West Brom Kadın forveti Mariam Mahmood, kulübün kalbinde özel bir yeri olduğunu söyledi | Futbol Haberleri


Mariam Mahmood, West Brom’da her dakikayı çok sevdiğini ve kulübün kalbinde özel bir yeri olduğunu söylüyor.

Mahmood, West Bromwich Albion RTC’nin (Bölgesel Yetenek Kulübü) bir ürünü ve geçen sezon 2021 yazında kulübün başına geçen Jenny Sugarman’ın vesayeti altında ilk takım kadrosundaki yerini sağlamlaştırdı.

18 yaşındaki forvet, kulüpte hızla taraftarların favorisi haline geliyor ve kısa süre önce West Brom’un yeni sezon forma lansmanında yer aldı.

Ve England Colleges’den uluslararası Mahmood, ondan gelecek çok şey olduğu konusunda ısrar ediyor.

Mahmood, “Yıllardır buradaymışım gibi hissediyorum” dedi. Gökyüzü Spor Haberleri büyük bir platformla ilk röportajında.

“U14’lerde olduğumdan beri buradayım ve buraya geldiğim için pişman olduğum hiçbir şey yok. Bulunduğum ilk akademi tarafıydı ve burada gerçekten mutluyum.

“Bu kulübün kalbimde kesinlikle özel bir yeri var. Burada hem insan hem de oyuncu olarak geliştim ve şimdi A takımdayım.

“Sadece daha iyi olmaya devam etmek ve biraz daha gol atmak istiyorum. Daha zinde, daha keskin olmak ve karar verme yeteneğimi geliştirmeye devam etmek istiyorum, ancak bunun da yaşla birlikte geleceğini düşünüyorum, çünkü hala oldukça iyiyim. genç.”

‘Güney Asyalı kızlar ne olmak isterlerse olabilir’

West Brom Kadınlar, yeni sezon öncesinde sezon öncesi aksiyona geri döndüler ve Mahmood, bu hafta başlarında Derby County’ye karşı kapalı kapılar ardında oynanan bir hazırlık maçında gol atarak hemen oyuna döndü.

Mahmood, geçtiğimiz sezon The Hawthorns’ta oynanan ilk West Brom Kadınlar maçı olan Derby’ye karşı 2-0’lık tarihi galibiyette 87 dakika oynadı.

“Bu iyi hissettirdi,” diye itiraf etti Mahmood.

“Özellikle büyük takımlara karşı kazanmak her zaman güzeldir, ancak The Hawthorns’ta oynama fırsatı inanılmaz bir deneyimdi. Gerçekten güzeldi. Umarız bunu tekrar yaparız.”

İngiliz-Pakistanlı Mahmood, özellikle Hawthorns’ta Derby için oynayan Güney Asya mirası futbolcusu Kira Rai’ye karşı sıraya girmekten keyif aldığını söyledi.

Roop Kaur Jira Rai
Resim:
Roop Kaur, Sky Sports ve Sporting Equals tarafından asırlık spor kulübü Indian Gymkhana için tasarlanan Seeing is Beliving etkinliğinde Derby County’den Kira Rai ile tanıştı (kaynak: Dev Trehan)

“Umarım diğer kızlar, özellikle de Güney Asyalı kızlar bizi oynarken gördüklerinde, istedikleri her şeyi yapabilecekleri ve olmak istedikleri kişi olabilecekleri mesajını verirler.

“Bu benim için çok önemli bir şey. Gençlere gelip oyunu oynamaları için ilham vermek istiyorum ve umarım bazıları bir gün bizim gibi harika bir futbol stadyumunda oynama şansı yakalar.”

Sky nasıl değişiklik yapmaya çalışıyor?

Kadınlar maçının elit ucundaki göze çarpan etnik çeşitlilik eksikliği, Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda keskin bir şekilde odak noktasına getirildi ve İngiltere, turnuva boyunca üç grup maçında da tamamı beyazlardan oluşan ilk 11’i aldı.

Gökyüzü sporları 2020’de kadın oyunundaki çeşitlilik eksikliğini fark etti ve ele almak için adımlar atmaya başladı sistemik ırkçılıkla mücadele ve Birleşik Krallık’taki topluluklarda fark yaratma konusundaki 30 milyon sterlinlik taahhüdünün bir parçası olarak.

Gökyüzü sporları farklı etnik kökenlerden gelen düzinelerce mevcut ve eski oyuncuyla çalıştı ve gelecek nesil kadın futbolculara ilham verecek hayal gücünü yakalamak için hikayelerini paylaşmaları için bir platform sağlamaya çalıştı.

Yetenek belirlendi ve doğrudan Futbol Federasyonuna ve kulüplere işaretlendi. Gökyüzü sporları’ Aynı zamanda web sitemizin bir bölümünü Oyunda Güney Asyalılar hakkında farkındalık yaratmaya adadığımızı ve özel bir hareketli blog oluşturduğumuzu gören Futbolda İngiliz Güney Asyalılara eşi görülmemiş bir bağlılık.

Bir dizi elit ve elit potansiyel kadın oyuncu ve aileleri de mentorluk ve saha dışı gelişim fırsatlarına erişim ile desteklendi.

Bu yılın başlarında Sky Sports, ülkenin en büyük spor yarış eşitliği yardım kuruluşu Sporting Equals ile de ortaklık kurdu. Bu, asırlık batı Londra spor kulübü Indian Gymkhana için ‘Görmek İnanmaktır’ etkinliğini tasarlamak da dahil olmak üzere, ülke çapında katılımı desteklediğimizi gördü.

İngiliz Güney Asyalılar Futbolda

Daha fazla hikaye, özellik ve video için skysports.com’da çığır açan Futbolda Güney Asyalılar sayfamızı ve Oyun blogunda Güney Asyalılar’ı ziyaret edin ve Sky Sports Haberlerini takip etmeye devam edin. ve Sky Sports dijital platformlarımız.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12565380/west-brom-womens-striker-mariam-mahmood-says-club-has-special-place-in-her-heart

SMM Panel PDF Kitap indir