 100.”
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12636202/wimbledon-former-world-no-1-naomi-osaka-withdraws-citing-leg-injury

Yorum yapın

SMM Panel