West Midlands polisi, İngiltere-Hindistan Testi maçının dördüncü gününde kalabalıktaki ırkçılık iddiaları hakkında cezai soruşturma başlattı | Kriket Haberleri


İngiltere ile Hindistan arasındaki Test maçının dördüncü gününde Edgbaston’daki kalabalığın içinde sosyal medyada yapılan çeşitli ırkçı taciz iddiaları; West Midlands polisi Salı günü iddialarla ilgili cezai soruşturma başlattı

Son Güncelleme: 05/07/22 10:11

İngiltere ve Hindistan arasındaki Testin dördüncü gününde Edgbaston'da ırkçı taciz iddiaları araştırılıyor

İngiltere ve Hindistan arasındaki Testin dördüncü gününde Edgbaston’da ırkçı taciz iddiaları araştırılıyor

West Midlands Polisi, Edgbaston’da İngiltere ve Hindistan arasındaki Test maçının dördüncü gününde ırkçı taciz iddiaları hakkında cezai soruşturma başlattı.

Edgbaston yetkilileri ve ECB, Pazartesi günü Hindistan taraftarlarının sosyal medyada ırkçı hakaretlerle hedef alındığı iddialarının ortaya çıkmasından sonra olayı araştırıyor.

İddialar, eski Yorkshire kriket oyuncusu Azeem Rafiq tarafından “okumanın hayal kırıklığı” olduğunu söyledi ve Twitter hesabındaki retweetler yoluyla birkaç iddiayı işaretledi.

Resmi Edgbaston Twitter hesabından Rafiq’e yanıt olarak bir yanıt şöyle dedi: “Bunu okuduğumuz için çok üzgünüz ve bu davranışı hiçbir şekilde hoş görmüyoruz. En kısa sürede bu konuyu araştıracağız.”

West Midlands Polis sözcüsü söyledi Gökyüzü Spor Haberleri: “Dün Birmingham’daki test maçında ırkçı, taciz edici davranış raporları hakkında cezai soruşturma başlattık.

“Olanları anlamak için Edgbaston yetkilileriyle bağlantı kuruyoruz ve ırkçı bir dil veya jest duyan veya yardımcı olabilecek video görüntüleri olan herkesi iletişime geçmeye teşvik ediyoruz.

“Sosyal medyada dolaşan bir suçluyu gösteren görüntülerin farkındayız. Kişiyi belirlemek için araştırma yapıyoruz ve onu öne çıkıp bizimle konuşması için teşvik edeceğiz.

“Bilgi sahibi olan herkes web sitemiz aracılığıyla Canlı Sohbet üzerinden bize mesaj atabilir veya 101’i arayabilir. Lütfen suç numarası 20-613293-22’yi belirtin.”

Eski Yorkshire kriket oyuncusu Azeem Rafiq, Middlesex başkanı Mike O'Farrell'ın Dijital, Kültür, Medya ve Spor seçim komitesine yaptığı yorumların ardından sporda ırkçılıkla mücadele etmek için hala uzun bir yol olduğunu söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Eski Yorkshire kriket oyuncusu Azeem Rafiq, Middlesex başkanı Mike O’Farrell’ın Dijital, Kültür, Medya ve Spor seçim komitesine yaptığı yorumların ardından sporda ırkçılıkla mücadele etmek için hala uzun bir yol olduğunu söyledi.

Eski Yorkshire kriket oyuncusu Azeem Rafiq, Middlesex başkanı Mike O’Farrell’ın Dijital, Kültür, Medya ve Spor seçim komitesine yaptığı yorumların ardından sporda ırkçılıkla mücadele etmek için hala uzun bir yol olduğunu söyledi.

Pazartesi günü Edgbaston’daki Hindistan destekçilerinden biri hesabını Gökyüzü Spor Haberleri, “İyi niyetli şaka” olarak başlayan sözler, oyunun kapanmasına yaklaşık bir buçuk saat kala “korkutucu” olmaya başladı.

“Bizi işaret ettikleri, bize bakıp saldırgan hareketler yaptıkları noktaya geldi” dediler.

Taraftar, daha sonra taraftarlara karşı ırkçı hakaretler kullanıldığını söylemeye devam etti. Bunu komiserlere bildirdiklerini ancak “harekete geçmek yerine sadece yerimize oturmamızı söylediler” dediler.

Edgbaston’ın CEO’su Stuart Cain, “Edgbaston’ı herkes için güvenli ve sıcak bir ortam haline getirmek için çok çalıştığımız için bu raporlar beni çok üzdü.

“İlk tweetleri gördükten sonra, onları yetiştiren beyefendiyle kişisel olarak konuştum ve şimdi ne olduğunu belirlemek için bu bölgedeki görevlilerle konuşuyoruz.

“Edgbaston’da hiç kimse herhangi bir şekilde suistimal edilmemelidir. Dolayısıyla, tüm gerçekleri öğrendikten sonra, bu sorunun hızla ele alınmasını sağlayacağız.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12646090/west-midlands-police-launch-criminal-investigation-into-allegations-of-racism-in-crowd-during-day-four-of-england-vs-india-test-match

SMM Panel PDF Kitap indir