[Watch] Sarfaraz Khan’ın Ranji Trophy finalinde yüzyılı puanladıktan sonra Sidhu Moosewala’ya duygusal övgüsü


Mumbai vurucu Sarfaraz Khan, 23 Haziran Perşembe günü Bengaluru’nun Chinnaswamy Stadyumu’nda Madhya Pradesh’e karşı 2021-22 Ranji Trophy finalinde muhteşem bir yüzyıl geçirdikten sonra merhum şarkıcı Sidhu Moosewala’ya yürek parçalayan bir saygı duruşunda bulundu.

Sarfaraz, Mumbai 50.1 fazladan sonra 147-3 iken yarasa geldi. Üst sıra büyük bir puan olmadan düşmüştü ve orta sıra da aynı şeyi yapıyordu. Ancak sağ elini kullanan oyuncu, 101 topunu 190 topundan çıkardı ve parçaladı. Yüzyılına, 114. yüzyılda iplikçi Kumar Kartikeya’ya karşı bir sınır ile ulaştı.

Genç, havayı yumruklayarak ve yoğun, ağlamaklı bir kükreme bırakarak hareketli bir kutlama başlattı. Daha sonra, Moosewala’nın popüler bir imza adımı olan uyluk beşini yaptı ve Pencap şarkıcısının babasının oğlunun cenaze alayı sırasında gururla yapması duygusal bir anlam kazandı.

İşte aynı video:

Kuşağının en popüler ve saygın şarkıcılarından biri olan Moosewala, 29 Mayıs’ta 28 yaşında, memleketi Mansa’da vahşice vurularak öldürüldü.


Sarfaraz Khan’ın büyülü koşusu devam ediyor

24 birinci sınıf maçın ardından Sarfaraz Khan ortalama 81 ve sayıya devam ediyor. En son Ranji finalinde 8 yüze ulaştı. 2000’den fazla koşusu olan biri için Sir Don Bradman’dan bu yana en yüksek FC ortalaması. Hindistan’ı aramak için yeterince iyi değilse, bana ne olduğunu söyle! #RanjiFinal

Bu, Sarfaraz’ın bu yılki Ranji Trophy’deki dördüncü yüzyılıydı. Daha önce, Saurashtra’ya karşı 275 (401), Goa’ya karşı iki isteka 63 ve 48, Odisha’ya karşı 165 (181), çeyrek finalde Uttrakhand’a karşı 153 (205) ve Uttar Pradesh’e karşı iki isteka 40’tan fazla sayı attı. yarı finaller.

Şimdi genel sezon çetelesini 900 koşu sayısını geçerek sezonun en çok sayı atan oyuncusu oldu. Bu, 24 yaşındaki oyuncunun, 2019-20 Ranji Trophy’de üç asır da dahil olmak üzere 928 koşuya ortalama 78.64’e ulaşan 900 artı sezonu olan ikinci ardışık sezonu. Bu muhteşem form, hayranları ve uzmanları Hindistan’ın Test tarafına ilk kez çağrılmasını talep etmeye sevk etti.

Mumbai’yi finalde galibiyete götürmek muhtemelen bu rüyayı bir adım daha yakına getirecekti. 2. Gün Öğle Yemeği’nde 224 topla 119 vuruş yapıyor ve takımın skoru 351-8.

Canlı gelişmeleri buradan izleyebilirsiniz.


Ayrıca Okuyun: “Ne yolculuktu” – Rohit Sharma, uluslararası krikette 15 yılı tamamlama konusunda özel bir mesaj paylaşıyor

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/watch-sarfaraz-khan-s-emotional-tribute-sidhu-moosewala-scoring-century-ranji-trophy-final?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel