Wimbledon: Alexander Zverev sağ ayak bileğindeki yırtık bağlardan ameliyat oldu | Tenis Haberleri


Alexander Zverev, Fransa Açık yarı finalinde Rafael Nadal’a karşı düşmesinin ardından ayak bileği bağlarından ameliyat oldu; “Rehabilitasyonum şimdi başlıyor ve her zamankinden daha güçlü geri dönmek için her şeyi yapacağım!” Kardeşi Mischa, Wimbledon’ın ‘sorunun dışında’ olduğuna inanıyor

Son Güncelleme: 22/07/22 22:03

Alexander Zverev sağ ayak bileğindeki yırtık bağlardan ameliyat oldu

Alexander Zverev sağ ayak bileğindeki yırtık bağlardan ameliyat oldu

Alexander Zverev sağ ayak bileğindeki yırtık bağlardan ameliyat oldu ve kardeşi Mischa, Wimbledon’a zamanında hazır olacağı konusunda büyük şüpheler uyandırdı.

Alman dünyası 3 No’lu geçen hafta Nadal’a karşı oynadığı Fransa Açık yarı finalinden çekilmek zorunda kaldı.

Zverev, Roland Garros’taki ikinci setin sonunda düştü ve ayak bileğini burktu, Nadal yardım etmek için ağları dolaşırken acı içinde bağırdı.

Zverev, Roland Garros'ta Rafael Nadal'a karşı ikinci setin sonunda düştü ve ayak bileğini burktu.

Zverev, Roland Garros’ta Rafael Nadal’a karşı ikinci setin sonunda düştü ve ayak bileğini burktu.

Ayağa kalkmasına yardım edilen Alman, tedavi için tekerlekli sandalyeyle sahadan indirildi.

Beş dakika sonra, 25 yaşındaki oyuncu tekrar koltuk değnekleriyle ortaya çıktı ve hakeme devam edemeyeceğini bildirdi.

Zverev şimdi sakatlıktan ameliyat olduğunu doğruladı, ancak dönüşü için bir zaman çerçevesi vermedi.

Instagram’da yazan Zverev, “Hepimizin hayatta kendi yolculuğumuz var. Bu benim bir parçam. Önümüzdeki hafta dünyada 2 numaralı kariyer sıralamasına ulaşacağım, ancak bu sabah ameliyat olmam gerekti.

“Almanya’da daha fazla inceleme yaptıktan sonra, sağ ayak bileğimdeki üç yan bağın hepsinin yırtıldığına dair onay aldık.

“Müsabakaya olabildiğince çabuk dönmek, tüm bağların düzgün bir şekilde iyileşmesini sağlamak ve ayak bileğimde tam stabiliteyi geri kazanmak için ameliyat en iyi seçimdi.

“Rehabilitasyonum şimdi başlıyor ve her zamankinden daha güçlü geri dönmek için her şeyi yapacağım!

“Çok fazla mesaj almaya devam ediyorum ve böyle zor bir zamanda beni desteklediğiniz için herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”

Zverev’in kardeşi Mischa, Alman Bild gazetesine verdiği demeçte, Wimbledon’ın 25 yaşındaki oyuncu için “söz konusu olamaz” olduğunu ve çim kort Grand Slam’in 27 Haziran’da başlayacağını söyledi.

Bizi Twitter hesabımız skysports.com/tennis adresinden takip etmeyi unutmayın. @skysportstennis & Sky Sports – hareket halindeyken! Şu anda indirilebilir – iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12629690/wimbledon-alexander-zverev-undergoes-surgery-on-torn-ligaments-in-his-right-ankle

Yorum yapın

SMM Panel