Wimbledon: Elena Rybakina, Ons Jabeur’u sıfırdan yenerek Kazakistan’ın ilk Grand Slam şampiyonu oldu | Tenis Haberleri


Cameron Hogwood

Röportajlar, Yorum ve Analiz @ch_skysports

Rybakina, yarı finalde 2019 Wimbledon şampiyonu Simona Halep’i yenerek ilk Grand Slam finaline ulaşmıştı.

Son Güncelleme: 09/07/22 16:02

Elena Rybakina için dönüm noktası bir gündü

Elena Rybakina için dönüm noktası bir gündü

Elena Rybakina, Cumartesi günü Wimbledon finalinde Ons Jabeur’u yenmek için setten geri döndüğünde Kazakistan’dan Grand Slam şampiyonluğu kazanan ilk oyuncu oldu.

2015’ten bu yana All England Club’ın en genç kadın finalisti olan 23 yaşındaki oyuncu, rakibinin hileler kataloğunu 3-6 6-2 6-2 galibiyetini perçinlemek ve Jabeur’un Afrikalı veya Arap’ın ilk kadını olarak tarihini inkar etmek için etkisiz hale getirdi. iniş büyük bir şampiyon olarak taçlandırılacak.

İkinci ve üçüncü setin açılış maçlarında rakibini geride bırakan Rybakina, galibiyete giden yolu açmak için karar verenin altıncı maçında üç kırılma noktası kurtardı.

Takip etmek için daha fazlası…

Twitter hesabımız skysports.com/tennis aracılığıyla günlük canlı blogumuzla All England Club kapsamı için bize katılın @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12648471/wimbledon-elena-rybakina-beats-ons-jabeur-from-set-down-to-become-kazakhstans-first-grand-slam-champion

SMM Panel PDF Kitap indir