Wesley Ward, King’s Stand’den önce Golden Pal’a tam bir güven duyuyor | Yarış HaberleriWesley Ward, King's Stand'den önce Golden Pal'a tam bir güven duyuyor | Yarış Haberleri

Wesley Ward, gerçek Altın Dost’un Salı günü Royal Ascot’taki King’s Stand Stakes’te büyüleyici bir uluslararası karşılaşmaya çıkacağından emin.

Amerikan hız topu Golden Pal ve birden fazla Grup One kazanan Avustralyalı sprinter Nature Strip’in kayırmacılığa karşı çıktığı baskın taraf, beş kürklü gösteri için bahislere hükmediyor.

Golden Pal’in ikili Breeders’ Cup kazananı olarak tanıtılmaya ihtiyacı yok, ancak bu formu henüz yabancı topraklarda tekrarlamadı – geçen yıl York’ta Nunthorpe’da hayal kırıklığına uğramadan önce iki yıl önce Royal toplantısında Norfolk Stakes’te yakın bir saniye bitirdi.

Mo Amca, Nisan ayı başlarında Keeneland’deki dört yaşındaki ilk çıkışında her zamankinden daha iyi görünüyordu ve Lady Aurelia ile 2017 King’s Stand’ı kazanan Ward, Golden Pal’in doğru zamanda zirveye ulaştığını düşünüyor. İngiltere’de üçüncü kez şanslı.

“Hepimiz hazırız. Golden Pal gerçekten çok iyi. Bu (Pazartesi) sabah Ascot’ta antrenman yaptı ve çok güzeldi – her şey harika gitti.

“Hıçkırık veya sorun olmamalı – şu anda harika.

“Burada sahip olduğum tüm kazananlar arasında en hızlısı bu. Avustralya atı hakkında neredeyse sekiz yaşında olması dışında hiçbir şey bilmiyorum, bu yüzden nasıl olacağını bilmiyorum.

“Atım dört yaşında ve şimdiye kadar sahip olduğum en hızlısı. Avustralya at yarışını görmedim ve gerçekten çalışmama gerek yok, sadece atımın bugünkü gibi olmasını istiyorum ve hepsi bu. “

Golden Pal, Amerika’da birden fazla Group One kazanan ve Royal Ascot’taki ilk çıkışını yapacak olan Irad Ortiz Jr ile ortak olacak.

Ward, hafta sonu Mo Donegal ile Belmont Stakes’i kazanan Porto Rikolu ile Salı sabahı pistte yürüyecek olsa da, taktiklere çok fazla saplanmayı planlamıyor.

“Düz bir rotada bir milin sekizde beşi. O hızlı bir at, bu yüzden her zaman yaptığı gibi kırılacak ve biz sadece çok erken gitmemeye çalışacağız.

“Bu attaki Irad ya da Frankie Dettori ya da Lester Piggott olsun, mesele sadece aradan sonra onu rahatlatmak ve ilk sekizde üç için mümkün olduğunca kolay gitmek istiyorsun çünkü orada kim olacaksa orada olacak.” bedelini ödeyecektir.

“En son noktaya geldiğinde gözlerinin beyazını görene kadar beklersin ve uzaklaşırsın – çok fazla düşünmeye gerek yok.

“Irad’ı bu özel ata binmesi için buraya getirmenin yanı, atı çok iyi tanıyor ve at ona iyi tepki veriyor – yenilmezler.

“Sabah onunla parkurda yürüyeceğim ve buraya gelen yıllar boyunca öğrendiklerimi ona anlatacağım ve ondan sonra sabırlı olmalısın ve en iyi at kazansın.”

Choisir’in Avustralya tarafından eğitilmiş King’s Stand’ın ilk galibi olmasının üzerinden 19 yıl geçti – Takeover Target (2006), Miss Andretti (2007) ve Scenic Blast (2009) altın madalyalarla karşı karşıya kalanlara kapıları açan bir zafer. dan beri.

Nature Strip, Chris Waller adına, sekizi Group One olmak üzere, 37 yarışından 20’sini kazandı ve antrenör, İngiltere’ye seyahat ettiğinden beri durumundan memnun.

Waller, “Gerçekten olgunlaştı ve kusursuz bir ata dönüştü” dedi.

“Kariyerinin başlarında biraz vuruldu ve ıskaladı çünkü çok şiddetli hücum eder ve yarışırdı. Rakiplerinin kalbini kırardı ama ara sıra kendi kalbini de kırar ve çok hızlı giderdi.

“Olgunluk sayesinde bunu kullandık ve şimdi daha temkinli bir şekilde yarışıyor, bence bu önemli çünkü 1.000 metre kulağa uzun bir yol gibi gelmeyebilir, ancak tüm yolu düz gitmek istiyorsanız, çözülmek.

“Golden Pal gerçekten hızlıymış gibi görünüyor. Ben sadece atlarımıza odaklanıyorum ve aynı zamanda tam bir saha olacağı gerçeğine saygı duyuyorum.

“Eminim İngiliz, Fransız ve İrlandalıların da birkaç gizli kartı olacaktır. Golden Pal’in altında olmak üzere olduğu baskı altında olduğundan şüpheliyim, aynısı atlarımız için de geçerli. Bu yarışlar şampiyon yapar. ve konuşma noktaları.”

Nature Strip, Waller’ın Kraliyet toplantısında eyerlemeyi planladığı iki attan biri ve Cumartesi günü Platinum Jübile için önde gelen bir yarışmacı olan İçişleri Bakanı ile birlikte.

“Dünyanın diğer ucuna geldiğinizde her zaman zordur, ancak Nature Strip ve Home Affairs iyi düz yol atlarıdır, bu yüzden sadece Avustralya formlarını kopyalamaları gerekir ve savaşabilirler.” dünyanın en iyileri ile bitirmek.”

Ev sahibi takımın önde gelen umutlarından ikisi, geçen ay Haydock’taki Temple Stakes’te birinci ve ikinci sırada sadece bir kafa ile ayrılan King’s Lynn ve Twilight Calls.

Andrew Balding tarafından eğitilmiş King’s Lynn, Kraliçe’nin renklerini taşıyor ve bağlantılar bu hafta King’s Stand ve Platinum Jubilee’de koşmayı dışlamıyor.

Kraliçe’nin yarış menajeri John Warren, Nick Luck’ın Daily Podcast’inde şunları söyledi: “King’s Lynn yedeklenebilecek bir yapıya sahip. İyi koşarsa ve Andrew ondan yüzde 100 memnunsa, ona başka bir geri dönüş sağlayabiliriz, bu çok iyi.” mümkün.

“Özellikle hazırlandı, geçen sefer İkinci Grubu çok iyi kazandı ve reytingler açısından sarsıntıda.”

Charlie Appleby, hem Meydan’da Al Quoz Sprint’i üçüncü bitirdiği görülen Vaat Adamı’nı hem de Şubat ayında Dubai Karnavalı’nı kazandığından beri pist dışında olan Lazuli’yi eyerliyor.

Antrenör Godolphin’in internet sitesine verdiği demeçte, “Adam Of Promise, bildiğimiz kadarıyla her şeyden önce iyi koşan bir at. Dolayısıyla bu onun için kutudaki anahtar bir işaret,” dedi.

“Ascot’taki sert beşliye geri dönmek ona çok yakışacak. Al Quoz’da favori olarak çıktı ama kendini rezil etmedi ve bu rekabetçi bir olaydı. O iyi ve sağlam bir at ve pistin ve yolculuğun iyi olacağını hissediyorum. ona uygun.

“Lazuli, Blue Point Sprint’i kazandığından beri bunu bir hedef olarak belirledi ve çok doğal bir temposu var. O, büyük bir arka ucu olan iyi, eski moda bir sprinter.

“Genç oyuncuları alt ediyor ve tüm uluslararası oyuncularla harika bir saat olacak, bu yüzden çok fazla hız olacak.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12633189/wesley-ward-has-complete-faith-in-golden-pal-ahead-of-kings-stand

SMM Panel PDF Kitap indir