Wimbledon: Elena Rybakina, eski şampiyon Simona Halep’i finale ulaştırmak için şok etti | Tenis Haberleri


Elena Rybakina, ilk Grand Slam gösterisine ulaşmak için 2019 şampiyonu Simona Halep’i klinik bir sergiyle parçalayarak Wimbledon finaline güç katıyor; Rybakina, Ons Jabeur ile karşılaşacak Cumartesi günkü finalin canlı kurulumunu ve ardından maç oyun güncellemelerini blogumuzdan takip edin

Son Güncelleme: 22/07/22 18:28

Elena Rybakina, Wimbledon'daki ilk Grand Slam finaline ulaşmak için Simona Halep'i üzdü

Elena Rybakina, Wimbledon’daki ilk Grand Slam finaline ulaşmak için Simona Halep’i üzdü

Elena Rybakina, ilk Wimbledon finaline ulaşmak için eski şampiyon Simona Halep’i düz setlerde sersemletti.

Rusya doğumlu Kazak’ın amansız güçlü vuruşu, 2019 galibi Halep için çok fazla olduğunu kanıtladı ve 6-3 6-3’lük bir galibiyet Cumartesi günü üçüncü seribaşı Ons Jabeur ile karşı karşıya geldi.

23 yaşındaki oyuncu, “Simona harika bir şampiyon ama bugün gerçekten odaklandım ve performansımdan gerçekten memnun kaldım.”

“Elbette gergindim, ancak daha önce Birinci Kort’ta oynadığım maçlar yardımcı oldu. Merkez Kort’ta ilk defaydım ama daha önce sahip olduğum atmosfer bana çok yardımcı oldu.

“Bugün zihinsel olarak hazır olduğumu ve elimden gelen her şeyi yaptığımı düşünüyorum. Harika bir maçtı.

“Ons çok iyi, çok zor bir oyuncu ve onun şutlarını oynamak kolay olmayacak. Ama bence harika bir maç olacak.”

Moskova’da doğan ve hala orada yaşayan Rybakina, Wimbledon’ın Rus oyuncuları dört yıl önce Kazakistan’ı temsil etmek için kullandığı yasağı atlattı.

Daha fazla fon elde etmek için alınan bu karar, dünyanın 23 numara bir Grand Slam finaline ulaşan ilk Kazak oyuncusu olması nedeniyle her iki taraf için de temettü ödedi.

Halep, üçüncü büyük unvanını ararken, seri başı rakipler Paula Badosa ve Amanda Anisimova’yı geride bıraktı.

Ancak Rumen, kendi hikayesini anlatan Rybakina’nın beş asına dokuz çift hatayla ilk servisi alamadı.

Rybakina’ya erken bir mola veren çifte hataydı ve ardından fışkıran bir forehand galibi oldu.

4-1’de Rybakina, iki mola noktası daha getirmek için bir hat çağrısına başarıyla meydan okudu, ancak bu sefer Halep beladan sıyrıldı.

Ancak Rybakina’nın baskısı etkiliydi ve başka bir çift hata, Halep’in de 5-3’lük tutmak için pazarlık etmesi gereken bir set noktası getirdi.

Yine de, Rybakina’ya üç set puanı veren 118mph’lik bir ace ile kaçınılmaz olanı geciktiriyordu.

Halep iki kurtardı ama bir forehand geniş süzüldüğünde Rybakina ilk seti 37 dakikada etkileyici bir şekilde perçinledi.

Halep için işler ikincinin başında iki çift hatayla daha da kötüye gitti, ikincisi kırılma noktasındaydı ve görünüşe göre Rybakina’yı kontrol altına aldı.

Halep bu sefer geri çekilmeyi başardı, ancak iyi çalışması başka bir servis darbesi tarafından hemen geri alındı.

Halep’te servis 5-3’te Rybakina öldürücü darbeyi vurdu, çizginin aşağısında gümbürdeyen bir ters vuruşla finaldeki yerini garantiledi.

Rybakina vs Halep: Maç İstatistikleri

Ribakina Maç İstatistikleri Halep
5 Aslar 0
0 Çift Hata 9
%73 1. servis kazanma yüzdesi %69
%53 2. servis kazanma yüzdesi %38
4/9 Kırılma noktaları kazandı 1/1
22 Toplam kazananlar 16
16 Zorunlu olmayan hatalar 15
63 Toplam puan kazandı 52

Salisbury ve Ram için acı bir yenilgi

Britanyalı Joe Salisbury ve Amerikalı Rajeev Ram, Avustralyalı ikili Matt Ebden ve Max Purcell’e yarı finalde acı bir mağlubiyetle beş maç puanı kaçırdı.

En iyi tohumlar Salisbury ve Ram birlikte ilk Wimbledon finaline ulaşmak için teklif veriyorlardı ve ilk iki seti kazandıklarında iyi görünüyorlardı.

Ayrıca üçüncü sette eşitlik bozmada 6-4 öndeydiler ve kazanmak için beş şansları vardı, ikisi kendi servislerindeydi, ancak hiçbirini alamadılar ve oradan momentum sallandı.

Avustralya Açık’ın aynı etabında Ram ve Salisbury’yi de mağlup eden Ebden ve Purcell, rakiplerine kaçırdıkları fırsatların bedelini tamamen ödettiler ve 3-6 6-7 (1-7) 7-6 (11-9) tamamladılar. 6-4 6-2 galibiyet.

Twitter hesabımız skysports.com/tennis aracılığıyla günlük canlı blogumuzla All England Club kapsamı için bize katılın @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12647451/wimbledon-elena-rybakina-shocks-former-champion-simona-halep-to-reach-final

SMM Panel PDF Kitap indir