William Byron, Blue-Emu Maximum Pain Relief 400’de galibiyeti aldı


Bir sezonda birden fazla yarış kazanmamış olan William Byron, Cumartesi günü Martinsville Speedway’de bu sezonun ilk iki kez kazananı oldu.

Blue-Emu Maximum Pain Relief 400, geç bir uyarı yarışı uzatmaya gönderene kadar aksiyon dolu bir yarış değildi. Byron, başlamak üzere iki turluk bir uzatma sprintiyle büyük bir mücadele içinde olduğunu biliyordu ve hemen arkasında bulunan Joey Logano çok agresifti. 24 numaralı Chevrolet Camaro ZL1’in sürücüsü son bir yeniden çalıştırmadan sağ çıktı ve 0,526 mil uzunluğundaki pistte damalı bayrağı aldı.

William Byron’ı Martinsville’deki galibiyetinden dolayı tebrik etmek için retweetle!

Perşembe günkü Truck Series yarışını ve Cumartesi günkü Cup Series yarışını kazandıktan sonra, bu sezon iki etkinlik kazanan ilk sürücü oldu. Cumartesi günkü galibiyet, Martinsville Speedway’deki ilk galibiyetini ve genel olarak dördüncü Kupa zaferini işaret etti.

Gece, Hendrick Motorsports sürücüsünün tam hakimiyetine tanık oldu. Hem Byron hem de pole şampiyonu Chase Elliott sırasıyla 212 ve 185 tur öndeydi. Ekip ayrıca 10.000 tur ile Martinsville’deki çoğu tur için bir rekor kırdı. Bunu yaparak, Kupa Serisi tarihinde bu sayıyı tek bir pistte yöneten ilk takım oldular.


William Byron, Martinsville Speedway’deki galibiyeti hakkında ne söyledi?

Yarış sonrası röportajda William Byron, şans eseri, hissettikleri gibi son ihtarda pite girmeden dışarıda kaldığını ve lastikleri yeniden ateşleyebileceğini itiraf etti. Ayrıca Byron, şöyle devam etti:

“Son uyarı çıktığında [for Todd Gilliland’s brush with the Turn 4 wall on Lap 393], arkamızdaki herkesin pite gireceğini düşündüm. Neyse ki dışarıda kaldık – agresiftik. Lastikleri tekrar ateşleyebileceğimizi ve iyi olabileceğimizi hissettik. Logano ile arkanızda en agresif adamlardan biri var. lastikleri gevezelik ettim [Turns] 3 ve 4 [on the white-flag lap] ve altını açık bıraktım, ancak iyi bir sürüş için çıkışımı bir nevi engelleyebildim. [the corner]”

NASCAR Cup Serisi, önümüzdeki hafta sonu Bristol Motor Speedway’deki Food City Dirt Race için geri dönüyor. Mekan, NASCAR’ın ikinci toprak yarışına ev sahipliği yapacak ve aksiyon FOX ve MRN’de saat 19.00 ET’de canlı olacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/nascar/news-nascar-2022-martinsville-william-byron-takes-win-blue-emu-maximum-pain-relief-400?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın